Общи наблюдения относно количките

  • 2 218
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте!Времето започна да става все по-топло и желанието ни да изведем бебоците навън е естествено.Зачестиха и постингите за колички тъй като те са основния уред с който майките боравят при разходките си.Реших да се включа с тази тема тъй като имам малко по особено отношение към този продукт на бебешкия бизнес  Simple Smile.
Един път като родител ми се е налаголо да избирам количка за дъщеря ми и втори път като собственик на магазин ми се налага да подбирам това което ще продавам в него.Няколко са основните въпроси които вълнуват майките:
колко е тежка количката?
колко е маневрена?
колко е удобна ?
и не на последно място колко струва?
Идва летния период и количката ще ни бъде основен спътник във все по-дългите разходки, за това е необходимо да е максимално лека.Има колички които тежат 4кг, има и такива които тежат 12, има и по тежки.Основният принцип е че колкото е по-лека една количка толкова е по-"орязана" от към функционалност- липсва предпазния борд отпред,липсват амортисьори, сенниците са по малки, конструкцията е от по тънки тръби които често са само занитени, понякога липсва легнало положение,по-тясни са- т.е. всяка екстра и удобство струват допълнителни килограми.За всеки индивидуално остава да прецени коя е "златната среда".Честа гледка е когато на една такава количка се сложи по-едро бебе и конструкцията започва да скърца, да се огъва и количката се чупи на втория месец.
Освен това и на бебо му е тясно, неудобно, не може да се завърти и през лятото няма добра вентилация около тялото му което води до изпотяване и прегряване.
Другият въпрос -маневреноста.Имайте в предвид че когато избирате количка сте в магазин.Най-често настилката там е от теракот а на нея и най-калпавата количка се движи идеално Simple Smile.Още преди да отидете в магазина се разходете в квартала, отидете до парка където ще сте постоянно - въобще проучете си маршрута,ако общината си е свършила работата- ок, но ако не- чакат ви мъки.
Количките с малки колела са идеални за  асфалтираните алеи на парка и шопинг центровете, но на разбитите тротоари и паважи издишат и ако нямате добри амортисьори доста друса.Колкото е по-голямо едно колело толкова е по-меко возенето.За това и велосипедите са масово с големи колела  Simple Smile.Ако и гумите са надуваеми е най-комфортно.На последък с цел по-ниска цена масово се слагат гуми от полиуретан който не е толкова добър като помпащите се гуми.На още по-евтините колички полиуретана е заменен с пластмаса която трака ужасно.Идва и въпроса с броя на колелата-3,4,6,8.Триколките все по-масово навлизат като артикул,само до преди 3-4 години беше екзотика да видиш триколка. Съчетават в себе си изключителна маневреност и компактост особено ако предното колело не е фиксирано и се върти около оста си.В работата си съм чувал за един или два случая когато дете е падало то триколка и за това е обвинявана конструкцията.Лично аз не ги намирам за по-нестабилни от другите- напротив, от геометрията знаем че три точки правят една равнина от което следва че една триколка винаги е устойчива Simple Smile.Количките с 4 колела са най-масовия вариант.Тези с 6 и 8 колела са дериват на четириколките и личното ми мнение е че колкото са повече колелата толкова по-зле.Има повече да се разваля, вибрацийте са повече което води до по-бърза амортизация.Стигнахме и до удобството което за всеки е различно- един се задоволява с малко друг с повече.Аз ще го разгледам от малко по-различен ъгъл.За мен удобството е количката да е мислена като е правена, да е едно цялостно произведение където се вижда и работата на инженера и труда на дизайнера.Много е трудно да се направи една система която да е добре премислена.Всички сме виждали решения 3 в 1.Върху седалката се слага кошницата или коша за новородено и какъв е смисъла от това? Буташ едновременно две купета върху едно шаси, което се натоварва излишно,а се натоварва и майката.Удобно е когато шасито е едно и на него слагаш само това което ти трябва.Удобно е когато има регулация на дръжката защото не всички сме еднакви.Удобно е когато се сгъва компактно и лесно защото като тръгнем на път ни се иска да вземем всичко и мястото често не стига.И накрая за цената- тя е производна на всичко изброено до тук-финкционалноста,удобство,лекота.
Много от скъпите марки използват скъпи технологии което влияе на цената.Лазерно калиброване на рамките, специални сплави,заваряване в газова среда, за това може и да изглежда като по евтините, но е по добре направена.Ежедневно почти се сблъсквам със следния случай- идва майка която си е купила първата й попаднала количка- най-често китайска и започва да се оплаква как се счупила, разглобила и т.н. и как сега ще трябва да купува нова.Проучете предварително- имате 9 месеца за това:).Събирайте впечатления,четете мнения във форумите,и се подготвяйте.
На няколко пъти прочетох коментари как еди коя си количка в еди кой си сайт струва толкова а тук в България е еди колко си.Не забравяйте че тук се плащат данъци,мита начислява се и престой в складовете, докато при интернет доставчиците това го няма- те работят по каталог и при тях не можеда се пипне и види.Често те пускат и стари десени което е рисково- не се знае как и колко време е била съхранявана количката в склада и плата може да е прегорял,мухлясал и да се цепи лесно... докато в магазина отиваш виждаш купуваш и имаш и гаранция и професионално обслужване.А често се трупат и бонуси ако магазина е сериозен.Надявам се да съм полезен с това писание.Ако някой има въпроси ще следя темата и до колкото съм компететнтен ще ви отговарям.

# 1
  • Мнения: 2
Много полезна информация, благодаря ти за професионалното мнение.

# 2
  • на село
  • Мнения: 1 028
На няколко пъти прочетох коментари как еди коя си количка в еди кой си сайт струва толкова а тук в България е еди колко си.Не забравяйте че тук се плащат данъци,мита начислява се и престой в складовете, докато при интернет доставчиците това го няма- те работят по каталог и при тях не можеда се пипне и види.
Е, добре де - какво тогава е обяснението че една количка "Грако" да речем, в САЩ е от порядъка на 80 - 100 $, а тук цената е няколко пъти по- висока /мисля че бяха поне 800лв - не ми се рови да гледам по- подробно/. Колкото и да са големи транспортните разходи, мита и пр. не ми се струва правдоподобно обяснени е за 5-6 пъти по- висока цена.

# 3
  • Мнения: 2 309
Разрови се де,може да си я видяла в промоция Peace
Ако всеки може,нека си купува от Америка!!!Съмнявам се да излезне по-евтина!
В Италия количките също са с доста по-ниски цени от нашите,но за да я вземеш от там,ще искат минимум 150-200 евро за транспорт...това съм го проверила Peace
Темата е интересна bowuu

# 4
  • Мнения: 4 428
Общо взето съм съгласна с изложението  Grinning Само към последният абзац имам реплика.
Наистина интертен търговията излиза по-евтино. Което не означава, че по нашите е-магазини е по-евтино от нармален магазин  Tired Особено, като добавиш доставката и неудобството, че никой не ти казва кога ще се извърши тя и те "връзват" да чакаш неизвестно колко дълго.
Лошото е, че и доста от нормалните магазини не се различават много по начина на предлагане на стоките от е-магазините. В повечето, ако има 2-3 модела в магазина е добре. Повечето също продават по каталог. И пак гледаш картинки и поръчваш по тях. И пак не си получаваш стоката веднага и пазаруваш до някъде на сляпо. И за това трябва да си пишем тук в кой магазин има еди кой си модел в момчента и може да се види за какво иде реч. И се почва едно обикаляне  ooooh! В този магазин, да видиш този, в друг магазин да видиш другия модел и т.н. Лошото е, че и не става навсякъде да се обадиш и да ти доставят модела, за да го видиш. Искат да го купиш, ако ти направят тази "услуга"
Да не започвам темата и с гаранционното потдържане  Tired Особено, като скоро ми се наложи да се "възползвам" от нея, т.е. оправяй се сам.
Така, че нашите търговци има още доста хляб да изядят, за да разберат, че пари се правят от качествена работа, а не от игри на дребно  Tired

# 5
  • Мнения: 1 640
Мерси на Странника за предоставената информация.Има резон в изложените разяснения.За някои аспекти не бях се замисляла въобще,особено от гледна точка на физика,материали,материи,вентилация.
  Гледала съм и съм търсила удобство,външен вид,функционалност и добра цена.Допуснах гол.грешка с китайска на "Мони" количка,която имаше пластмасови колела и дръжката й не издържаше на тежестта на коша с бебето.Трябваше с крак да натискам багажника,за да се качи количката на тротоар,а на самата дръжка-не можех да разчитам-падаше при силен натиск.

