Откога по корем?

  • 629
  • 11
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Здравейте:)
Интересуваме от кога оставяхте бебоците си да спят по корем? Нашия мъник спи спокойно само ако е по корем, но педиатъра ми каза да не го оставям защото може да се задуши.
Посъветвайте ме, моля.

# 1
Моето дето също много обичаше да спи по корем но по съвет на ортопедите не трябва Confused Но когата започна сам да се обръща го оставих да прави каквото той си искаше и сега с времето спря да спи по корем.Дано да съм ти била полезна

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Благодаря:)
И на мен ортопеда ми каза да чакам докато почне сам да се обръща, ама аз и сега от време на време го слагам защото иначе въобще не спи и е наспокоен... Искаше ми се да разбера дали съм единствената непокорна в това отношение мама:)))

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Aми моята маймунка започна да спи от 2 месеца изцяло и само по корем и по никакъв начин не мога да я обърна (вече не правя и опити де). Но в началото я обръщах, защото, заспивайки по корем след определено време се събуждаше Sad  И аз само я преобръщах, а и ме беше страх да не повърне Confused
Сега обаче само така спи  Grinning  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 932
Ние и досега си спим по корем. Добре е, че обича да спи така, защото облекчава и евентуалните колики.

# 5
  • Мнения: 2 784
А защо не трябвало,според ортопеда?Защото при нас педито като дойде още за първото домашно посещение ни каза да я слягаме по корем.По-рано щяла да се научи да си вдига главата и,ако повърнела нямало начин да се задуши.Първата вечер толкова ме беше страх,че ставах првз 5 мин. да я слушам диша ли,но сега само така я слагам.Още повече,че като я сложа на една страна,избутва одеялото с което я подпирам и се обръща по гръб и ме е страх да не повърне и да се задави.А и това за главичката е вярно-сама си я държи и то доста стабилно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Йоан спи по корем от първите си дни у дома.Педиатъра каза ,че е добре ,заради коликите.Никога не съм го оставяла без контрол,от страх  да не се задуши.Според мен-проблем няма.

# 7
  • Мнения: 987
мартин го оставям да спи по корем само през деня . той много обича и спи по спокойно когато е по корем . скоро гледах едно предаване ( " биберон " ) в което някакьв доктор говореше точно по тази тема и каза да оставяме бебетата колкото можем повече да стоят по корем . било много полезно за тях . ????? иди ги разбери тези доктори всеки ти казва обратното на другия .   според мене си преценявай според детето . ако му харесва да стои и да спи по корем оставяй го . аз така правя . нощем само не го оставям , защото спи в отделна стая и ако му омрьзне да стои така цяла нощ ще  се разплаче . затова го слагам да спи по грьб вечер .

# 8
  • Мнения: 522
Ами то детето само ще си покаже, поне при нас беше така. Аз дори го обръщах по гръб и след пет минути го намирам отново по корем!!!

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според Американската педиатрична асоциация, спането по корем има връзка с т. нар. Внезапна детска смъртност при бебетата, затова не се препоръчва докато бебето е малко и не може само да се преобръща..

# 10
  • Мнения: 1 320
Според мен от 1 месец, но под контрол. Сам / без контрол/ когато детето само реши, т.е. когато ноже само да се обръща, ако говорим за спане. Разбира се на много ниска възглавница или без такава. Така мисля. Simple Smile

А това е абсолютно вярно : Sign Exclamation
Цитат
Според Американската педиатрична асоциация, спането по корем има връзка с т. нар. Внезапна детска смъртност при бебетата, затова не се препоръчва докато бебето е малко и не може само да се преобръща..

# 11
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Благодаря, момичета:)

Общи условия

Активация на акаунт