8400 на 4 месеца?

  • 1 460
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
и сме 70 см. Родих ме се 4кг и 53 см. В момента си хапваме само плодови пюрета и адаптирано мляко 170мл. Опитвал е само ябълка и сливи и то началото на 4 месец. Педиатърката ни каза да му давам зеленчуково пюре с което да му заместя едно хранене и нещата ще ли да се нормализират. Въпросът ми е следният Вие намирате ли някаква логика в това? Според нея не сме затлъстели, а просто сме едро бебе. Да бързам ли с зеленчуковите пюрета?

# 1
  • Мнения: 6 155
Моя хубостник е 8600 на 10 мес.  Thinking
/роди се 3000/
По-добре поизчакай с пюрето поне още месец-два. Rolling Eyes

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Понеже не са пред мен точните мерки на синът ми, не мога да ти кажа до грам колко е бил, но и той може би е бил към 8 кг, защото се роди 4.150 и ако е наддавал по 1 кг. на месец=> е бил с вашите мерки!  Simple Smile
Аз не мисля  Thinking ,че е проблем да започнеш със зеленукови пюрета  Simple Smile .

# 3
Цитат на: reni
и сме 70 см. Родих ме се 4кг и 53 см. В момента си хапваме само плодови пюрета и адаптирано мляко 170мл. Опитвал е само ябълка и сливи и то началото на 4 месец. Педиатърката ни каза да му давам зеленчуково пюре с което да му заместя едно хранене и нещата ще ли да се нормализират. Въпросът ми е следният Вие намирате ли някаква логика в това? Според нея не сме затлъстели, а просто сме едро бебе. Да бързам ли с зеленчуковите пюрета?
   По принцип по-едричките деца изпреварват в развитието си другите!Същото се отнася и за храната - количество,захранване и т.н.Ако започнеш сега със захранването ще бъде нито рано,нито късно.А и детето само ще ти покаже какво иска! Сигурна съм,че ще излапва за отрицателно време пюретата!:2thumbsup:

# 4
  • Мнения: 46 434
Според мен килограмите  не са проблем, трябва да се гледат и сантиметрите. За 70 см. килограмите не са много.
Но иначе не виждам защо бързаш с пюретата?

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз бих давала зеленчукови пюрета, но бих внимавала много с кашите след това!!!!Моят син на 4 месеца като стана беше 6500-65см.Но аз съм лоша и давам по 150мл и повече не.

# 6
  • Мнения: X
Ами незнам, Ния беше 6,600 на 4м 1седм.

# 7
  • Мнения: 834
Сега започвам да се чудя да не е от адаптираното мляко? Ние сме на Аптамил, дали да не го сменя2 Иначе например днес си хапна в 4ч-мляко, 11ч - пюре +мляко, 2ч мляко, 16 пюре от ябълка 60мл, 17ч мляко, в 20ч мляко и сто процента в 23ч отново ще гладен. Много ли е това? По колко ядът вашите бебета?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 521
Плами е 6700 на 4 месеца, а Цвети 5850, в кабинета на педито нормите бяха 6700 +- 800 грама за момичета, за момчета бяха 7100 и пак - + 800 грама, ама вие и едрички сте се родили  Rolling Eyes . Моите бяха 2.850 кг и 2.650кг.
Ние ядем в 7.30 - 150 мл мляко, в 10.30 - плодово пюре 60 гр. + в 11 .00 - 90 мл мляко, в 15.00 - 150 мл мляко, в 19.00 - 165 мл мляко, в 22.30 -23.00 - 165 мляко.
След 2 -3 седмици, като започнем и зеленчуковите, ще изместя плодовото преди млякото в 15 часа.

# 9
  • Мнения: 834
Аз в 11ч винаги давам от новата храна(4лъжички пюре от слива) после в 16ч давам от другото пюре(ябълка). Да не би да бъркам?

# 10
Моят Тони на 20.01 беше - 6,400 и 62 см.Беше направил 2 месеца и 1 седмица.Не виждам какво те притеснява.Хем като се роди беше 3,400 / 50 см.Бебета различни.Първият месец качи 1 кг., после 2 кг.Случва се щом е на адаптирано мляко.

# 11
Цитат на: reni
Сега започвам да се чудя да не е от адаптираното мляко? Ние сме на Аптамил, дали да не го сменя2 Иначе например днес си хапна в 4ч-мляко, 11ч - пюре +мляко, 2ч мляко, 16 пюре от ябълка 60мл, 17ч мляко, в 20ч мляко и сто процента в 23ч отново ще гладен. Много ли е това? По колко ядът вашите бебета?

Аптамил2 е по-калоричен от Аптамил1,не е от него,наистина детето си е ящно.В края на този месец така и така трябва да минете на Аптамил2.Ако те притеснява че е по-пълничко не му давай повече от необходимата доза.Педиатърката ме предупреди ,че по описанието на кутията не трябва да се дава-дозата е много.На 4 месеца давам 150,като стане на 5-160мл. и т.н.Ти си преценяваш.Мен така са ме хранили като бебе и после бях като  261uu  ,бая зор видях с отслабването, но това е до ген и организъм,не е казано че и твоето дете ще е така.Като почнеш пюрето,зависимост от количеството пюре отнемаш мл.от дозата мляко и така докато не минета на обяд само на пюре.Дано съм ти била полезна,успех!!!!

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз бях горният гост.

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 399
Цитат на: reni
Сега започвам да се чудя да не е от адаптираното мляко? Ние сме на Аптамил, дали да не го сменя2 Иначе например днес си хапна в 4ч-мляко, 11ч - пюре +мляко, 2ч мляко, 16 пюре от ябълка 60мл, 17ч мляко, в 20ч мляко и сто процента в 23ч отново ще гладен. Много ли е това? По колко ядът вашите бебета?

Ми да ти кажа май са ви множко храненията ... Емо на 4 месеца без 4 дена беше 7200гр. И той е на Аптамил и яде по 200мл. на хранене  Embarassed , но яде по 4 пъти на ден. Сутрин около 8ч. мляко, към 12ч. мляко + 50мл. плодово пюре, към 17ч. мляко + 50мл. плодово пюре и към 21ч. мляко и сън до другата сутрин в 8ч. Честно казано и аз си мислех, че е бая по-едричък от връстниците си и се притеснявах, но педито ни каза, че няма нищо притеснително! Щом и вашата е казала, че не е притеснително - не се притеснявай  Wink Ако искаш пробвай да намалиш храненията поне с едно, като увеличиш интервала между тях  Grinning

# 14
  • Мнения: 811
Малчо беше с подобни килограми. По принцип искаха да му давам по-малко мляко, но той огладняваше и не издържаше по 3 часа / до следващото хранене/.
Не ме притесняваха толкова кг, колкото възможноста да му се разшири стомахчето и рахита. За рахита - молех докторката редовно да го следи и му давах по 4 капки вит. Д /а не 2/
А за пюретата - както решиш. Аз му давах, защото ги харесваше, а пък и рано го захраних.
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт