Как биха постъпили вашите мъже в тази ситуация?

  • 6 379
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
С две думи ситуацията е следната: Мъжът ми от 2 седмици се "точи", че негов приятел идва със семейството си от друг град и по случая да се съберем в едно заведение (и ние с дъщеря ми за мъничко) - става въпрос за тази вечер. Да отбележа само, че с този приятел се видяха миналата седмица на негова територия (мъжа ми беше в командировка там). Да обаче дъщеря ни снощи вдигна температура, сега пак имаше 39оС, та по тази причина ние с нея няма да ходим. Обаче мъжът ми отиде, преди малко излезе. Яд ме е на него.  Crossing Arms Всъщност и да си беше останал в къщи, нищо не може да направи, ама поне да чувствам моралната му подкрепа. Не знам дали съм права да се цупя, при положение, че отдавна се говори за това събиране, ама пък семейството не би ли трябвало да е на първо място. Моля споделете как биха постъпили вашите мъже? (хм, докато пишех и яда ми попремина)  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 494
И моят мъж би отишъл. Имат някаква "мъжка" солидарност, незнам. Смекчаващо обстоятелство обаче е, че са от друг град хората, а и са се уговорили отпреди. Ако те знаеха, може би сами щяха да откажат идването. Аз поне така бих направила. Наистина е кофти ситуация. Ти си много притеснена за детето и очакваш подкрепа, макар и морална. Това те навежда да тълкуваш по този начин постъпката му. Ако го попиташ обаче, ще се окаже, че той по съвсем друг начин гледа на ситуацията. Не се  ядосвай-така няма да си помогнеш. Сигурно и той се притеснява, но не смее да им каже, а то и няма как вече. Дано няма усложнения и се оправи детенцето ти!

# 2
  • Мнения: 5 317
знам ли.вероятно ще отиде,щом имат уговорка.

# 3
  • Мнения: 1 047
При условие,че е било уговорено,щях да отида,но готов да се прибера при нужда.
Нямаше да ми е спокойно и комфортно,обаче.
И да остана,какво ще помогна?
Децата често боледуват.Дай да провалим всички планове.
Семейството е най-важно,но не може да сме 100% от времето си с него.

# 4
  • Мнения: 75
ne se qdosvai za podobni ne6ta. na muza ti sus sigurnost su6to mu e pritesneno za deteto, no naistina ne bi mogula da pomogne. viz, ako nqma6e ot tolkova otdavna ugovorka i izleze samo i samo da ne e pri vas togvava 6te6e da e problem. ako bqh na tvoe mqsto nqma6e da se qdosvam, a samo 6tqh da go pomolq da se vurne po-rano, z-to imam nuzda ot nego:)

mili4ka, ima mn po-vazni ne6ta, za koito bi mofgla da se pritesnqva6.
nadqvam se detenceto da se opravi burzo!

# 5
  • Мнения: 1 564
Щеше да отиде дори и за 1 час. Peace PeaceНе се ядосвай.Бързо оздравяване ви желая.  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 3 109
Мисля, че е нормално мъжът ти да отиде, щом сте имали предварителна уговорка. Аз не бих спирала мъжа ми в подобна ситуация. Винаги можеш да му се обадиш по мобилния, ако възникне нещо спешно и притеснително.

# 7
  • Мнения: 2 220
Нямаше да отиде!
Обаче аз не бих се сърдила на твое място. Все пак уговорката е от преди и с приятел, с който се виждат рядко.  А и това не означава, че не се притеснява.... Важното е да не прекара нощта по заведенията, така мисля аз!

# 8
  • Мнения: 6 992
щеше да отиде. а и според мен е напълно нормално да отиде...с уговорката,разбира се, да се върне спешно, ако имам нужда от него. но не бих се цупила, че е излязъл...

# 9
  • Мнения: 7 723
.... Не знам дали съм права да се цупя, при положение, че отдавна се говори за това събиране, ...

Не си права  Thinking
И моя мъж би отишъл, и е ходил и не съм му се сърдила.  Wink

# 10
  • Мнения: 46 492
Във форума повечето са много "свободни" семейства, чак се чудя кога си виждат очите  Laughing

Аз бих се разсърдила, това е безотговорна постъпка  Stop
Ако няма кой да гледа детето, за да тидем заедно, щеше да покани приятеля си вкъщи.
Ако пък детето е болно, няма да мръдне, нито да пие, аз не шофирам, ако нещо се наложи спешно да се кара в болница, едва ли би искал да разчитаме на таксита или Бърза помощ, докато той запива по кръчмите ...

# 11
  • Мнения: 17 546
Моят нямаше да отиде, уверявам те!  Mr. Green Но това по други причини... т.е. АЗ  Twisted Evil ! Иначе, ако си смачкам ината, да ти кажа, като приятеля идва рядко, от друг град, като го е посрещнал преди време... ще трябва да му върне жеста мъж ти. само да се уточните примерно да е на повикване и да се отзове светкавично, ако имате нужда от него с детенце!

# 12
  • Мнения: 524
Хм, то май това е една от целите на форума-докато пишем да ни мине яда, болката, тревогата.
Разбира се ,че 95% от мъжете щяха да отидат и на  95% от жените щеше да им е криво. Защото денем, нощем, събота и неделя майката е тази, която поема огромна част по грижите за детето. Особено ако е болно- те децата и другиго не искат в такава ситуация.
И каква морална подкрепа, ако не различава Панадол от сироп за кашлица?
И няма начин да не ти е кофти като си изпуснала една от малкото възможности за разнообразие.
Горе главата! И оздравявайте! Ще наваксваме !

# 13
  • Мнения: 13
Ох, момичета много благодаря за отговорите! Всъщност наистина междувременно ми премина яда. Вероятно просто ми се е събрало в повечко. Всъщност понеже от 2 месеца мъжа ми ходи да работи и на друго място, освен на основната си работа и понеже ходи доста често в командировки, та се виждаме преобладаващо след 9 вечерта. Аз си се грижа за Малечка (в никакъв случай не искам да кажа, че ми тежи, просто искам малко съпричастност от страна на мъжа ми).  А сега и Малечка е болничка... (поне за момента свалихме температурата. Вероятно е от ваксината, която наскоро й биха). Та затова се "вързах " повечко  Confused.
Въпросът е, че с този си приятел мъжа ми се вижда доста често, понеже ходи доста често в командировки в Бургас (там, където той живее). Той не спи у тях, спи на хотел (нали им плащат командировачни  Simple Smile), ама си се виждат. Та той сега е тук и пак се виждат. Лошо няма, просто ми беше интересно да чуя различни мнения.

# 14
  • Мнения: 17 546
Добс, скъпа, мъж ми работи седем дни в седмицата: от понеделник до петък от 7 до 21 (тогава благополучно си е у дома), събота от 8 до 17,30 и неделя от 9 до 16... И така не два месеца, а две години! Имам трима юноши бледни...  аз работя на смени - дневни и нощни по 12 часа! Много ми е весело  Mr. Green но когато двама души се обичат и се разбират намират време един за друг! Предполагам че многото работа на мъжът ти повишава жизнения ви стандарт, за което не го съди, а му благодари, стига да не съчетава работата с калпазании  Mr. Green Я посрещни човека сега като се прибере подобаващо  Wink ... Peace

Общи условия

Активация на акаунт