Домашен куклен театър ?

  • 2 397
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
Такааа, щерката ме сюрпризира с новината, че иска да си направим куклен театър в къщи.
Ама истински - ще каним нейни приятелчета, ще им късаме билетчета и ще  играем.
И нали на мен малко ми трябва да ми се запали фитила....та вече горя /че си нямам други задачки... Laughing/.
Още повече, че желанието идва от нея...
Сега съм в процес на подбор на приказка и сцена.

Та, моля за съдействие.
Имаме направени мома и момък, с леко народни носии. /по-късно ще кача снимки/
Търся приказка за мома, момък и ламя. Или нещо такова.
Да няма много персонажи.
Да е българска народна приказка. /това, за да се обърнем към нашето си творчество, че вече леко байгънясах от червени шапчици, спящи красавици и пепеляшки  Mr. Green/
Изчетох библиотеката, Ангел Каралийчев, обаче на нищо подходящо не се спрях.

Мисля също и за сцена - как да я направим, така че ние да сме скрити, а да се виждат само куклите. Отгоре.
Но да си има и рамка, за да сложим завеса, че иначе "не прилича на театър"...
Като се има предвид, че точно с тази дейност съм абсолютно скарана.
Ако мога да купя отнякъде нещо готово, ще ми е по-лесно.

Ако можете, помагайте, докато не се е охладил ентусиазма.
Обещавам покани за премиерата  Crazy

# 1
  • Мнения: 2 534
Гледах направени от дърво сцени за куклен театър (домашен)
В ТСМ до хотел Хемус , струваше 40 лв .
Преди време ходих на куклен театър в пица Хът , там една баба изиграва на децата приказката на фона на озвучаване от аудио касета , стори ми се много лесно , приказката си тече , ти само играеш с куклите

# 2
  • Мнения: 3 034
писна ми, отдавна ли си ги гледала тези сцени в ТСМ?
И къде точно се намира този магазин до Хемус?

За касетата е идея, но ми се искаше едновремено с това да се упражняваме в преразказ на приказка. Тя, естествено, може да се посъкрати...

# 3
  • Мнения: 8 917
Аз направих преди на Гери такъв, но тя искаше да влиза при куклите Mr. Green По темата - не знам къде има ТСМ-ски newsm78

# 4
  • Мнения: 1 640
Мис Бу декември месец беше писала,че е купила такъв /тиесемски/куклен театър от склад-бил последният,имал малък дефект и струвал 29 лв.Странно,но помня тази информация.

# 5
  • Мнения: 3 034
The Sun*, малка е още дъщеричката ти. Моята е на 4 и 1/2 и вече по-осъзнато иска да играем на такива неща. Simple Smile

Къпинче, мерси за инфото, макар, че ако е бил последния, това доста ме обезкуражава.... Rolling Eyes

# 6
# 7
  • Мнения: 1 338
Има куклен театър и в ХИТ. Не погледнах колко струва. Мъничък е, с малки кукли.

# 8
  • Мнения: 3 268
Ивче,здравей!Нали си актриса и само това чакаш-куклен театър ще правиш значи!Готов театър видях миналата седмица в магазин Комсед,след Биллата,не може да не го знаеш-магазина за играчки.На етажа за бебета,слиза се по едни стълби от първия етаж на долу.Там в дясно има играчки и има такъв много хубав театър.Не видях цената.Калина много го хареса.Поздрави и успех с начинанието! Hug

# 9
  • Мнения: 3 034
Мерси за напътствията !

секстед, тази идея не е лоша, обаче нашата е сами да си правим куклите.

online,    bouquet

stefani6, благодарско, не се бях сетила за този магазин. Ще го посетя.  bouquet

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Докато намериш театър може да пробваш част от нашите  театрални техники:
1. отворена врата и мама скрита зад нея; а куклите се разиграват над врата и понякога неочаквано се появяват от страни по вертикалния край.
2. облегалка на стол, зад която се криеш седнала с лице към облегалката.
3. удобно кресло с полегата облегалка, в което сядаш нормално, а разиграваш куклите като просто вдигнеш ръце нагоре и детето всъщност е зад гърба ти.
Разбира се става и с маса и т.н.
4. скрин в центъра на стаята и действаш както с вратата.
5. парче плат между мебелите.

Врата дава възможност да закрепиш изрязани от картон дървета, къщи, дървета и т.н с хартиено или канцеларско тиксо ако желаете декор.

За приказки, обаче нямам опит. Ние ги измисляме и става доста весело, освен че винаги е различно и с неочакван край.
Задължително ще се забавлявате всички без змачение къде и как играете театър.

# 11
  • Мнения: 292
Здравейте и от мен Simple Smile,
ние с щерка ми (на 3г, и 9 м) играем на една игра дето много прилича на театър само дето не използвам кукли а картинки с животни. Има едни нови игри дето са поредица - растенията в България, животните в България, забележителности в България и т.н. Ние си купихме тази за животните. Вътре има 50 картинки на животни с кратки данни за тях, картинките са хубави, ясни, реалистични. Та с цел да научи повече за животните правим сценки. Аз вземам една карта а тя друга и започваме диалог(Примерно):

- Как се казваш?
- видра

- А ти как се казваш?
- мечка

- Аз обичам да плувам и да ям риба. А ти какво обичаш да ядеш и да правиш?
- Аз обичам да се катеря и да ям плодове, мравки, мед. Понякога също като теб ям и риба. По това си приличаме.

-Аз живея в дупки край реката, защото много обичам да плувам и искам винаги да съм край водата,. А ти къде живееш?
- Аз живея също в дупки, но навътре в гората, но също понякога плувам. чао засега, друг път пак ще си поговорим

Щерка ми много се кефи на сценките и понякога сама си ги разиграва. Хваща две карти и започва. Иначе съм си мислила да изпозвам кошарката на братчето и за театър. Да покрия едната дълга страна, щото при нас тя е с решетки и да се скрия зад нея, но засега не съм го реализирала.

# 12
  • Мнения: 2 722
Дъската за гладене покрита с одеало, поставена пред прозореца за да се отваря и затваря завесата за сега при нас върши работа, но ще следя и останалите идеи.
Успех, кукловоди Peace

Общи условия

Активация на акаунт