Лекарства от чужбина?

  • 3 478
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 651
Някой купувал ли е лекарства от чужбина? Не става въпрос за опиати, лекарството е разрешено в БГ, но от години няма внос.
Обмислям едно ходене до Гърция примерно. Преди малко говорих с един грък на ICQ, каза че не би трябвало да има проблеми и все пак ако откажат да ми дадът - да помоля някой грък да влезе и да ми купи.
Някой да има опит в задачката?

# 1
  • Мнения: 23
nqma6 li poznati v 4ujbina, 6te e po-lesno da ti go pratqt otkolkoto da hodi6 nqkade zaradi nego  newsm78
predi vreme pratihme ampuli na sestrata na sapruga mi, naistina nqma problemi, makar 4e se pritesnqvahme dali nqma da gi varnat, vse pak lekarstva, no minaha, po6tajiikata opisa sadarjanieto i gotovo
kakvi lekarstva ti trqbvat, kakvo koli4estvo, kakva e primernata im cena ? Za kakva bolest sa ti nujni ?
ako iska6 moga da se opitam da ti pomogna ?

# 2
  • varna
  • Мнения: 1 012
в някой държави предписаните с рецепта лекарства са по евтини отколкото без рецепта.

# 3
  • Мнения: 1 587
А рецепта за въпросното лекарство имаш ли?Ако нямаш,от Гърция можеш ли да го купишбез рецепта(в някой страни изискват рецепта).Не знам какво точно те интерисува-аз съм изпращала лекарства(в колет)не е имало  проблеми.

# 4
  • Мнения: 4 651
Извинявайте за късния отговор, бях в командировка и действах междувременно по въпроса.
Намерих в крайна сметка кой да праща от Гърция. Но в първия момент, докато си прехвърлях познатите, за никой не се сетих и за това пуснах темата.
За Mexitil става въпрос, за аритмия е.
Рецепта имаме, ама българска. Говорих с няколко човека в Гърция, различни неща чух, но най-често, че винаги е по-добре да накараш местен да ти купи т.е гръцкоговорящ поне, иначе няма проблеми с купуването.

И само малък пример що за народ сме тука. На един познат му бяха казали за аптека в София, където поемали ангажимента да донесат такива лекарства, които не се продават в БГ. Помолих го да иде да провери за моя случай. Казали са му, че без проблеми ще му доставят 1 опаковка с 50 хапчета за ......... 160 лв. За протокола - такава разфасовка няма и 30 капсули струват 4.40 евро в Гърция.

Благодаря на всички за отговорите.

# 5
  • varna
  • Мнения: 1 012
ехе тея хора полудяха,но като виждам града от който си разбирам Simple Smile купувам си чай за кърмачки от марешки-7.80лв - на следващия ден го виждам в пикадили-6.40лв  голям майтап Crazy

# 6
Извинявайте за късния отговор, бях в командировка и действах междувременно по въпроса.
Намерих в крайна сметка кой да праща от Гърция. Но в първия момент, докато си прехвърлях познатите, за никой не се сетих и за това пуснах темата.
За Mexitil става въпрос, за аритмия е.
Рецепта имаме, ама българска. Говорих с няколко човека в Гърция, различни неща чух, но най-често, че винаги е по-добре да накараш местен да ти купи т.е гръцкоговорящ поне, иначе няма проблеми с купуването.

И само малък пример що за народ сме тука. На един познат му бяха казали за аптека в София, където поемали ангажимента да донесат такива лекарства, които не се продават в БГ. Помолих го да иде да провери за моя случай. Казали са му, че без проблеми ще му доставят 1 опаковка с 50 хапчета за ......... 160 лв. За протокола - такава разфасовка няма и 30 капсули струват 4.40 евро в Гърция.

Благодаря на всички за отговорите.

Да не би това в Гърция да е нещо друго?
http://www.tablette24.de/product_info.php/info/p2159880_MEXITIL- … qplbofgs8fvv1s312
mexitil, 50 броя, 45.05 EUR

# 7
  • Мнения: 4 585
   А защо не попиташ в подфорума на чужбинските мами. На практика живеят на всякъде по света. Не може да няма и в Гърция. Преди година 3 мами от USA ми пратиха 4 опаковки от едно лекарство. Много бяха мили. Лошо би могло да стане, ако не е разрешено в БГ.

# 8
  • Мнения: 4 651
Извинявайте за късния отговор, бях в командировка и действах междувременно по въпроса.
Намерих в крайна сметка кой да праща от Гърция. Но в първия момент, докато си прехвърлях познатите, за никой не се сетих и за това пуснах темата.
За Mexitil става въпрос, за аритмия е.
Рецепта имаме, ама българска. Говорих с няколко човека в Гърция, различни неща чух, но най-често, че винаги е по-добре да накараш местен да ти купи т.е гръцкоговорящ поне, иначе няма проблеми с купуването.

И само малък пример що за народ сме тука. На един познат му бяха казали за аптека в София, където поемали ангажимента да донесат такива лекарства, които не се продават в БГ. Помолих го да иде да провери за моя случай. Казали са му, че без проблеми ще му доставят 1 опаковка с 50 хапчета за ......... 160 лв. За протокола - такава разфасовка няма и 30 капсули струват 4.40 евро в Гърция.

Благодаря на всички за отговорите.

Да не би това в Гърция да е нещо друго?
http://www.tablette24.de/product_info.php/info/p2159880_MEXITIL- … qplbofgs8fvv1s312
mexitil, 50 броя, 45.05 EUR

Съвсем се обърках и аз. Май някой фармацефт трябва да каже, на същото ми прилича, но не пише колко милиграма са капсулите. На нас ни трябваха от 200 мг. Както казах намерих кой да изпрати от Гърция, майка ми вчера е получила колета. 3 опаковки са стрували 30 лв + 5 лв. пощенски разходи. Гръцката цена е 4.40 еуро за Mexitil 200 mg - 30 капсули.
А този сайт е германски. Мисля, че има различни цени за различните пазари.

Wolf - проверих, не е забранено - просто няма внос по незнам какви причини.

А лекарството е това
http://bidocs.boehringer-ingelheim.com/BIWebAccess/ViewServlet.s … +Caps/Mexitil.pdf
http://www.rxlist.com/cgi/generic/mexiletine.htm

Mexitil®
(mexiletine hydrochloride, USP)
Capsules of 150 mg, 200 mg and 250 mg

# 9
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
И ние внасяме лекарство от ЕС купува ни го наша позната която живее във Франция и го изпраща по пощата.
Лекарството не е забранено но не се внася у нас.
Успех.

# 10
name  package size  qty () 
(manufacturer)     30  50  100 
 
 
MEXILETINE 150 MG CAPSULE(TEV)
Generic Alternative   $9.95  $13.88  $23.14 
тоа е цената в САЩ в ам долари

# 11
  • Мнения: 4 651
Явно има разлики в цените в различните страни и то доста големи  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт