Сътворение или еволюция? Дискусия за вярващи и невярващи.

  • 19 845
  • 389
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Заповядайте, това е новият въпрос.
Ето старата тема: Кое ни кара да вярваме(да не вярваме) в съществуването на Бог?

И честита Баба Марта! Hug

# 1
  • Мнения: 14 892
Честита Баба Марта!   bouquet

За мен не е важно от къде идвам - от маймуната или от калта. Вълнуваме къде отивам и защо съм тук сега.

Раждаме се като богове, живеем като крадци и умираме като вампири.
Но след смъртта, не забравяй – да се живее е още по-трудно.


Надявам се да ви бъде интерестно:
BLACK CELEBRATION

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 10:01 от Mama_Nana

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Честита Баба Марта! Hug

Мен вече ме знаете Laughing
Нямах определено мнение по въпроса докато не станах студентка по география в СУ. Отачало слушах лекциите скептично. Но като започнах да чета учебниците се примирих с идеята, че прародителите ми са маймуни. Изчетох и много допълнителна литература... Всички факти водят към еволюционната теория. Има разни опити да бъде оборена, но за сега тя дава най-логичните обяснения за произхода ни, подкрепени с най-солидните доказателства.
Аз винаги съм отворена за нови идеи (и нищо не отхвърлам без добре да го обмисля). Продължавам да чета литература и да се интересувам по темата. Но на този етап друга истина за мен няма.

# 3
  • Мнения: 6 167
от еволюцията, разбира се.
дори не виждам смисъл от дискусия  newsm78

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
от еволюцията, разбира се.
дори не виждам смисъл от дискусия  newsm78
Рече и отсече Laughing Ама явно не си чела предишната тема... такива като нас са малко тук ooooh! Аз за това и се обосновавам и обяснявам толкова Whistling
А между другото нали ти писа за разглеждането на клетки под микроскоп и връзката на Бог и т. н...  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 629
Това ми е любима тема, благодаря на авторката Grinning
Маймуната или божията ръка?
Не е ли забавно, че праотците ни набиват банани из зоопарковете, а липсващото звено, все още е липсващо?
Библейският мит е още по-забавен. Шестте дни, мъжкото начало и глупавата Ева.
Мисля,  спокойно, със същата доказателствена тежест можем да обсъждаме и варианта на Артър Кларк.

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 11:04 от мюриель

# 6
  • Мнения: 6 164
Еволюция или извънземни Joy

# 7
Еволюцията е яйце без кокошка Wink

# 8
  • Мнения: 1 069
Твърдо вярвам, че Бог е моят Създател и Любящ Небесен Баща! Благодаря Му за ВСИЧКО!

# 9
  • Мнения: 1 263
Лиляна,поздравление за новата тема   bouquet
Справила си се много добре в формулирането и,особенно в втората  част-точно,ясно,изчерпателно
 и разбираемо за всякакъв тип хора .
Получаваш благодарности ,че в предната тема винаги си се влключвала адекватно ,за да запазиш добрия тон между дискутиращите,което я направи интересна и се получи наистина дискусия,а не кавга.



Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 11:10 от bori7

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това ми е любима тема, благодаря на авторката Grinning
Маймуната или божията ръка?
Не е ли забавно, че праотците ни набиват банани из зоопарковете, а липсващото звено, все още е липсващо?
Библейският мит е още по-забавен. Шестте дни, мъжкото начало и глупавата Ева.
Мисля,  спокойно, със същата доказателствена тежест можем да обсъждаме и варианта на Артър Кларк.
Няма липсващо звено. Тръгнали сме от различни клони (макар и с един корен).
То така е много лесно- само да отричаш Mr. Green Дай своя теория Wink Или напиши варианта на Артър Кларк (не съм го чувала).

# 11
  • Мнения: 335
Еволюция след сътворение.
(или: Мутации след сътворение)

Във всеки форум из нета, независимо от характера на сайта, към който принадлежи, форумците стигат до такава тема рано или късно.

Дали някой не е давал вече тази отправка:
http://evoliucia-ili-satvorenie.hit.bg/EvolSatv.htm

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 11:27 от Холограма

# 12
  • Мнения: 1 069
Има една чудесна книга по въпроса Еволюция или сътворение Какво казва науката. Ето няколко изречения от нея:
 Биологичната наука твърди, че случайното възникване на живота е невъзможно. Учените изчисляват, че вероятността да се самосъздаде случайно един-единствен ген възлиза на 1х10 на степен 600. Математически това надминава далеч границат на невъзможното. Само една- единствена чернодробна клетка е изградена от 53 млрд белтъчни молекули. Шансът тези молекули случайно да се подредят по строго определен порядък, за да бъде молекулата функционално активна, е равен на нула.

 Мнения на известни еволюционисти за еволюционната теория
Александър Опарин: „С опитите си Пастьор разреши въпроса за самозараждането на живота в отрицателен смисъл... Той доказа, че живот произлиза само от живот.”
Ърнест Кахан: „Абсурдно и безумно е да се вярва, че една жива клетка възниква от само себе си, но въпреки това аз го вярвам, понеже не мога да си представя нищо друго.”
Артър Кейт: „Еволюцията е недоказана и недоказуема. Ние обаче вярваме в нея, защото тя е единствената алтернатива на учението за Сътворението, което ние не искаме да приемем.”
Джон Уотсън: „Еволюционната теория е универсално възприета не защото е доказана, а защото единствената и алтернатива – Сътворението, е очевидно невероятна.”
Манфред Айген: „Как могат неорганичните молекули да приемат биологична информация и да формират първичната клетка? Това само по себе си е неразрешим проблем.”
Жак Монод: „Най-големият проблем за еволюционната теория е произходът на генетичния код и механизмите на неговото пренасяне.”
Томас Хъксли: „Аз трябва да призная, че не можах да намеря нещо по-добро от Библията, когато търсех фундамент, на който да се изградят моралните взаимоотношения.”

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Еволюция след сътворение.
(или: Мутации след сътворение)

Във всеки форум из нета, независимо от характера на сайта, към който принадлежи, форумците стигат до такава тема рано или късно.

Според мен мутацията е нещо съвсем различно от еволюцията.

Значи ти миткаш из форумите като видиш такава тема? Mr. Green

# 14
  • Мнения: 335
Еволюция след сътворение.
(или: Мутации след сътворение)

Във всеки форум из нета, независимо от характера на сайта, към който принадлежи, форумците стигат до такава тема рано или късно.

Според мен мутацията е нещо съвсем различно от еволюцията.

Значи ти миткаш из форумите като видиш такава тема? Mr. Green


Еееха!
Дай друга тема - пак ще ти дам достатъчно отправки за спорове и по нея, без да има връзка със сътворението или еволюцията.

Казвам, че тази тема по различните форуми ми прилича на извадки за мнението по въпроса сред различни социални групи (в научен форум - една група, във форум за мами - друга...)

Общи условия

Активация на акаунт