Чая за колики на леля Дора от Марково

  • 2 562
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами на бебета с колики и най-вече тези от Пловдив. Ние сме на 1 месец и ни мъчат колики.  ooooh! Преди няколко дни различни хора ми казаха за леля Дора, билкарка от Марково, която прави чай за колики, които действал безотказно.  Naughty По принцип съм много против такива народолечения или по-скоро на себе си бих пробвала какво ли не, но на бебо се притеснявам. Но пък като гледах как плаче и се гърчи - реших да й звънна и отидох вчера за чай.
Интересното е, че тя не ти казва билките, а трябва да и звъннеш от предния ден и тя ти приготвя чая, което ме притесни защото все пак незнам какво има вътре, а естесвено тя не казва \ пази си тайната\. Ако бебето се кърми то и майката трябва да пие от чая. Тъй като съм много гнуслива  Sick като отидох се огледах навсякъде  Rolling Eyes . Леля Дора се оказа всъщност баба, но всичко и в двора и в къщата беше много чисто, спретнато и подредено, вкл и тя беше много спретната жена.  Даде ми чая и каза как да го пием.
 newsm78 Голямо чудене му ударих, но все пак от снощи давам на малката от чая и досега не е плакала от коликите-коремчито пак си я мъчи, свива се и пръцка, но само малко си пъшка и  Naughty изобщо не е плакала.
Искам да попитам дали някоя мама е ползвала това чайче и какво мисли, защото много се радвам, че малката е спокойна, но все пак тези билкарски истории малко ме притесняват, а нали се сещате че немога да споделя с педито Crazy
Благодаря ви за отговорите.  newsm03

# 1
  • Мнения: 235
Аз имам една приятелка която си даваше на детето от този чай и беше много доволна.Аз също пия от билките на баба Дора но заради киста и докато съм там да си взема моята билка съм срещала майки и татковци които идват да взимат за бебетата и казват че помагала. Но от личен опит нищо не мога да ти кажа , само слухове.

# 2
  • Мнения: 173
Amusette a ти доволна ли си от билките, които ти дава за кистата, защото аз имам миома и се замислям дали да не се пробвам с билки да я махна като спра да кърмя.

# 3
  • Мнения: 476
На мен също ми откриха миома в началото на бременността и ще повярваш ли, че лекарят ми спомена, че след като родя живот и здраве, мога да пробвам с билки първо. Имало някаква жена, която ги приготвя и според него няколко негови пациентки били повлияни положително, т.е. били се калцирали миомите. Беше малко скептичен, но ми го спомена все пак. Не съм питала за подробности тъй като е рано да мисля за това сега. Така че може би помагат, щом почти са убедили "неверник" като лекаря  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
не съм чувала за билките на леля Дора. обаче да ти кажа съм малко скептично настроена към подобен вид лечение особено по отношение на бебе. за себе си - както и да е.
обаче за бебе - дали не му слага някакви силни успокоителни вътре newsm78
знам ли newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 173
sandcastle  да ти кажа на мен лично доктор не ми го е казвал, но на позната също и го е казвала докторка и въпросната билка, която се справя с миомите се казва тутра, но трябва да ти я приготвя човек които знае как точно иначе няма смисъл, така че ще се пробваме пък да видим.

# 6
  • Мнения: 173
не съм чувала за билките на леля Дора. обаче да ти кажа съм малко скептично настроена към подобен вид лечение особено по отношение на бебе. за себе си - както и да е.
обаче за бебе - дали не му слага някакви силни успокоителни вътре newsm78
знам ли newsm78 newsm78

Аз бях не само скептична, но и категорично против - не давах и дума да се обели, на като чух от колежка, която е много начетен човек и на много висока позизия във фирмата, с добри познания по химия и т.н., че и тя го е давала на детето си преди 3 год, тогава се замислих и аз.
И сега го давам, добре се чувства детето, няма промяна в реакциите й, освен това че като е будна се смее, а не се съдира от рев, но въпреки това ме гложди съвестта и затова пуснах темичката - да видя има ли други мами, даващи този чай и как се е отразило на децата им
 newsm78

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз лично не бих дала на бебе билки, още повече такива, които даже не знам какви са.
Иначе за себе си бих пробвала билколечение.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 18:53 от Мериа

# 8
  • Мнения: 46
Аз лично не съм го пробвала ,но една моя приятелка даваше и на двете си деца билки за колики от леля Дора и беше много доволна.В краина сметка опитай,аз съм пила много билки и много са ми помагали,казват за билките,че ако не ти помогнат,то трябва да си сигурна че и няма да ти навредят,успех.

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Аз лично не бих се осмелила да давам билкова смес на бебе или малко дете, на която незнам съставките. Имам горе-долу някакви познания по билки и мога да преценя кое става и кое не. А за това, което не ми е познато, ще питам хора-специалисти. Но да давам нещо готово - не!  Naughty Между билките има и някои, които действат доста силно - като успокоителни или упойващи. Знам ли, дали няма в сместа от тях?
А иначе аз пия билкови чайчета много, но само такива, които лично аз съм си брала. Вярно е, че някои заболявания могат да бъдат овладени и с помощта на билките. Но зависи в каква фаза са. Май важи само, ако са в съвсем начален стадий. И разбира се, става дума за по-безобидни заболявания. А билката за миомата се казва турта и е позната по-скоро като цвете, а не като билка. Расте по всички градини и цъфти с жълто-оранжеви цветове. Мирише малко особено, но като билка не се усеща. Използват се само цветовете му - добре изсушени, и се прави запарка. Литанското му наименование е Tagetes. Вижте го тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Tagetes

Общи условия

Активация на акаунт