На осем месеца вече не му стига кърмата

  • 439
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8
От известно време имам притеснение че не му стига кърмата на моя юнак - на 8 месеца съм оставила 2 кърмения - вечер в 9 и сутрин в 6ч. Вече два дни му предлагам АМ след кърмене вечер и той изпива по около 100мл допълнително. Какво да правя - мислех, че кърмата ще се стабилизира, но вече 2 месеца сме на този режим, държа го дълго на гърдата, след кърмене изцеждам /не повече от 30 мл/ и нищо. Гърдите ми са напълно меки, той гълта уж нещо, но особено вечер се отказва да суче, като спре да пуска обилно и трябва да се потруди повече. Дайте акъл - как да увелича кърмата? Заместила съм вече останалите хранения, пък и на работа ходя, та не мога да кърмя повече от 2 пъти на ден. Има ли въобще шанс да продължа да кърмя и да имам достатъчно кърма при два пъти дневно кърмене?

# 1
  • Мнения: 1 771
Аз стимулирам лактацията с кърмене. Колкото повече суче Крис, толкова по вече имам кърма.
Аз също работя и моя график е два работя (12 часа) и два почивам, но когато съм на работа си наваксва нощем.
Другия начин щом бебо не му се суче е да изцеждаш до дъно след кърмене.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, предполагам, че не ти е лесно с това ходене на работа. Разбирам те, че се притесняваш и се съмняваш, но искам да те успокоя, че можеш да продължиш да кърмиш още дълго време с малко повече упоритост. Имам приятелка, която кърми и трите си деца повече от 1,5 години, ходейки на работа още от 3-я им месец. Така че аз мисля, че имаш шанс да продължиш да кърмиш и да имаш достатъчно кърма. Grinning
Това, че са ти меки гърдите не означава, че нямаш мляко, нали знаеш? А и щом след бебето успяваш да изцедиш 30 мл значи мляко има. Просто юнака се е омързелявил нещо Grinning, а и като му даваш допълнително АМ от шише не го стимулираш особено да почне да суче по- активно. Така че аз те съветвам да спреш да му даваш допълнително. Вместо това можеш да се опиташ да му задържиш интереса чрез компресия на гърдата, да даваш и от двете гърди на едно хранене(ако вече не го правиш), а също и да увеличиш нощните кърмения. Ще ти е по-лесно, ако го вземеш да спи при теб, за да можеш и ти да си спинкаш, докато той цока. Изцеждането за известно време също е вариант-на мен лично ми е помогнало не при една и две лактационни кризи. Изцеждаш до дъно след бебето и още 5-7 минутки след като спре да излиза мляко.
И не се притеснявай. Ако наистина не му стига млякото, ще иска да суче по- често и щом си си в къщи вечер му давай. Така ще ти се увеличи млякото според нуждите на бебо.
 Hug

# 3
  • Мнения: 3 591
С 2 кърмения на ден няма да успееш да поддържаш количество, камо ли да увеличиш.

Това което може да направиш е да направиш кърменията/цеденето минимум 6-8 на ден - примерно 2 : сутрин и вечер + 3 през нощта /ще трябва да го слагаш на гърдата както спи- да навиваш часовника за няколко дни да те буди примерно в12, в3 и в 5/ и 2 пъти на ден да цедиш в офиса - примерно в 9 и в 12 часа.

Също и събота и неделя да го оставяш САМО на кърма.

# 4
  • Мнения: 439
точно така.на мнението съм на Деси.колкото повече цедиш или суче се увеличава лактацията-ти стимулираш отделянето на  млякото.Почни да се цедиш в офиса,на интервали от по три-четири часа,все едно му е дошло времето за хранене.Чай от листа от малини увеличава същи кърмата.Успех!И мен ме чака същото като теб,като почна работа

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Подкрепям [desi] Peace

Общи условия

Активация на акаунт