Споделете!

  • 1 323
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 041
Аз съм от тези домакини, които готвят по задължение, а не за удоволствие Embarassed! /По тази причина и рядко посещавам кулинарния  форум и моля, ако може темата ми да не се мести там!/. Споделете ми как се спрявяте през работната седмица със задължението "осигуряване на подходяща храна за семейството"! Колко често и какво хапвате навън? Купувате ли полуфабрикати!Вече не ми работи фантазията какво най-бързо и разнообразно да приготвям и то да е подходящо и за 2-3 годишно дете newsm78! Омръзнаха ми и разните варианти на картофи и ориз. От месото ядем само пилешко, от рибата - само скумрия и пастърва! Един не яде грах, друг не яде леща..... И готвенето още повече ме изнервя! А  пък се обзаведохме с нова прекрасна фурна / с функция за бързо готвене/ и нямам вече оправдания Mr. Green, че не ми стига времето за готвене!

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз лично основното ядене го планирам за цялата седмица. Пазаря наведнъж в събота по списък и после цяла седмица си готвя по него. В събота и неделя се отпускам да правя непредвидено тестени и сладки неща, изискващи по-пипкава работа. Десертите през седмицата и супите- са според настроението и по-бързо приготвящи се.  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 300
Купувай готвена храна.
Не знам дали става за малко дете.
Аз за съжаление нямам време да готвя през седмицата. Купувам или готова храна, или ядем нещо бързо, или ако има останало от събота и неделя. Чат пат бързо приготвена храна- в ниаккъв случай не става за 2 годишно дете. Поне според мен.
Каквито и да са й функциите на фурната не може да опече месото за 10 минути.

# 3
  • Мнения: 51
Ето поради тази причина изпратих децата ми от две годишни на ясла /може да го запишеш на детска кухня/, а после на градина - там поне през деня ядат готвено, а вечер - каквото и да е. Както казва една моя приятелка :То че ще е филия, филия ще е, но не мога да реша с какво да е! Имаме в квартала една чудна кръчмичка /доста евтина/  - малка е и всеки ден се готвят ограничени количества поне 3- 4 вида манджички и супи - ЕТО ТАМ НАЙ МНОГО ОБИЧАМ ДА ГОТВЯ! Дори и коледните постни сърмички там си ги поръчвам - тази година бяха божествени. През седмицата в къщи - къде  аламинути, къде сухоежбина, но задължително суров зеленчук или плод /да живеят витамините!/. И двамата с мъжа ми сме до късно на работа, децата почти последни ги взимаме от градината, като се домъкнем скапани вкъщи към 7 часа - кога да готвя. То не ме и тегли де. Ей така си живеем.

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами обикновено готвя вечер на бързо дори и да съм си по цял ден в къщи. Понеже ядем само 2 пъти на ден, сутрин закусваме с малкия и вече вечеряме основно с тати. Така, че не обичам да ям 2-3 дена едно и също (а ние ядем много малко и често изхвърлям). Затова готвя нещо набързо (бъркани яйца, миш-маш, омлет, кашкавал пане, спагети, кус-кус със зеленчуци, баница, пица, филийки на сандвич тостера, картофи пържени, печени, със зеленчуци, задушени и т.н., ориз със маслини, правя нещо от бутер тесто и т.н.) Или си поръчваме през интернет храна или от Макао пазаря готова храна или полуфабрикати които да до-сготвя. Основно готвя само за събота и неделя.

# 5
И аз съм по полуфабрикатите, готовата храна и аламинутите. Наскоро една приятелка отвори нещо като "тропс" къща до нас и аз с удоволствие "злоупотребявам".Иначе поръчваме пици отвреме-навреме. Рядко ядем навън, заради дребосъка. Rolling Eyes За детето готвя всеки ден, защото е дребно още и не ми харесва храната от детската кухня. За него не ме мързи, но за нас дъртите не се помръдвам. Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 041
Ето поради тази причина изпратих децата ми от две годишни на ясла /може да го запишеш на детска кухня/, а после на градина -

От детската кухня даваха храна само до 1,6 г. Още няколко месеца ще чакаме да стане малкото на подходяща възраст за ДГ.В повечето случай обаче, ми е по-лесно храненето на малкия ми син. Големият е много капризен - два дни едно и също ядене не може да яде, да нямало моркови, да нямало подправки, салатата дори да е без лук и т.н. Днес ядеше супата с вилица Shocked - само картофчетата избираше! Може да кара само на сандвичи, пици и снаксове.
Купуваме и готова храна, но не толкова често, защото някак си не е така вкусна.
И аз имам списък за готвене, но нещо все не успявам да се придържам към него.
За него не ме мързи, но за нас дъртите не се помръдвам. Embarassed
Успокоихте ме, че не само аз приемам готвенето като неприятно задължение! Мислех вариант, да осигуряваме продукти на свекървата и тя да готви, но се оказа, че само 1-2 пътиседмично  мога да разчитам на нея и в повечето случаи добре си похапва каракачанската ни овчарка Embarassed!
Изплаках си кулинарната мъка, но ако се сетите и за други начини на "готвене", пишете!

# 7
  • Мнения: 4 514
Аз като изпадна в чуденка какво, по дяволите, да сготвя довечера, винги правя супа! Peace У нас всички я харесват (т.е. аз и мъжът ми де), а и в микровълновата става бързо. Друг "резервен" ваиант ми е: картофи нарязани на едри парчета, задушени в микровелето само със сол и мазнина, после в тавичка, пак омазнявам, ако е нужно, отгоре нареждам парчета сирене (може и натрошено) и/или някакъв колбас и запичам във фурната. Всичко става за около 20 мин. максимум, обаче ти казваш, че са ти омръзнали картофите? newsm78 Както и да е, ако се сетя още нещо, пак ще се включа!
Успех с мисленето! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Пазарувам по много веднъж в седмицата или на десетина дни. През останалото време се купуват само малотрайните продукти - мляко, салати. Готвя в неделя по няколко манджи, защото през седмицата се прибирам от работа към 6 и нещо, а малкият в 7 - 7.30 вече иска да вечеря. Със сготвеното в неделя - две основни и една супа примерно, или обратното, изкарваме докъм четвъртък. Тогава идва вечер на спагети/пица/пържени яйца - абе, аламинут някакъв. В петък обикновено разпускаме - готова храна, хранене навън или нещо такова. В събота вече имам време да направя нещо по-така Wink
Истината е, че обичам да готвя и ако имах време, щях всеки ден да правя различни вкусотийки. Ама нямам Sad

# 9
  • Мнения: 1 655
Сега ако напишете и къде вечеряте навън с децата, особено в това време на годината, цена няма да имате   Grinning Ние не ги нацелваме тези заведения нещо  Close

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сега ако напишете и къде вечеряте навън с децата, особено в това време на годината, цена няма да имате   Grinning Ние не ги нацелваме тези заведения нещо  Close
Аз поръчвам. Регистрирах се в ам-ам и докато съм на работа избирам какво (обикновено пици) и определям в колко часа да ми ги донесат. Много е удобно, пък и вкусно.
Снощи обаче правих яйца по панагюрски. В понеделник ядохме това, което готвих в неделя. Днес или утре ще сложа спагети, че имам доматено пюре (децата много обичат).

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Сега ако напишете и къде вечеряте навън с децата, особено в това време на годината, цена няма да имате   Grinning Ние не ги нацелваме тези заведения нещо  Close
До нас в Красно село има една страхотна пицария "Рагаци" - готвят божествено и има детски кът, където винаги при децата седи какичка. Друг е въпросът, че Ники напоследък от 2 часа в пицарията прекарва час и половина при нас, вместо в детския кът, но поне персоналът е свикнал с мотаещите се между масите дечица и са развили чувство за толерантност Peace Адресът е на ул. Хубча, но не помня номера на блока Sad

# 12
  • Мнения: 1 655
Мерси belinda, за съжаление Красно село ми идва доста далечко  Cry Живеем в кв. Витоша, най-удобни са ни заведенията в Студентски град, но там не сме открили нещо подходящо и за деца  Sad Тези, на които попадахме са все задимени и претъпкани Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 062
Ами, аз готвя всяка вечер, но манджи разни само събота и неделя. Иначе - замразен зелен фасул се сещам, става много бързо, стига да обичате, баница (бързо и вкусно), спагети, точа им едни мекици, много ги обичат, миш-маш, пържа пилешки бон-филета, стават за 5 мин., с картофи пържени, задушени и т.н., или ризото от тези, със зеленчуци, пиле пак в сладко-киселия сос на Uncle Bens, пак ориз отделно слагам за гарнитура, пека някакво месце в пликче за печене, заедно със зеленчуците вътре. Ако се сетя още нещо, ще пиша.
п.п. Сещам се и за една супа - слагам от пилешката и зеленчуковата от тези на прах, вътре нарязвам моркови, картоф и лук, после застройвам с лимон и яйце и магданоз. Става много бързо, а я харесват много.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами аз обичам да готвя, затова не съм представителна извадка, но има доста бързи ястия, които стават за половин час след работа. Гледам винаги да има и прясна салатка и плодове. Веднъж седмично - риба. също така ако направя голямо количество замръзявам във фризера и когато не остане време да сготвя - вадя от там  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт