запушване на канали - рецепта

  • 687
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Искам да ви кажа една чудесна рецепта при запушване на канали. При мен това се случи през втория месец, в началото не съм имала проблеми. Тогава бебо започна да суче яко и много ми се увеличи кърмата. Образува се бучка на едната гърда, отдолу. Лекарката ме посъветва да правя горещи бани, но нито това, нито бутилката с гореща вода, която държах там не помогна. Тогава баща ми изрови от една стара книга с народни лекове следната рецепта:

Смляно ленено семе, мляко и захар - прави се гъста каша.

Впоследствие замених млякото с вода , защото започваше да мирише лошо, и пак действаше. Захарта предполагам се слага за да лепне. Значи тази каша се слага като компрес на гърдата, покрива се с найлон, и отгоре се слага сутиен. Не е толкова неприятно. При кърмене се сваля, измива се гърдата, и след това пак се слага, като се сменя от време на време. Стои се така 1-2 дни. Това нещо направо разтваря бучката. И трябва да се кърми често от тази гърда.
Този компрес няколко пъти ми помага, защото ми се образуваше бучка все на същото място. След третия месец проблемът изчезна.

# 1
  • Мнения: 4 915
И аз ще добавя още една. На мен ми помогна за няколко дни, а имах ужасен проблем с гърдите - запушени канали, и с подутини под мишниците - много болезнени, не можех добре да си движа ръцете. Гърдите с помпата се оправиха, но подутините останаха. Една акушерка дойде вкъщи и ми даде следната рецепта:

1 с.л. мед;
1 с.л. зехтин;
1 яйце;
брашно - за сгъстяване до плътност, достатъчна да се направи тестото на топче, да не тече.

Тестото се разстила върху подутината, отгоре се слага найлон и се лепи с лепенки. Сменя се от време на време, защото от топлината на тялото се размеква доста. След ден-два подутините и болката изчезва.
Останалото тесто може да се съхранява в хладилник.

# 2
  • Мнения: 834
Тази рецепта дали действа ако не кърмиш, но ти е останала бучка?

# 3
  • Мнения: 1 214
3 пъти правих бучки и се оправях с компреси с риванол,но четвъртият път щях да получа мастит!Огромно благодаря на д-р Герганова,която за разлика от нейни колеги лекуващи мои приятелки с антибиотици  ми помогна с адекватно и подходящо лечение.
Три поредни дни ми биха инжекции окситоцин-хормон предизвикващ не само раждането и идването на  млякото,а и отварянето на каналите.Изцедих лесно и бързо още след първата инжекция.После обаче продължих храненето на бебенцето ми с изцеждане и така до като имах кърма.Иначе рискувах от силното дърпане пак да ми се възпалят каналите Wink

# 4
  • Мнения: 3 394
При мене подейства настъргат домашен сапун във гореща вода . Топваш цицата в паничката със сапуна и стоиш така около 15 мин. Процедурата се повтаря Flutter

Общи условия

Активация на акаунт