Преекламсия/високо кръвно ?

  • 3 316
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Заради високо кръвно(155/110) бях в болница.Сега съм си в къщи но съм уплашена.....
от както съм си в къщи, кръвното ми пак е 150/100, въпреки хапчетата (допегит , конкор и дузофарм)
Едно и също ли е високо кръвно и преекламсия?
Казаха ми че до бебето не стигат достатъчно хранителни вещества, сега чакам да доиде 14.03 за да ида на контролен преглед с доплерУжасно се страхувам от резултата.Това случвало ли се е на някого?моля ви споделете.

# 1
  • Мнения: 112
Аз лежах във Патологично с диагноза "Прееклампсия". Обясниха  ми, че това е високо кръвно +албумин в урината.
Аз вдигах 160/100 и почти не се хранех, защото от всичко , с изключение на плодове, зеленчуци и кисело мляко, правех албумин. Почти всяка седмица бях на излседване за албумин. Краката ми бях ажасно отекли и не можех да ходя.
За кръвното пиех допегит.
Един съвет да ти дам - не се затваряй у дома, а излизай , срещай се с приятели. Бях забелязала, че като съм си у дома самичка, започвам да си ги навивам разнии щуротии или да се ядосвам за глупости и въпреки Допегита си го дигах кръвното нон стоп.
Така че, Споко  Simple Smile Не мисли за това и повече усмивки!

# 2
  • Мнения: 664
Лекарите знаят ли,че още поддържаш такова високо кръвно?
Аз почнах да вдигам кръвно чак в деветия месец, не съм имала албумин, нито подувания и т.н.Предизвикаха ми  раждането, тъй като кръвното не се влияеше от хапчетата (два вида) и се опасяваха за бебето. Но при теб е твърде рано за раждане...не знам какво да те посъветвам, тук са много внимателни с кръвното, дори 130/90 да е...може би трябва пак да те приемат в болница и да опитат да го нормализират.

# 3
  • Мнения: 867
Аз също родих в 32 седмица секцио заради високо кръвно 90-140, което накрая беше 100-150 и не се повлияваше от нищо-системи и лекарства. Диягнозата бе прееклампсия.  Цялата бременност бях с нормално кръвно, без наличие на албумин в изследванията.
Последната седмица преди да родя започнах да го вдигам. Препоръчаха ми лекарите следене всеки ден по три пъти на кръвното. Лежане на дясната страна. Изследване на албумин.
Консултирай се задължително с лекар, рано е още за раждане, ако се наложи приемат в болница, вливат системи, за да повлияят на кръвното. Не подценявай кръвното. Самите доктори също действат бързо, когато е високо кръвното. Успех!

# 4
  • Мнения: 1 802
Нормално е да си уплашена  Confused И аз родих във 33 г.с. с преекламсия. Според мен ако продължаваш да вдигаш кръвно, по добре ще е да си под лекарско наблюдение. Смятам преекламсията за сериозно нещо. Има много писано в нета, можеш да прочетеш...

# 5
  • Мнения: 1 044
Между преекламсия и високо кръвно има разлика. Може да имаш високо кръвно, но без белтък в урината и да изкараш бременността докрая. Аз по принцип съм хипертоничка и по време на бременността отвреме, на време вдигах кръвно, като между 35 г.с.и 36 г.с. бях почти непрекъснато с високи стойности - 180/90. После по незнайни за мен причини кръвното се нормализира от само себе си. Правила съм Доплер 3 пъти по време на бременността и всичко бе нормално. Нямах белтък в урината, но имах отоци по краката.Родих със секцио в 39 г.с., бебето тежеше само 2750 кг и 48 см , но иначе други проблеми не е имало и се развива напълно нормално и всичко е наред - вече е на 2 г.6м. Лекарите твърдяха, че не трябва да се минава долна граница 110 - това било опасно за бебето. Яж пресен копър, много копър- понижава кръвното наистина. Не се страхувай и притеснявай излишно - това също влияе на кръвното.   

# 6
  • Мнения: 486
благодаря на всики за отговорите .Утре ще ида на лекар.не знам дали имам албумин в урината но ми казаха че белтъка ми е много нисък, пия добавки и сам на бетъчна диета.

# 7
  • Мнения: 1 731
Аз също родих в 32 седмица секцио заради високо кръвно 90-140, което накрая беше 100-150 и не се повлияваше от нищо-системи и лекарства. Диягнозата бе прееклампсия.  Цялата бременност бях с нормално кръвно, без наличие на албумин в изследванията.
.... Не подценявай кръвното. Самите доктори също действат бързо, когато е високо кръвното. Успех!

Абсолютно същото ме сполетя. В 36 седмица родих със секцио по спешност. Дъщеря ми се роди само 1,700 кг.

# 8
  • varna
  • Мнения: 1 012
за намаляване на кръвното знам-кисело мляко с канела,или чесън

# 9
Моето се вдигна последните седмици и моментално ми казаха че ще придвижат по напред датата и ми казаха да лежа. Родих 4кг момиченце 38 седмица но с предварителна уговорка. Но, говори с лекаря си-може да се наложи да лежиш-мен ме накараха да подпиша хиляди документа че ще лежа и на моя отговорност ме пускат в къщи. Много е сериозно!

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Между преекламсия и високо кръвно има разлика. Може да имаш високо кръвно, но без белтък в урината и да изкараш бременността докрая.


Аз родих 37 г.с. с диагноза Прееклампсия. Белтък и албумин така до последно не ми бяха открити, въпреки десетките изследвания, които ми направиха. Бях отекла ужасно по цялото тяло.
За високо лекарите взеха кръвното ми 140/100, но аз цял живот съм била с ниско кръвно и тези стойности наистина ги стреснаха.
Желая ти успех и дано кръвното се повлияе от лекарствата.  Hug

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Zoia_Alex - състоянието ти не е за подценяване. Мен ако питаш, си за хоспитализиране.

Общи условия

Активация на акаунт