Имам нужда от идеи

  • 1 006
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми е със стоматит,от няколко дни не яде почти нищо.Пие само сокове и нектари,но определено не са и достатъчни,отслабна наистина много Confused
Правих и картофено пюре,пак такова,но с добавени моркови-хапва по 2-3 лъжици и не издържа повече.Аз и не очаквам да изяде повече,но вече и омръзнаха.Опитах да пасирам супа,но само я близна и отказа.Не зная дали е от недоспиване,но съм блокирала и не мога да измисля какво друго мога да и предложа.Идеи?

# 1
  • Мнения: 1 881
Кажи какво може да хапва детето, на специана диета ли е, нямам представа какво е стоматит newsm78
 

# 2
  • Мнения: 8 505
Цялата и уста е в рани-венците,бузите,езикът,устните.Не трябва да е кисела,за да не я дразни,а също и да е хомогенна-като пюре и по-редичка.Нищо специално.Преди малко правих мляко с ориз-рядко и пак пасирано,но и него отказа.За днес е на чаша и половина нектар ooooh!

# 3
  • Мнения: 887
Дококлкото успях да открия нещо за стоматита в търсачката това е заболяване,при което детето ти напълно може да откаже да яде(както в случая е при вас),дори и течностите може да ги спре.Добре,че при вас тя пие течности.Аз бих давала това,което иска да приеме детето като течности или храна,без да го насилвам и ще се надявам по-скоро да се оправи. PraynigСъщо така бих се консултирала със специалист,което предполагам,че ти вече си направила.Ако е така какво те посъветва той?

# 4
  • Мнения: 1 881
Ами всички видове супи мисля са подходящи, пасирани. Може дори да даваш със сламка /по - безболезнено е/. Сещам се и за попара, грис, някакъв любим крем или готов Пудинг /тип "Данон"/. И разбира се мляко, кисело, адаптирано.......

Стискам палци бързо да се оправи детенцето Hug

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 18:45 от Небесна

# 5
  • Мнения: 8 505
Също така бих се консултирала със специалист,което предполагам,че ти вече си направила.Ако е така какво те посъветва той?

Същото-да и предлагам всякаква течна храна,а ако яде-яде.Но вече се притеснявам от това неядене-освен че свали около 2кг,няма сили да ходи,оплаква се от болки в краката (предполагам във всички мускули,които натоварва,но нали при ходене товари краката,затова за тях ми казва).Не я насилвам в никакъв случай.

# 6
  • Мнения: 887
Ами всички видове супи мисля са подходящи, пасирани. Може дори да даваш със сламка /по - безболезнено е/. Сещам се и за попара, грис, някакъв любим крем или готов Пудинг /тип "Данон"/. И разбира се мляко, кисело, адаптирано.......

Стискам паци бързо да се прави детенцето Hug
Подкрепям напълно това мнение и стискам палци много скоро да се оправи този проблем.

# 7
  • Мнения: 8 505
Да,ще пробвам пак със супа.Сламки не иска,лъжица също.Пие от чаша.

# 8
  • Мнения: 1 881
Добавям и кашите, понеже са хранителни, във варианти със сирене или пасирано месо. А може също от коприва или спанак Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 18:48 от Небесна

# 9
  • Мнения: 8 505
Добавям и кашите, понеже са хранитени, във варианти със сирене или пасирано месо.

Това е много добра идея! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 701
Може би бебешките пюрета...  Thinking

# 11
  • Мнения: 432
Или пасирани плодове с кис.мляко,компот.Намачкано сирене с домат и малко хляб.Таратор.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Крем-супички пробва ли?

# 13
  • Мнения: 8 505
Ох,Vivi,питах какво ли не.Толкова много манджи (макар и в малки количества) в един ден не съм правила никога през живота си май CrazyОт всичко предложено хлапето изяде (изпи всъщност)половин чаша рядък пудинг-е,все е нещо.
За днес освен супи,съм решила да и купя някаква бебешка каша и да и я предложа като шейк.

Или пасирани плодове с кис.мляко,компот.Намачкано сирене с домат и малко хляб.Таратор.
Това са все дразнещи лигавицата храни-кисело,солено Confused

# 14
  • Мнения: 27 524
Студено!
На първо място всичко да е студено, най-добре даже от хладилника. Това действа като балсам при такъв случай. Плодови кисели млекца и пудингите са добра идея, хранителни са. Не се притеснявай от отслабването.
Сирене и кашкавал дразнят. Вземи бебешки пюрета и ги сложи в хладилника.
Бързо да се оправя  Hug

Общи условия

Активация на акаунт