Някой правил ли е такива изследвания

  • 738
  • 4
  •   1
Отговори
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Др Куфарджиева ми препиръ4а да направя и на двете деца ето тези -IgG; IgM;  IgA;  IgE Total. Не ми обясни за какво са но предполагам 4е са за имунитета на децата/все сме болни/.Та някои знае ли за какво са то4но и къде  могат да се направят и колко струват.

# 1
  • Мнения: 122
Намерих този сайт, не съм от Софиа, но виж тук може горе-долу да се ориентираш.
Успех!  newsm10

# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 686
Др Куфарджиева ми препиръ4а да направя и на двете деца ето тези -IgG; IgM;  IgA;  IgE Total. Не ми обясни за какво са но предполагам 4е са за имунитета на децата/все сме болни/.Та някои знае ли за какво са то4но и къде  могат да се направят и колко струват.
На моята дъщеря и правиха докато бяхме в болницата.Излезе,че има понижени нива на IgA,което е най честия първичен имунене дефицит.При дефицит IgA се получават рецидивиращи инфекций на горните дихателни пътища,алергий,хронични диарий,ревматоидни заболявания.
При В-клетъчен дефицит се характеризира с чести бактериални инфекций,предимно стафилококи,пневмококи,менингококи
 Т-клетъчен дефицет-дефекти в имунитета,при които инфекций с гъбички,вируси и микобактерий в кърмаческия период водят до тежки системни заболявания
 Комбиниран Т-иВ-клетъчен дефицит-заболявания,както на хурмоналния,така и на клетъчния имунитет.
 Здравната каса ги поема,но на нас педиат. отказа да ни пусни талон.В почти всички лабораторий ги правят,но стават по бавно от другите изследвания.Едното-примерно IgA струва 10лв.

Общи условия

Активация на акаунт