кога най-рано е безопасно за бебето да се роди?

  • 20 373
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Кога се счита че бебчо е готов и няма рискове ако реши да излиза?  Питам защото съм рискова и искам да знам кога ще мога да спра да треперя.

# 1
  • Мнения: 656
Една майка никога не спира да трепери...
И като се роди ще му трепериш още повече...

Така че спокойствие и здрава храна...

# 2
  • Мнения: 158
По принцип най-добре е да се износи цялата бременност до края (40 гестационни седмици), но доколкото знам след навършени 36 гестационни седмици вече няма проблеми.

# 3
  • Мнения: 4 053
Една майка никога не спира да трепери...
И като се роди ще му трепериш още повече...

Така че спокойствие и здрава храна...

 newsm10 хи хи,много вярно казано

# 4
  • Мнения: 1 216
Гледай новините довечера да видиш за четиризнаците, родени по 600 грама.
ПО учебник жизнеспособно е бебето след 23 седмица, но все още е рисково. Мисли си хубави неща!

# 5
  • Мнения: 4 053
аз родих в 34 седмица,и беше доста страшно..... Confused

# 6
  • Мнения: 2 529
Иска ми се да те успокоя, но няма безопасност преди да си му е дошло времето, така че се пази и всичо ще е наред. Бъди здрава! Simple Smile

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След 30 г. с. шансовете рязко се увеличават.

# 8
  • varna
  • Мнения: 1 012
в седмия месец ,после в осмия е по рисково и трябва да се внимава много и после влезеш ли в деветия  вече спокойно.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 503
 и двете ми деца са родени 35 седмица без проблеми. Май най- добре е добър доктор до теб.

# 10
  • Мнения: 6 164
Най-добре в 9ти месец. Но казват, че е по-добре в 7ми, отколкото в 8ми.
Значи ако трябва да се степенуват: 9, 7, 8...[/color]

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не бе, мацки... Колкото е по-близо до термина- толкова по-добре. Карала съм последните месеци от бременностите си в патологията на МД... Отдавна никой не го вярва това за 8-мия месец.

# 12
  • Мнения: 4 053
... Отдавна никой не го вярва това за 8-мия месец.

като майка на осмаче,бих казала,че най-добре бебето да се роди колкото се може по близо до термина  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Не бе, мацки... Колкото е по-близо до термина- толкова по-добре. Карала съм последните месеци от бременностите си в патологията на МД... Отдавна никой не го вярва това за 8-мия месец.
Когато раждах на жената от другото легло бебчето почина по време на раждането и беше осмаче.Бременноста и беше протекла съвсем нормално.

# 14
  • Мнения: 1 111
и аз съм го чувала това,че по- добре е бебето да се роди в 7 месец,отколкото в 8-мия,но не мога да си обясня защо 8 месец е толкова страшен....все си мисля,че тогава повечето органи и системи на бебето са по-развити отколкото в 7-мия.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт