Нямам апетит.Дали е проблем за кърмата?

  • 855
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.Откакто родих вече 15 дена нямам никакъв апетит.Едвам изяждам едно кисело мляко и някакъв плод на ден,може и нещо тестено.Има дни в които ям само сладко-бисквити,вафли и прочее.
Дали това може да повлияе за количеството на кърмата ми след като не ям.
Просто не съм гладна,не паза никаква диета за след раждане,качих малко килограми-12 , и сега съм само 3 отгоре,нищо не може да ме изкуши да хапна.

# 1
  • Мнения: 1 043
ами може поне повече тчности да пиеш и ядки ако не друго хапвай като се сетиш помалко поначесто, но няма да е зле някакви витамини със зеленчуци и плодове също да вкараш че само на вода живее ли се  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
До колкото знам за кърмата е важно да се пият повече течности и да се хапва качествена храна. Пробвай с малко ядки, те ще ти доставят калории, а и за кърмата са полезни. Може това да е период, организмът да има нужда да си почине малко от храна. Не се оставяй изобщо без ядене, защото не е добре и за бебето и за теб.

# 3
  • Мнения: 1 321
Аз си мисля че не е добре така да не хапваш полезни храни  -месо,кис.мляко,ядки и други храни богати на белтъчини и калции понеже е от голяма необходимост за бебо.
Дори и по малко но е хубаво да ядеш.На мен специално ми оказва влияние когато не ям много добре.Между другото напоследък се усещам че съм отслабнала понеже непрекъснато търча по бебо. Mr. Green
Късмет. Hug

# 4
  • Мнения: 1 896
Наистина за кърменето в дългосрочен план е важно да се храниш здравословно, най-вече за да не се изтощи твоят организъм. НО при много майки се случва такъв период без апетит след раждането. При мен също беше така. Не се тревожи, апетитът ще се върне и ще си наваксаш пропуснатото.
А за кърмата - сега няма да ти се отрази това че се храниш по-малко. Нито на количеството, нито на качеството на млякото.
Опитай поне да пийваш течности, а за останалото слушай тялото си и нещата ще се наредят сами.

# 5
  • Мнения: 927
И аз имах период от 2 седмици след раждането, в който се хранех насила и то най-вече с грозде и пиех литри вода. Постепенно апетита ми се нормализира и даже е в повече   Embarassed

# 6
Здравей, нормално е след раждането да нямаш апетит, но после се връща и даже както казват мамите е в повече. За да имаш кърма си похапвай аз вече кърмя 3м. и няколко дни, но не ям ли кърмата ми намалява. Ако сега нямаш апетит поне хапвай кисело мляко с овесени адки те стимулират. Хапвай за да не загубиш кърмата , а тя е необходима за твоето бебче.

# 7
  • Мнения: 526
Моят период на безапетитие продължи около 40 дни след раждането и още не мога да си го върна. Ние качихме само 13 кг от бременността, а сега не само че съм ги свалила, но съм и още - 5, т.е. - 18 кг след раждането. Не съм спазвала диети, просто нямах време и апетит да ям.
Това, че е нормално не го знаех, а и вода не пиех, защото не ми се пиеше, дойде период, в който ми намаля кърмата, бебеко започна да не спи и сега дори и да не съм гладна хапвам по нещо.

Също така това е период, в който организмът има нужда от много неща, изтощен е от раждането, а и кърменето ще го довърши. При мен на 3 месец, започна да ми пада косата и сега пия Матерна Центрум за стабилизиране, защото кърмата продължава да е основното ни ядене.

Общи условия

Активация на акаунт