Как може да се спре безумието по пътищата?

  • 1 547
  • 40
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази сутрин претърпяхме ПТП. Ситуацията е до болка позната... тарикат се пробва да задмине дългата около 2 км. колона от коли, чакаща на светофар на Околовръстния път, навлизайки в насрещното движение. Мъжа ми скочи на спирачките за да избегне челен удар. Колата зад нас се спря в багажника ни. В бъркотията идиота се измъкна преди да видим номера му (видях само, че червено БМВ). Не ми се мисли какво можеше да стане при малко по-вискока скорост... В първите минути само си прегръщах детето (бяхме с Рая) и ревях.
Докато чакахме КАТ гледах колко още такива безотговорни шофьори има и колко рискови ситуации се създадоха. Защо бе, по дяволите?! Защо като непрекъснато се алармира на тази тема?!? Защо продължаваме да се движим на пътя като стадо овце? Всички имаме осакатени или загинали познати по пътищата. Но и това не ни спира. Тогава какво?

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз също много често си задавам този въпрос-  и се опитвам да бъда спокоен и неизнервен шофьор, да дам път, да не бързам в трафика и така...

Естествено че идиоти винаги ще има, за съжаление, не можем да променин манталитета и начина на мислене. Защото освен да си превозиш тялото от т.А до т.Б, като си зад волана носиш отговорност за себе си, а и за всички наоколо.
И докато това не бъде осъзнато, няма как да се промени тъжната статистика.

# 2
  • Мнения: 14 486
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може да се спре със строги закони.Тук навсякъде има камери, вършат идеална работа.След това започват глобите.И то такива глоби, че свят може да му се завие на човек.Мен ме линчуваха с точки от талона, за това, че съм минала с превишена скорост с 5 км.Бяха ми насрочили и час за дело в съседния град.Глоби има за неправилно паркиране, пак огромни.Глобиха ме и за това, че колата е стъпила леко с гумата на линията в която трябва да е паркирана колата.Полицаите снимат всяко нарушение, ходи се разправяй, ако искаш-всичко е документирано.Ако не се плати глобата в срок става по-голяма, могат да те лишат и от шофиране за години.
 Закони, закони-това е начина!

# 4
  • Мнения: 1 404
Съжалявам,Рени SadДобре,че се е разминало само с това.И на мен ми е болна тема,за съжаление смятам,че нещата няма да се оправят.За пример-свекър ми е от този тип шофьори,мъжът ми беше същия,костваше ми много обяснения и скандали да го променя.При тях например е нещо като семейна традиция,някакъв тип мъжкарство SickОт всичките ми познати само двама не шофират ако са пили.....

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.
Да, само съвестта не върши работа, явно трябват строги мерки. Но защо не ги предприемат?!

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук навсякъде има камери, вършат идеална работа.
Миналата седмица по телевизията пуснаха записи от камери по улиците- как коли блъскат пешеходци... Изправиха ми се косите, такъв ужас е такава гледка.

# 7
  • Мнения: 2 926
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.
Подкрепям!
Направо съм се изумила какви некадърници има по пътищта.Чудя се да се смея ли, да плача ли?Как въобще са взели книжки?Не че аз съм перфектен шофьор, но поне внимавам и се старая и не се бутам там където знам,че няма да се справя.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съжалявам,Рени SadДобре,че се е разминало само с това.
Мерси. Да, разминахме се само с уплаха и материални щети (мъжа ми си е ударил ръката, но не е разбрал как). Този път... (да не чува дявола).

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Рени, купи столчета на децата си   Peace ... това е стъпка от твоя страна .... единственото, което можем да правим срещу безумието е да спазваме закона за движение по пътищата .....
..радвам се, че всички сте добре  Heart Eyes

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Очаквах забележка за столчетата ooooh!
Не съм виждала столчета за деца над 3 год., иначе да съм купила.
Колкото до конкретната ситуация- аз предпазих Рая по-добре... бях я прегърнала, когато ни блъснаха. Все си мисля, че ако беше в столче щеше да си удари главата отзад.

# 11
  • Мнения: 377
Сутринта гледах една статистика, че едва 12% от нарушенията по пътищата се санкционират и 6% от санкционираните си плащат глобите или изтърпяват наложените им наказания.  ooooh!
Законите си ги имаме, липсва контрол обаче.
Миналата седмица в една от поредните теми за жени-шофьори имаше изказване, че ако не се "буташ" няма да стигнеш където си тръгнал.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
Рени, габриела са вози в такова:


едното го купихме от магазина на импас (на хладилника), а другото го поръчах от данет.

# 13
  • Мнения: 817
Наказанията не са ни съобразени с манталитета.Трябва да има по-строги мерки и санкции-не само да се отнемат точки,да се конфискува колата на нарушителя ,да се арестува ,да полагат след това някаъв обществено полезен труд.................. .А само като си представя колко жертви даваме в такива направо нелепи ситуации,колко семейства се почерниха и колко от убийците се наказаха?
Преди известно време по нова имаше репортаж за едно детенце останало сираче още неродено ,изрод прегазил майката бременна в 8ми месец ,като помел и бащата ,те починали , а детето тъй като било извадено преждевременно и е стояло дълго време без кисород сега е с увреждавния......................,но мръсника не в затвора , а става въпрос за двоен убиец!!!
Вече всеки протестира за каквото се сети ,защо не се съберем и не протестирам за въвеждане на адекватни наказания и най-вече за спазването им ,но дори и да дстане корупция винаги ще има и някой все ще се измъква.С каква съвест може да живее един такъв ,то не е и човек ,защото това не човешко.
Рени ,радвам се ,че сте добре , а колата е една теникия ,ще се оправи  bouquet

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Адски много коли и то много бързи и мощни, управлявани от разни гъзарчета и гъзарки и никакви пътища за тях...  Confused
Не знам дали и законите ще ни спасят?!  Rolling Eyes

Рени  Hug Бил е малкия дявол  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт