Има ли нов вирус?

  • 1 096
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Дали има вече масово заболели от нов разпространявщ се вирус.
Много хора се оплакват от Т-ра и стомашни неразположения водещи до обезводняване.
Има и такъв който засяга гърлото,ларингити кашлци?
НИе сме с неустановена много силна кашлица, изследванията са ни ок, снимката също а кашля като магаре. Нщо не помага, дали това не е ?
Дли да я спра оак от градина за няколко дни?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам нов ли е, но Калина е с такава кашлица и понеже досега не е кашляла е страшно изплашена и по цяла нощ плаче - не сме спали от 4 нощи.
Вече няма температура, но в продължение на няколко дни поддържаше все 39 градуса.
Нашата педиатърка, като я чу на слушалка, веднага предписа Зинат.
И стомахчето й се бунтува - непрекъснато пръцка.

# 2
  • Мнения: 8 505
Не съм чула да има.Излизам по много пъти на ден с дъщеря си (тя е със стоматит в момента и не ходи на ясла) и не съм забелязала по площадките да има много деца (сещате се каква е идеята).

# 3
  • Мнения: 656
Дли да я спра оак от градина за няколко дни?

Мислиш ли, че за тези няколко дни градинатаще се изчисти? То разболяването става постепенно като верижна реакция и целогодишно се "моткат" разни вируси.
Миналата година в нашата градина карантината за варицела продължи месец и половина, като накрая разпратиха контактните деца за да сформират "чиста група"...

Дано не звуча грубо, нещо напоследък тона ми е остър, ма от ПМС ще е вероятно...

# 4
  • Мнения: 6 164
Даа и Криси беше с ларингиална лаеща кашлица. Кашлицата изчезна на 2-я ден от АБ.

# 5
  • Мнения: 3 116
Има за съжаление и то при всички нас които се заразихме имаше усложнения, малката направи бронхиолит, аз имам проблеми с ушите, а бабата фарингит  Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
аз от Събота се влача с болки в гърлото и не ми минава. Децата и те са така.
Кашлицата на Габи понамаля, но още си я има. Малката и тя е с хрема и гърло.
Засега не сме на сериозни лекарства, дано не се разминат.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Моя близка работи в инфекциозна болница.
Каза ми, че от началото на седмицата  изведнъж се е напълнило при тях  Sad. Оплакванията са повръщане, разстройство и висока температура.

# 8
  • Мнения: 2 425
Стига бе хора вие ме плашите
Цитат
Моя близка работи в инфекциозна болница.
Каза ми, че от началото на седмицата  изведнъж се е напълнило при тях  . Оплакванията са повръщане, разстройство и висока температура.
Това значи ли че има втори грип?
Ние изкарахме такъв тежък грип че не ми се говори. Големият ми син, който е на 10 отночало беше с херп ангина , с подути линфни възли, после една гадна кашлица и накрая пневмония, която не се чуваше на слушалка, а се установи с рентгенова снимка. Всичко това продължи 3 седмици, а 12 дни беше постоянно с температура. Тъкмо той се оправяше хвана и малкото ми дете , което е на 6, после и ние... Всички бяхме с много висока температура.
Не искам да го преживея още веднъж Sad.

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Това значи ли че има втори грип?
...

Не знам.
Но не всеки стомашно – чревен вирус е грип.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не знам дали е грип това, което мина у нас, но Гергана беше с ужасна кашлица няколко дни, задна хрема, а вчера и ушенце я боляло. Пи само Суметролим и сироп за кашлица и сега е добре.
Коремчето и също се бунтуваше....

# 11
  • Мнения: 1 427
И Йоана е в отбора  SadЛарингит, силно зачервено гърло.АБ не ни се размина Sad

# 12
  • Мнения: 397
И ние така - червено гърло, подути лимфни възли, задна хрема със зелен цвят, кашлица и за капак налепи по гърлото. Т висока не е вдигала, предимно нощем 38,5, а през деня постоянна от 37-37,5  Cry  Отвратителна работа  Rolling Eyes  От 5 дена пие АБ - Дурацеф, и нищо. Сега е на Суметролим. На вс отгоре не яде нищо, ама нищичко, и снощи повърна АБ. Превиваше се от болки в коремчето  Cry. Не съм я виждала така - отпусната, бледа, нищо не иска да хапне, и постоянно и се спи  Cry Друг път като пие АБ още на 2 ден е по-добре, а сега  Tired Лекаря каза, че тази инфекция се получава от стрептококи, които се изчистват много бавно  Tired На вс отгоре й разтат кучешки зъби и долните 5-ти - разбирате ме какво е положението  #Crazy
И мен ме зарази, но аз си имам пауър, и апетит, въпреки болките в гърлото и гадната кашлица  Tired
Е, оплаках се  Cry

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Вчера излязохме от болницата. Дъщеря ми беше с пневмония, следствие на грипа  Twisted Evil Лежахме в детско инфекциозно отделение- беше буквално препълнено с пневмонии и разстройство/ повръщане. Докторите казваха, че даже лятото няма толкова деца със стомашни вируси  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт