Пилешко по мъжки

  • 1 017
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Днес направих една манджичка, която много ми хареса и отново реших да я споделя с вас, надявам се да ви допадне.
Чудех се как да нарека тази рецепта и и дадох това име, тъй като продуктите за соса за почти същите като тези в Мъжката салата.
Пилешко по мъжки

Слагаме в йенаглас 3-4 средни картофа нарязани на дебели шайби, нарязани гъби/1 тарелка/ и пилешко месо-700-800 грама.
Отделно в по-висок съд слагаме 1 коф.к.млеко/да не е от най-киселите/, 3-4 печени чушки, много копър, черен пипер, сирене/за количаство не мога да уточня, моето беше 1,5см.резен от бучката, но не трябва да става много солено-така че пробваме/, 1/2к.л.чесън на прах и пасираме, докато стане еднородна смес. Изливаме я и слагаме малко олио и половин ч.ч.вода. Захлупваме манджата и я слагаме във фурната на 200 градуса за около 1,30-2ч. 15-тина мин. преди да е готова прибавяме 1-2с.л.бяло вино и разбъркваме.

# 1
  • Мнения: 7 474
Със сигурност е много вкусно Peace. Аз също готвя манджи с кисело мляко , но като кажа  на някой и хората си мислят, че става кисело  Laughing, а то става много вкусно Crazy

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 17:57 от L е о

# 2
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Ще се пробва  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 099
Лео, моля те сподели и твоите рецепти, аз също харесвам манджички с к.млеко...

# 4
  • Мнения: 7 474
Лео, моля те сподели и твоите рецепти, аз също харесвам манджички с к.млеко...


Подобни на твоята са, месо + картофи , понякога и зеленчуци (замразен микс примерно) - общо взето импровизирам с каквото имам под ръка, запържвам лук+брашно, добавям им кофичка кисело мляко+щипка захар, подправки  , но ги правя в тенджера под налягане.  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 35 817
Да се включа и аз:
Правя едно пиле по гръцки
В йенска теджера:
Пилето  на порционни парчета овкусено   - сол, черен пипер, джинджифил /или каквото ви харесва/ 30 гр. масло на парченца
В купа се разбива 1 коф кис мляко + 100 гр пушено сирене на кубчета+ магданоз и се залива пилето.
Слага се капака и се пече на 160-180 С   да остане на мазнина и да се зачерви
Много е лесно и вкусно

# 6
  • Мнения: 2 099
Лео мерси. Денис инетерсно е...
Да ви се оплача- аз си харесах много творението ми, но мъжа ми не го иска-каза, че било много странно на вкус. Сетих се, че той и пилето с горчица с к.млеко също не го обича за разлика от мен, а двете манджи са много сходни. Така, че ако не обичате пилето с горчицата и тази манджа няма да ви хареса.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Обичам и пиле с горчица и съм убедена, че манджичката е супер!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт