Захранване на недоносено бебе ?

  • 1 146
  • 6
  •   1
Отговори
 Здравейте, опитни мами. Нуждаем се от малко помощ и търсиме съвет от вас.
 Преди два дни ни изписаха бебчето- осмаче, към 2600кг. Нямаме кърма и почваме с адаптираните млека. Въпросът е на кое или на коя фирма да се спрем, за да даваме най- доброто на нашето бебе. Засега сме взели една кутия Пре Нан на Нестле и знаеме за  Фризолак Прематьор ( Фризопре), които са специализирани за захранване на недоносенеи бебета. Дайте съвет на кое да се спрем или кое друго е по- доброто. Една приятелка ни каза за някаква храна на Аптамил, но нищо конкретно. Така че ако имате съвет и опит споделете го моля.

# 1
  • Мнения: 2 553
А педиатъра ви какво казва по въпроса - малко мами биха се наели да те съветват без да има информация кои млека са ти препоръчани от лекар  Thinking

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Моята дъщеря също се роди в осмия месец, 2 кг - твоето е направо гигантче в сравнение с моята шушулка
Как разбра, че нямаш кърма? За недоносените бебета е жизненоважно да се хранят с кърма поне няколко месеца. И без това е достатъчно незряло детенцето, за да го тъпчеш с адаптирани млека  Confused
Ако искаш пиши ми на лични, ще помагам  Peace

# 3
  • Мнения: 390
И ние бяхме на Пре НАН в болницата и после минахме на Аптамил-казаха ми че е хубаво.Иначе педито ни беше препоръчала Нутрилон Омнео(Конфорт сега),защото имахме проблеми със стомахчето и силни колики ама аз почнах с Аптамил.За Фризопре не знам нищо-то не е ли дори по-специално.Бебето ти е вече 2.600-значи е добре,вече е доносено,преди това е било недоносено.Карайте си с Пре НАНА и като го свършите можеш да го смениш-ние точно така направихме. PeaceНие бяхме 2.530кг когато ни изписаха.Родихме се 2.100 в 9-тия месец.А ние сме на смесено хранене да кажа-Аптамила го давам за добавка.

# 4
  • у дома...
  • Мнения: 3 078
Моето Ангелче се роди осмаче, 1.800 кг. Преди бяхме на Фризолак /в Първа градска са я захранили така/ а сега на Омнео 1, защото в един момент отказа да яде Фризолака. На 3 месеца дадох сокче от морков и червено цвекло, а сега давам и пюренца по малко  Laughing

# 5
  • Мнения: 145
здравей и от мен, моята кукла се роди в началото на 8 месец-2050гр.в началото бяхме на Фризопре гокато направи 3200гр.т.е.до към средата на 2-ри месец и после минахме на Фризолак1, но от него се запече много сериозно-20дни.пробвахме и млека на Нан Милупа и т.н.-специално за храносмилателни проблеми.сега сме на 4 месеца сменихме всички марки млека които има на пазара, но все не ги харесваше или се запичаше.вече ядем от кухнята зеленчуково пюре, пием сок ,ядем крем, но давам и АМ-не го харесва чисто(само вода и АМ)и за това колкото и другите майки да са против аз слагам в шишето и кисело мляко-иначе не иска изобщо да яде а немога да я оставя гладна.ако искаш пиши ми за да обменин още опит!с позрав Ками

# 6
  • Мнения: 601
Преди да се родят бях изровила целия форум за перфектното АМ и си избрах Аптамил, но в болницата ги хранеха с Фризопре и педиатърката ми препоръча да продължа с него. Към 6-ия месец сами се отказаха от Фризолака и предпочетоха Милумил (може би защото е по-сладък). Да ти кажа честно и аз като много майки не съм очарована от Фризолак 1. Запичат се. Карай си на Фризопре и като се стабилизира, мини на Аптамил или Милумил.

Общи условия

Активация на акаунт