pak za zabkite

  • 827
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Мили мамчета,помагайте!С какво да мажа венците на бебока

# 1
  • Мнения: 6 461
Можеш да използваш "Дентинокс гел" или "Калгел"
Преди лягане можеш също така да дадеш Панадол като обезболяващо.
Не знам до колко действат геловете ,но предполагам,че до известна степен успокояват венеца.

# 2
  • Мнения: 2 005
На моят син въобще не му действат тия гелове и има нощи,в които никак не спим,даже и Панадола не го успокоява #Cussing outВ момента му никнат 4 зъбчета едновременно и единственото,което до някъде притъпява болката явно е бибата newsm78Като ревне си я взима и така си чеше венците с нея ooooh!

# 3
  • Мнения: 5 362
Един единствен път съм мазала.Не мисля,че помага кой знае колко.
Давала съм Панадол,но в много крайни случаи.
Общо взето леко ни никнат зъбките и не сме имали проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 040
Не съм мазала с нищо, пък и толкова безпроблемно никнаха зъбките на дъщеря ми, че даже и тя не ги усети ...

# 5
  • Мнения: 625
Моето мнение е ,че тия мазила изобщо не помагат.А даването на Панадол е крайна мярка.Просто това си е етап през който трябва да се премине-търпение само.На моят син много трудно му избиваха зъбките,като се започна едно безсъние от 5 месечен та до към 2 годишен.Сега вече се поуспокои,спи по-спокойно,а и само още едно зъбче остава да излезе.

# 6
  • Мнения: 990
При нас помага единствено Дентинокс , но само за първите 20-30 мин.

# 7
  • Мнения: 601
Никакви гелове не ни помагат. Чакам ги да се покажат ( да ги напипвам поне малко с пръст) и давам 3-4 вечери Панадол преди сън. Така спасявам поне половината мрънкане.

# 8
  • Мнения: 5 393
Дентинокс, Калгел, едно хомеопатично имаше-не му помня името, Панадол давай само в краен случай, ако много плаче.Но каквото и да мажеш, не очаквай някакъв вълшебен ефект-дори да облекчи болката, ще е само за малко или пък частично.

# 9
  • Мнения: 3 089
търпение му е майката. и ние още си търпим търпилото. понякога не се трае, ама к'во да правим - наше си е, ще си го гледаме. а после колко салати ще ми реже, не е истина...

# 10
  • до канала
  • Мнения: 518
генгигел бебе  bouquet

# 11
  • Мнения: 94
Ние още нямаме зъбки, но са на път.

Това което съм прочела от форума:
1. генгигел - за разлика от другите гелчета мамите казват, че този успокоява за по-дълго време;
2. хамомила;
3. търпение в по големи количества Laughing;
4. панадол само в краен случай и при температура.

Желая ви по-леко пробиване!

# 12
  • Мнения: 5 026
Аз мажа с Дентинокс или Пансорал.

# 13
  • Мнения: 363
Аз мажа с Калгел, но мисля че няма ефект. Само за мое успокоение, че правя нещо.
В краен случай Панадол.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз не съм мазала Луси с нищо по съвет на педиатърката.

Ако обаче ми се е струвало, че силно я мъчат, вечер преди лягане съм й давала по малко Панадол.

Общи условия

Активация на акаунт