Проходилки

  • 821
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 761
Д-р Слънчева, според Вас проходилките вредни ли са или без- вредни?
Имам бебе на 7 месеца,роди се с цезарово сечение,поради увита пъпна връв на врата 3 пъти.Имахме 5 консултации с хиропрактор и курс по масаж на бебета-6 пъти.Обръща се сам от гръб по корем,казва мама и папа, храни се добре.Роди се 3,890 кг ,56 см,10 дни след термина.На 6 месеца тежеше 8,920кг,73 см.От средата на 2 месец му давам вигантол всеки ден по 1-2  капки.Педиатърът от консултацията ми каза да давам по 5.Детето имаше кис-синдром според хиропрактора, но ни казаха да го заведем пак едва, ако след като почне да пълзи се придвижва само наляво или надясно.Още не може да пълзи.Поти се,ако го навлека с много дрехи.Всеки ден го извеждам,но понеже живеем в Холандия, а тук рядко времето е хубаво,не го грее много слънце.Според личния лекар и педиатъра от консултацията бебето няма рахит и получава достатъчно витамин Д.Направена му е рентгенова снимка на тазобедрените кости за дисплазия,но радиолога каза,че му няма нищо.

Как мога да го стимулирам, без да го претоварвам?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Мисля, че няма нищо тревожно. Стимулирайте го да пълзи има спеиални упражнения за позиия на четири опори. Консултирайте го тново с кинезитерапевт.
Проходилката е развлечение за детето и облекчение за Вас, но не се препоръчва много. В нея децата се научават да бутат с гърди и ходят на пръсти. По този начин прохождат по-трядно.
Можете да му сложите бънджи на вратат, за да скача.

Общи условия

Активация на акаунт