помогнете да избера-количка Peg Perego Centro Completo или Chicco CT 0.2 Cortina

  • 2 227
  • 16
  •   1
Отговори
момичета, помагайте! спряла се бях на Chicco CT 0.2 Cortina, ама ще я има в наличност чак през април. Терминът ми е в края на април, което предполага, че мога да изчакам, но ме "сърби" вече да купувам...та разглеждах и Peg Perego Centro Completo, която е доста сходна с тази на Чико, само дето няма столче за кола, но пък е по-евтина.

Кортината ми я хвалят много...няколко познати и приятелки я имат и казват, че е лека, маневрена и функционална

ето и линкове за количките:

Peg Perego - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 2/products_id/781

Chicco - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 0/products_id/156

# 1
  • Мнения: 4 428
Ами аз съм пристрастна, но ти препоръчвам Пег Перегото  Mr. Green
В крайна сметка наистина количките си приличат доста. Чикото е по-скъпо, но има кошница. Аз попринцип не съм привърженик на разходки в кошница. Така, че бих си я взела само, за да я ползвам по предназначение, т.е. в колата  Grinning За да прецениш най-добре е хубаво да разгледаш количките на живо. Ако можеш да устискаш до април да не купуваш количка, ще имаш тази възможност. Ако ли не, просто няма да имаш дилема, защото в момента има само едната количка  Mr. Green
Но в крайна сметка Чикото е по-тежко, сенника на Пег Перегото е по-добър, новите материи са супер, коша за багаж е по-голям. Абе, аз съм за Пег Перего  Peace

# 2
  • Мнения: 10 982
Нямам личен опит с колички, но и двете съм ги разглеждала в магазина. Peg Perego ми хареса повече! А и не е задължително столчето за кола да се използва на количката, щом тя има легнало положение за новородено.

# 3
благодаря за бързите отговори  Simple Smile

аз Чико на живо съм я виждала, ама Пег Перего...в кой магазин я има? щото ходих в Хиполенд - няма, гледах и в други по-малки детски магазини, може би само на конкретни места я има?

# 4
  • Мнения: 3 457
аз доскоро бих казала Чико,но отскоро съм на друго мнение-Пег Перего Peace,много започнаха да ми харесват нещо нещата им ,но за мен е вече късно Mr. Green

# 5
  • до канала
  • Мнения: 518
за перегото внасят резервни части а за чикото не съм сигурна дали внасят

# 6
  • до канала
  • Мнения: 518
аз доскоро бих казала Чико,но отскоро съм на друго мнение-Пег Перего Peace,много започнаха да ми харесват нещо нещата им ,но за мен е вече късно Mr. Green
споко за третото ще си вземеш перегото Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 640
При тази дилема аз бих обърнала внимание на следните критерии:
   --на коя от двете кошът е по-широк/или дълъг/?
   --теглото  на коя е по-малко?
   --цветовото съчетание на коя е по-красиво и ти допада?
  Колкото и трудно да ти е-устискай до април,отиди в магазина и съпоставяй,а е възможно дотогава да избереш и трета. Wink
  Аз избирам Кортината,защото ми се струва по-широка и има столче за кола.Моята педиатърка изрично ме предупреди да ползваме това столче ЕДВА СЛЕД 3 МЕСЕЦ!!!!Послушах я и смятам,че бебетата се мъчат в това перпендикулярно пол-е /ъгъл 90 градуса/!
  От др.страна,ако вземеш Перего Чентро,можеш отделно да вземеш столче /дори и от роднини или оказион/.

# 8
  • Мнения: 3 457
Благодаряяяя,благодаряяяяяя-да ви се връща Mr. Green тъкмо могат да измислят някои нов модел над който да мъдрим Crazy

ПО темата-НАИСТИНА пег Перего имат резервни части ,ако тук пък я няма дадената част ,мойеш да си я поръчаш Peace

# 9
При тази дилема аз бих обърнала внимание на следните критерии:
   --на коя от двете кошът е по-широк/или дълъг/?
   --теглото  на коя е по-малко?
   --цветовото съчетание на коя е по-красиво и ти допада?
  Колкото и трудно да ти е-устискай до април,отиди в магазина и съпоставяй,а е възможно дотогава да избереш и трета. Wink
  Аз избирам Кортината,защото ми се струва по-широка и има столче за кола.Моята педиатърка изрично ме предупреди да ползваме това столче ЕДВА СЛЕД 3 МЕСЕЦ!!!!Послушах я и смятам,че бебетата се мъчат в това перпендикулярно пол-е /ъгъл 90 градуса/!
  От др.страна,ако вземеш Перего Чентро,можеш отделно да вземеш столче /дори и от роднини или оказион/.


да, абсолютно си права, май ще поизчакам  Grinning колкото до столчето, изрично пишеше, че ставало за новородени...макар че и на мен ми се видя странно това полу-легнало положение да става за 0+, че нали трябва да е абсолютна равна повърхност?? и все пак Чико надали ще си правят експерименти...а и другите столчета за кола за бебета от до 13 кг. имат тази форма newsm78

# 10
...забравих да питам, ако знаете някой магазин, където мога "на живо" да я видя тая количка на Пег Перего, щото никъде не съм ги виждала досега  Sad

# 11
  • Мнения: 4 428
Кошниците за кола стандарто имат такава форма. Има фирми, които ги правят с положения за гръбчето и там вече има легнало, но са доста по-скъпи. Кошницата попринцип е предназначена за возене в кола, а не за разходки, както ги ползват някои. Попринцип в началото бебето е добре да се слага в такава кошница до към 2ч на ден. Но, ако пътувате е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е в такова нещо /вече и в Бг/
Кортината не е по-широка. Горе-долу са еднакви на размери. Само за дължината не знам. Чикото ми изглежда по-късо.
Иначе Пег Перего може да видиш в Хиполенд и в Пакостник. Но и в двата магазина нямаше Чентро. Но може да се обадиш в Хиполенд и може да ти я докарат да я видиш. Аз така им се обадих за Ариата и я докараха, без ангажимент за купуване. Така или иначе ще си я продадат  Peace

# 12
Иначе Пег Перего може да видиш в Хиполенд и в Пакостник. Но и в двата магазина нямаше Чентро. Но може да се обадиш в Хиполенд и може да ти я докарат да я видиш. Аз така им се обадих за Ариата и я докараха, без ангажимент за купуване. Така или иначе ще си я продадат  Peace

ааа мерси за инфото, ще ги помоля тогаз Simple Smile щото в Хиполенд в Гео Милев няма, пък аз редовно проверявам там Simple Smile

# 13
  • Мнения: 55
100% Пег Перего.Гаранцията е по-добра.В магазин Prima Papa в София има всички модели на Перего- той е на вносителя.Намира се на бул.Г.М.Димитров в отсечката междуНикола Габровски и OMV.

# 14
  • Мнения: 3 457
там има и стари модели Peace

Общи условия

Активация на акаунт