Кекс с халва

  • 3 689
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Отдавна се каня на този кекс ,който видях в един руски сайт и днес му се престраших:


5 яйца
200 гр.маргарин
180 гр. захар
1 к.ч. газирана вода
1 бакпулвер
1 ванилия
2 ч.ч. брашно

халва 150 гр.

Разбиваме яйцата със захарта,прибавя ме газираната вода и разтопения маргарин.Отделно смесваме брашното,бакпулвера и ванилията и прибавяме към др.смес.Халвата  се начупва на малки парченца и се  смесва със тестото.Изсипваме във форма за кекс и печем.
Аз използвах малки формички ~мидички

# 1
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Много обичам халва и ще го пробвам мерси   bouquet.

# 2
  • Мнения: 7 474
Много ми хресва идеята за халва  Crazy, ще я пробвам и аз  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 065
Звучи интересно и ще пробвам .А остава ли халвата на парченца ,когато се опече кекса?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
nelii 75  само да попитам, за тахан халва ли става въпрос? Иначе скоро ще взема да го направя, обожавам всякаква халва!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 814
Звучи и изглежда супер - ще го пробвам, мерси   bouquet

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 ooooh! Малеййййй, къде ми трябваше да го чета това нещо сега...  Tired

Удавих сееееееееее  Laughing

# 7
  • Мнения: 6 461
Изглежда страхотно.
Сигурно ще е така вкусно. Peace
При първа възможност ще го приготвя.
Благодаря за рецептата.
  bouquet

# 8
  • Мнения: 293
nelii 75  само да попитам, за тахан халва ли става въпрос?
Да в пакетчето  е синьо ,но е много светла .Спомням си като дете продаваха една в консервни кутии и беше  тъмна и с нея ще стане по -хубаво. HugНо това е първи опит и за мен ,но щом вече се изяде...... Laughing

# 9
  • Мнения: 7 914
Хм, за първи път чувам за подобен кекс -  ще трябва да се пробва Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 576
Да в пакетчето  е синьо ,но е много светла .Спомням си като дете продаваха една в консервни кутии и беше  тъмна и с нея ще стане по -хубаво. HugНо това е първи опит и за мен ,но щом вече се изяде...... Laughing
[/quote]
Ох! Помня я аз тази халва. Дядо ми отваряше консервата и с една лъжичка си похапвах сладко, сладко. Напълни ми се устата! smile3506

Общи условия

Активация на акаунт