И ние сме с АБКМ...

  • 387
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 440
Искам да помоля за мнения по въпроса, днес се оказа, че сме с АБКМ.
Причината да направя кръвен тест за тази алергия е, че преди около 10 дни дадох глутен и като че ли оттогава малката взе да ака по 4 пъти на ден(без видима промяна на акитата). Реших, че това не е нормално и по съвет на педката направихме изследване за алергия към глутена и към БКМ. Оказа се че вторият е пложителен Cry
Пламена както се вижда от лентичката ми е на 7 месеца и 1 седмица. До 5 навършени месеца бяхме само на кърма (първите 2 седмици след раждането давах малко добавка Нутрилон), след това бавно се захранихме с ориз, морков, тиква, картоф,плодове, месни пюрета. На 6 месеца и нещо почнах да давам пак добавка от АМ защото не ядеше много и наддаваше много малко и след неуспешните ми опити да я накарам да яде се реших на този вариант. В началото давах много малко, но после увеличих до по около 100мл на ден. Ето месец след това се оказва се сме алергични Confused
Искам да питам някой има ли идея защо толкова късно дойде реакцията?Аз консумирам прясно мляко всеки ден, ям сладки неща...аз ли съм виновна да се стигне до тук? Има ли вероятност реакцията да не е към белтъкът, преминал в кърмата, а само към АМ-то? Да спазвам ли стриктна диета?Мога ли да давам козе белтък (сирене)?

Други симптоми освен безапетитие и малко качване на кг. и акането не съм забелязала newsm78 Какво е най-доброто, което да направя сега?

Съжалявам, че стана малко дълго, но искам да разнищя тази история Confused Благодаря!

# 1
  • Мнения: 313
За алергиите е важно и как се храни майката. Но дали алергията е придобита чрез теб или чрез АМ няма значение, а и никой не може да ти каже това. Най- добре е да изклщчиш всички млечни (и козе) и яйца (белтъка). И ние сме така Sad А как личната те изследва за АБКМ?

# 2
  • Мнения: 1 440
Отидохме в лаборатория където правят изследване за алергии и дадохме кръв. Не знам има ли други начини за установяване и дали това е 100%сигурно, но май няма как да разбера Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт