Мусака на котлон?

  • 4 472
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте. Искам да сготвя мусака на котлон и търсих доста из форума, но
не намерих нищо конкретно. Някакви идеи? Rolling Eyes Благодаря предварително.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Запържвам моркови, лук, каймата, подправям с черен и червен пипер, сол, добавям картофите и малко вода и варя.

# 2
  • Мнения: 1 708
Запържваш лука,добавяш каймата и не я запържваш.Прибавяш подправките малко доматено пюре и ситно нарязаните картофки.Оставяш да се позапържат и доливаш малко водичка.
Картофките се запържват и стават по-вкусни.

# 3
  • София
  • Мнения: 580
аз лично нищо не запържвам продуктите са както на обикновена мусака но водата е повечко

# 4
А заливката дали мога да я направя по някакъв начин?

# 5
  • Мнения: 311
Ние после си слагаме кисело мляко в порциите.И аз така я правя мусаката,защото в момента нямам фурна.А и може и без яйце.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 512
да споделя и аз!В малко олио( защото в повечето случаи каймата е доста мазна) се запържва каймата, прибавя се кромидът и той да се запържи, после инарязаните картофки да се запържат.Слага се сол и червен пипер( чак сегс та да не се пржи много). Долива се с вода. Като омекнат картофките се слага доматено пюре.Накрая се прибавя чер пипер, дафинов лист и магданоз. Ако искате да е по- гъстичко- малко брашънце, размито във водаДа ви е вкусно!

# 7
  • София
  • Мнения: 375
И аз запържвам лука, после каймата след това прибавям малко домат и картофките и те да се запържат докато станат стъклени  и прибавям подправки и вода, междо другото аз така си я правя и когато е запечена така я обичаме повече вкъщи от котлона направо в тавата и вода колкото да покрие сместа вътре, след като изври и вече е готова правя заливка от кисело мляко яйце и малко сода за хляб за да стане пухкава заливката пека докато стане златиста и после ядем Laughing

# 8
  • Мнения: 12 296
А заливката дали мога да я направя по някакъв начин?
Щом трябва само на котлон да се приготви, няма как да се запече. Единственото, което ми идва на ум, е всяка порция да се залее с по-гъстичка заливка в чинията и да се сложи в микровълновата печка, за да може да се стегне заливката. Или пък всичкото наведнъж в йенаглас и пак така.  Ама вкусът пак няма да е същият, понеже не може да се запече.
Иначе вкъщи сме пробвали друг номер - всичко е както са го обяснили по-нагоре, само заради заливката прехвърляме в малка тавичка и като я залеем, я слагаме в прати-грила, колкото да се позапече. Само че доколкото разбрах, не това се пита в темата, така че отпада като вариант.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз запържвам лука, после каймата след това прибавям малко домат и картофките и те да се запържат докато станат стъклени  и прибавям подправки и вода, междо другото аз така си я правя и когато е запечена така я обичаме повече вкъщи от котлона направо в тавата и вода колкото да покрие сместа вътре, след като изври и вече е готова правя заливка от кисело мляко яйце и малко сода за хляб за да стане пухкава заливката пека докато стане златиста и после ядем

Питането на geri85  е как да се направи само на котлона 

А заливката дали мога да я направя по някакъв начин?

На котлона не можеш да запечеш заливка. Направи си сос, както са те посъветвали другите от кисело мляка, брашно и яйце на котлона докато се посгъсти и сервирай всяка порция залята със соса.   chef

# 10
  • София
  • Мнения: 375

Питането на geri85  е как да се направи само на котлона 

ами да прочетох и начина е същия както виждаш всичко описано е правено на котлон освен заливката малко трудно ще стане ми си струва без запичане а и това леко сгъстяване на котлона на брашното специално аз несъм му фен първо става като бешамел(то общо взето няма какво друга да стане) и второ неможеш да го сравняваш със заливка за мусака изобщо Naughty варианта с парти грила май най се доближава до истината там можеш да го запечеш или в микровълновата ако има функция за печене иначе нестава...

# 11
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Само аз ли готва наобратно?  newsm78 Т.е. слагам каймата след картофите. Хубаво разредена с доматен сок и малко водичка, за да не става на топчета. Иначе, когато не я запичам със заливка, и ние си слагаме само кисело мляко на порцията. Който обича, естествено.

Общи условия

Активация на акаунт