заспиване и будене

  • 516
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
бебчето ни е на 10 мес., до 5 месец си заспиваше само в креватчето, след това с тати го научихме, или по-скоро то ни научи да заспива в нас - на ръце, сега не иска да заспива по никакъв друг начин вечер /през деня заспива в количката/ освен на ръце, след това през ноща често се буди и процедурата се повтаря, носене на ръце докато заспи отново, понякога заспива като му дадем малко вода.

прочетох във форума, че някои майки отучвали своите бебчета от навика да заспиват на ръце, бих желала да споделят опит, как точно, на мен сърце не ми дава да го оставя като се разплаче и остане само в легълцето си.

и да споделите до каква възраст са се будили вашите бебчета.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 844
За приспиване на ръце -нямам опит, но с буденето - търпение  Mr. Green,
Радослава се будеше да към 2г. и 6 мес., сега спи по- спокойно, но пак понякога промрънква.

# 2
  • Мнения: 2 005
И моят син беше свикнал да заспива на ръце,но постепенно се отучи от този навик newsm78Започнах да го оставям вечер в легълцето,като му правих компания известно време в стаята и постепенно свикна  HugДори сега вече заспива съвсем самостоятелно bowuu,след 15минутно търкаляне в леглото Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 351
И аз приспивах бебка на ръце до към 10-тия месец. Беше се научила щом й се приспи да започва да плаче, за да може аз пък да се сетя да я люшкам, за да заспи. Дори имаше навика да спи в ръцете ми.  ooooh!. Беше много изморително за мен.
После започнах да я оставям в кошарката със светната нощна лампа. Давах и шише, пълно с мляко и й пеех. Т.е. пълна програма без люшкането само. После отпадна и пеенето. Сега си заспива сама, като й се приспи започва да ми показва, че си иска шишето, слагам я в кошарата и я оставям сама, след 10 минути е заспала. Peace

# 4
  • Мнения: 15
замислям се че тъкмо сега на бебо му покарва 4-тото зъбче и дали сега е удачно да започваме с уроците по отучване от носене на ръце. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт