Контракции в 27-тата седмица

  • 5 104
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте.Извинявам се ако е имало вече такава тема,но аз неможах да намеря нищо в отговор на моите въпроси и затова пускам нова.
Бременна съм в 27-тa седмица и преди около 5-6 дена получих болки ниско долу,повечето болеше от лявата страна.Доктора ми каза,че било нещо нормално което много от бъдещите майки изпитвали,но......все пак да гледам на колко време са защото можело да бъдат и контракции.паникьосах се,как в 27-тата седмици контракции?Някои имал ли е такъв случеи,какво става ако са контракции?Много съм уплашена.Другото което ме притеснява е,че резултатите от захарта са ми високи и трябва да правя нови.Попитах какви са последствията за бебето от това и ми казаха,че се ражда голямо бебе или се отразява също на неговата захар.такива работи не съм очаквала,много ме е страх,докато се роди това малкото и не видя,че е живо здраво направо ще се побъркам.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен лично не ми се е случвало,но след малко ще се разбудят мамите и ще споделят с теб. Може би трябва да пиеш Но-шпа, но не съм компетентна.

# 2
  • Мнения: 6 164
Престани да се шашкаш, това е най-вредното за една бременна. Naughty

Много бременни правят т.нар. гестационен диабет и раждат здрави бебета, тъй че не се притеснявай толкова за високата кръвна захар, а си следи диетата.

Контракциите също са нещо нормално за всяка бременна, а много жени ги имат и цяла бременност. Важно е да правиш разлика - неболезнените се наричат "подготвителни" (Бракстън-Хикс), болезнените не са желателни - ако имаш такива пиеш Но-Шпа и лежиш 2-3 дни поне се пазиш много, докато утихнат и винаги съобщавай на лекаря си. Ако са много чести може да се наложи да взимаш известно време Магнерич или Магнерот (магнезий - безвреден, предотвратява мускулните спазми, лекаря ще ти го изпише ако се наложи). Ако имаш повече от 5-6 болезнени контракции за 1 час, трябва да съобщиш незабавно на лекаря си и да те прегледа за евентуално разкритие.
При всички други ситуации няма от какво да се тревожиш, при преумора се случва да получиш контракции, а ги имах от 6
ти месец, почивай си и не се юркай много, и спокойно!  bouquet[/color]

# 3
  • Мнения: 640
Аз от миналата седмица започнах с контракциите и то без дори да се натоварвам с каквото и да било. Лекарите казаха повече лежане и магнезий (магнерот, магнерич, диаспорал или кой каквото му е изписано там), а за болката - но шпа. Но за самата доза лекар може да ти определи. Стискам палци да се оправиш скоро  Peace

# 4
  • Мнения: 115
Аз имах контракции от 19-та седмица, лекарят трябва да прецени и да ти предпише евентуално но-шпа и магнерот/магнерич.Повече трябва да лежиш и да си почиваш. Не трябва да се притесняваш, защото това вреди повече.
А относно гестационния диабет, ако имаш такъв, не е опасно за бебето. Важно е да се знае при раждането, ако има такъв. При този диабет, твоя организъм не произвежда достатъчно инсулин и за да се компенсира, бебето произвежда повече.Но това не е опасно за здравето му. След като се роди се нормализират нещата и при двама ви. Не го обясних много точно,но ти питай доктора, щом се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 689
Аз също бях с контракции от 20-та седмица до края.
Но болезнени бяха само в началото, за което лежах малко в болницата. Но общо взето трябва МНОГО спокойствие и почивки. Пиех и Но-Шпа и Магнерич.
Ако контракциите ти продължат да са болезнени, тичай на доктор.
Успех!

# 6
Охх,много ви благодаря,поуспокоихте ме.Сега е 12:22 вечерtа и сън не ме хващаше,сега вече мога да си лягам.В петък отивам да ми направят повторно изследванията,дано този път са нормални.
Страхотни сте,балагодаря ви за бързите отговори.

# 7
  • Мнения: 528
Аз ги имам от 21ва седмица. Не се притеснявай оведомила си д- ра си и той знае какво да ти изпише . Аз пия доста лекарства но по лекарско предписание от тогава и вече се чувствам добре ,но имам ли възможност си полягвам. Успех ти желая и не се притеснявай излишно на доста момичета им се случва ,а си раждат когато трябва стига да са взели необходимите мерки. Wink

# 8
  • Мнения: 229
И аz имам контракции и то доста болеzнени,но само по една като се преуморя...А zа диабета,аz имах с първата си бременност гестационен диабет и родих напълно zдраво бебе.С раждането и zахарта ми се нормалиzира  Peace Сега ме пра6тат всеки месец  на проверка zаради първия път,но слава богу сега ни6то ми няма Praynig Така че не се притеснявай...

# 9
  • Мнения: 1 233
Престани да се шашкаш, това е най-вредното за една бременна. Naughty

Много бременни правят т.нар. гестационен диабет и раждат здрави бебета, тъй че не се притеснявай толкова за високата кръвна захар, а си следи диетата.

Контракциите също са нещо нормално за всяка бременна, а много жени ги имат и цяла бременност. Важно е да правиш разлика - неболезнените се наричат "подготвителни" (Бракстън-Хикс), болезнените не са желателни - ако имаш такива пиеш Но-Шпа и лежиш 2-3 дни поне се пазиш много, докато утихнат и винаги съобщавай на лекаря си. Ако са много чести може да се наложи да взимаш известно време Магнерич или Магнерот (магнезий - безвреден, предотвратява мускулните спазми, лекаря ще ти го изпише ако се наложи). Ако имаш повече от 5-6 болезнени контракции за 1 час, трябва да съобщиш незабавно на лекаря си и да те прегледа за евентуално разкритие.
При всички други ситуации няма от какво да се тревожиш, при преумора се случва да получиш контракции, а ги имах от 6
ти месец, почивай си и не се юркай много, и спокойно!  bouquet[/color]

 Peace

# 10
  • Мнения: 160
контракциите са два вида-едните са подготвителни.те започват още от петия месец.при тях коремът се втвърдява,но не боли.когато контракциите са болезнени,особено толкова рано добре е да се пият някакви медикаменти,които да ги подтискат,за да не се стигне до преждевременно раждане.моят съвет е да посетиш и друг лекар.най-вероятно ще ти изпишат магнерич и ношпа.гледай повече да лежиш и не се претоварвай.
лека бременност и бъди по-спокойна-контракции се предизвикват и на нервна почва. Simple Smile

# 11
Здравейте.Утре отивам пак на изследвания.Трябвало сутрин на гладен стомах и там щели да ми дадат някаква течност да изпия преди да ми вземат кръв.Всичко това траело 3 часа.На всеки 1 час ми взимали кръв.
Моля се само всичко да е нормално този път,защото се страхувам и ot много голямо бебе,искам да родя по нормален път с упоiка,не секцио.
Ох,както са казали хората:Лесно майка не се става.

# 12
Забравих да ви попитам вие как мислите,добре ли е сега да се правят дълги разходки и може би лека гимнастика в къщи,или ......?

Общи условия

Активация на акаунт