# 6
  • Мнения: 4 546
аз имам един въпрос. силиконовите гуми бързо ли се изтъркват и "леко" ли возят?

# 7
  • Мнения: 10 982
Много полезна тема, благодаря ти Hug Особенно ми хареса мнението ти за 3-те точки в равнината Wink
Имам въпрос за помпещите се гуми - лесно ли се пукат?

# 8
  • Мнения: 70
Да не започвам темата и с гаранционното потдържане  Tired Особено, като скоро ми се наложи да се "възползвам" от нея, т.е. оправяй се сам.
Така, че нашите търговци има още доста хляб да изядят, за да разберат, че пари се правят от качествена работа, а не от игри на дребно  Tired
[/quote]

Приветстваме темата представена от Странника. Забелязахме и това, че доста дълго време никой не взе отношение.
И малко от нас за гаранционното обслужване. Когато клиент купува даден продукт /количка/ освен, че трябва да се
запознае с показателите му, би следвало да се позаинтересува  за гаранционно и извънгаранционно обслужване. Има ли
сервиз за ремонт или не? Защото след такива пропуски следват отрицателни коментари и вината винаги се прехвърля
на вносителите. Но не всички вносители следва да се поставят под един знаменател.
И още нещо. Наше впечатление е. че много малка част от клиентите прочитат внимателно инструкцията за ползване
и гаранционните условия. Когато една количка ежедневно се експлоатира по начин, който не отговаря на условията
за използване, дадени от производителя следва неизбежното. Все пак в количката клиента транспортира собственото
си дете. А количката изисква поддържане, за да може по-дълго време да бъде използвана. Не напразно производителите
дават две години гаранция. Но гаранцията е за фабрични дефекти, появили се по време на експлоатацията, а не за
дефекти от неправилна работа с продукта. Гаранцията не е безусловна.
Не бихме желали да Ви даваме примери за клиенти, които ни докарват колички на три-четири месеца в окаяно състояние.
Мръсни, с разбити оси на колелата, скъсани жила на  спирачките, изкривени дръжки, лекьосани дамаски. Да не
продължаваме с изброяването. А когато дефекта от неправилна експлоатация е на място, където  никой вносител няма
да допусне, че ще се случи и в момента не разполага с необходимата част? Следва поръчка и доставка от чужбина. Това
предполага чакане от седем до десет дни.  Клиента обаче иска да му се отремонтира количката веднага. Опитваме се
като вносители да решаваме такива случаи веднага, но и ние понякога сме затруднени. Когато една количка има документ
от производителя, че отговаря на съответните европейски стандарти следва за бъдем сигурни в нейното качество. Остава
да бъде използвана, но не варварски, защото и ние сме на мнение, че има клиенти, които също трябва доста хляб да
изядат, докато разберат, че вносителите не са им виновни за потрошените от тях колички.
За информация. При възникнала повреда, която не е в резултат на фабричен дефект следва количката да бъде изпратена
на производителя. Техническия екип на сервиза проверява дефекта и в писмен вид информира вносителя и клиента за
причината на повредата. Ако тя е по вина на клиента в следствие на неправилна експлоатация от негова страна, то тогава
стойността на ремонта и пътните разноски в двете посоки са за негова сметка. Неприятно. И клиента остава за дълго време
без така необходимата му количка. Затова повтаряме, че гаранцията не е безусловна.
И нека бъдем малко толерантни. Хубаво е и двете страни да влагат разбиране, защото гаранционният проблем ги касае
и двете. Нека да поглеждаме и в нашия двор, а не само  в двора на комшията.
Иначе и ние сме съгласни, че темата е интересна.









# 9
  • Мнения: 2 714
Здравйте,имам един въпаос отнсно количките
Предстои ми да купувам за новородено,харесала съм една тригумка всичко и е супер,но когато е в легнало положение има лек наклон не е голям но го има и това ме притеснява.
Та вреди ли всъщност това на новородено бебе или не?

# 10
  • Мнения: 4 428
И нека бъдем малко толерантни. Хубаво е и двете страни да влагат разбиране, защото гаранционният проблем ги касае
и двете. Нека да поглеждаме и в нашия двор, а не само  в двора на комшията.
Иначе и ние сме съгласни, че темата е интересна.

Да, нямам против да има толерантност и т.н. Но при положение, че става дума за нова количка, на която й се счупва закопчалката за коланите /просто в основата пластинката е много тънка и явно от време на време става така/ и те ми казват да обикалям по кинкалериите да си търся. Това не им го водили резервна част. И те имали количка в магазина, счупена по същия начин, но не могли да направят нищо  Crossing Arms Става дума за м-н Малечко и количка на Бебе Конфорд. Оказа се, че в чужбина може да си поръчаш в който и да е магазин, каквато си искаш част. Просто на вносителите не им се занимава. Да не отбелязвам, че гаранцията е 6месеца и НЕ покрива
"- щети нанесени поради неправилна експлоатация /това добре/
- избеляла и скъсана тапицерия /хубаво/
- повредени тик-так копчета, ципове и други /ще се преживее, макар че според мен не трябва да опирам до шивашки ателиета за това, ама.../
- спукани, счупени и износени пластасови детайли  Shocked Явно нямаше смисъл от писмото  Crossing Arms
- спукани вътрешни и срязани външни гуми  Shocked Shocked Shocked
- изгубени части  Shocked"
За каква гаранция говорим тука и за какво обслужване въобще  Crossing Arms Лошото е, че ми се наложи да обърна внимание на това първо късно и второ по неприятен повод.
Е, в крайна сметка обиколих канкалериите. Казаха че такива закопчалки не се внасят и трябваше да преправя целия колан на количката, за да се закопчава с това, което намерих по нашите магазини  Crossing Arms
И в случая говорим точно за вносителя на марката. А и на още няколко реномирани марки колички. Е, как се прави бизнес по този начин  Crossing Arms
Не казвам, че всички вносители са такива, но за жалост другите примери са изключение от правилото  Tired

# 11
  • Мнения: 70
Здравйте,имам един въпаос отнсно количките
Предстои ми да купувам за новородено,харесала съм една тригумка всичко и е супер,но когато е в легнало положение има лек наклон не е голям но го има и това ме притеснява.
Та вреди ли всъщност това на новородено бебе или не?
[/quote

Препоръчително е за новородено да се използва количка с напълно легнало положение.
Другият вариант е да използвате т.н. "лежащ кош" предназначен специално за новородени.

# 12
  • Мнения: 4 428
Здравйте,имам един въпаос отнсно количките
Предстои ми да купувам за новородено,харесала съм една тригумка всичко и е супер,но когато е в легнало положение има лек наклон не е голям но го има и това ме притеснява.
Та вреди ли всъщност това на новородено бебе или не?

Защо гледаш количката да ти хареса първо на теб, а после мислиш за бебето? Нали то горкото ще прекара там първите месеци от живота си почти постаянно. А на въпроса ти дали всъщност е вредно да няма напълно легнало положение количката, може да ти отговори всеки педиатър и дори АГ-о ти от ЖК  Peace

# 13
  • Мнения: 2 714
И аз така предполагах ,че няма да е удобно за бебо
Количката затова върви с допълнително ,така нареченото порт бебе,което се слага в количката и така бебето е в легнало положение ,но незнам дали мога да се довера и на това порт бебе,или да сменя модела.Ваще мнения?

# 14
  • Мнения: 4 428
По-добре направо смени модела или си вземи кош за новородено. Портбебетата са доста закътани и запарват в по-топло време, а няма как да го махнеш в този случай. Кажи все пак за каква количка говорим, за да не си говорим наизуст

Общи условия

Активация на акаунт