За ваксината Pentaxim

  • 1 065
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте бихте ли ми казали тази ваксина против какво е мъртва ли е колко горе долу струва и каъде се бие-в ръчичката ли?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 029
Ваксината е петвалентна и е против дифтерия, тетанус, коклюш, миненгит и полиомиелит като последната съставка е ацелуларна (т.е мъртва). Бие се в крачето, мускулно. Ако не се лъжа струваше някъде към 60 лв. Когато я купувахме много трудно се намери и взехме за трите дози наведнъж. Купихме я от Търговска лига, но вероятно я има и в другите аптеки.

# 2
  • Мнения: 2 159
Ваксината е петвалентна и е против дифтерия, тетанус, коклюш, миненгит и полиомиелит като последната съставка е ацелуларна (т.е мъртва). Бие се в крачето, мускулно. Ако не се лъжа струваше някъде към 60 лв. Когато я купувахме много трудно се намери и взехме за трите дози наведнъж. Купихме я от Търговска лига, но вероятно я има и в другите аптеки.
и ние така Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
Да, 60лв струва, взех я от аптека Студентска в Студентски град, блок  newsm78 60 или 62
Казаха ми че  няма странични ефекти и тъй като ние нямахме реимунизация на 1г2м, ни я сложиха на 1г10м и с това приключихме всичко дето се слага до 2г (именно заради това се навих).

# 4
  • Мнения: 115
На нас ни препоръчаха тази ваксина. Бие се в крачерто. На три приема и се приема леко от детето, т.е. не вдига Т.

# 5
  • Мнения: 128
И ние бихме от нея. Умъртвени са не само полиемиелитната съставка е мъртва, а и тази за коклюш и има по-малък риск да се разболее от коклюш след ваксината (това съм чела). На нас ни я биха в ръчичката. Струваше 60,64 лв. И няма странични ефекти

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
Ако правилно си спомням само съставката на коклюша не била убита, но то по принцип нямало убита коклюшова ваксина.
Вносител е Търговака лига в това съм сигурна (знам го от апрекари), а представителството за БГ е на sanofi pasteur (с тези последните говорих скоро за Imovax Polio и поради липсата и те ми предложиха като налична Пентаксима, но т.к. аз съм сложила другите съставаки не става за нас).
Повече инфо на www.vaxini-bg.com

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
има убита коклюшова ваксина - ИНФАНРИКС. ние сложихме такава и полиомиелитна - ИМОВАКС ПОЛИО също убита. предпочетох тези пред ПЕНТАКСИМА, тъй като ми казаха, че последната натоварва имунната система на детето повече и е против нещо, което не било  необходимо ( нещо такова беше ). от убитите ваксини странични ефекти няма както при живите, тъй като организмът не се бори с никакви гадни вируси.
в БГ вече има наредба, според която живите ваксини се заместват с убити от 2007г ( синхронизираме се с ЕС - там от години са с убити ), ама не е направен конкурс за определяне на доставчик на ваксините и затова се продължава със старите. българска работа.
инфанрикса е 30 лева, полиото - около 20лева.и двете се слагат в крачето.
междудругото има много теми по този въпрос. порови се, ако се интересуваш.


# 8
  • София
  • Мнения: 368
Аз съм съгласна с всичко написано до тук за пентаксима, само че да ви кажа това че се бие в крачето не ми е известно. На Влади му ги бият винаги в ръчиките като ги редуват всеки месец. Пентаксима го приема много добре, не плаче и не вдига температура, също така не си губи и апетита.

# 9
  • Мнения: 1 029
Аз съм съгласна с всичко написано до тук за пентаксима, само че да ви кажа това че се бие в крачето не ми е известно. На Влади му ги бият винаги в ръчиките като ги редуват всеки месец. Пентаксима го приема много добре, не плаче и не вдига температура, също така не си губи и апетита.

Преди да й сложат първата ваксина изчетох доста информация относно ваксините и по специално за Пентаксим-а. В една от темите във форума, водена от някакъв лекар, изрично се казваше, че ваксината задължително се бие в крачето и е много погрешно да се слага в ръчичката, както правят някои педиатри в България.  Аз на две места я водих за ваксинация и на двете изобщо не се поколебаха и я биха в крачето. Мисля, че и в листовката е посочено мястото и начина, по който се поставя ваксината.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 356
Белисима, на нас ни беше сложена в ръчичката. Значи ли това, че няма да действа например???

Общи условия

Активация на акаунт