Как се съхранява ваксина по време на път?

  • 1 333
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Предстои ни пътуване (не много далеч,на 150км. от София) и ще се наложи да транспортираме хепатитната ваксина на Дарин,за да му я сложат там.Говорих с личната лекарка и тя се съгласи да ми я даде като ми каза ,че може да се сложи в кутия от адапт.мляко вътре с няколко ледчета,но колко точно и трябва ли да се спазва някаква точно определена Т?Ако имате повече инфо, много ще съм благодарна да споделите   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 164
В хладилна чанта, термобокс, аз също я транспортирах в чашка с лед, но само на 500м от блока (до клиниката, близо, но беше лято), обаче ми казаха, че не трябва да бъде в лед и хубаво, че било за кратко. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 234
Пренасяла съм - в пликче с лед. Ако нямаш термочанта. Другото, което е - сега навън е студено. Остави я в багажника на колата. Те ваксините така или иначе се държат долу ниско в хладилника, където Т надали е по-ниска, отколкото е сега навън.

# 3
  • Мнения: 1 404

Има специални охладители за тая цел,но ще ти свършат работа и формичките от хладилна чанта,ако имаш такава.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сестрата на педиатърката ни ги пренася в хладилна чанта. На самата ваксина трябва да си пише при каква Т да се съхранява. Ние сме пренасяли с торбички с лед около ваксината, но за по-кратко разстояние...

# 5
  • Мнения: 2 529
Важното е да не замръзва! Повечето ваксини се съхраняват от 2 до 8 градуса. За 150 километра и термобокс ще ви свърши работа или си купете хладилна чанта, може да ви е от полза и за плажа по-натам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт