Не иска задното мляко

  • 433
  • 8
  •   1
Отговори
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
От известно време бебка не иска да яде задното мляко. Докато слезе, дърпа зърното и се сърди, а като дойде, започва да плаче и да го плюе. Махам я от гърдата, оригвам я, пак и давам да суче, но тя продължава да го плюе и да плаче. И така храненията ни  скочиха през час и половина, защото явно не се наяжда. Някакви идеи какво да правя и на какво може да се дължи?

# 1
  • Мнения: 168
колко е голямо бебето? а предното яде ли? така, както го описваш звучи съкаш в самото начало като слезе млякото се отказва.

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На месец и 9 дена е бебчето. В момента, в който  усети млякото в устата си и започва да плаче и плюе. Иначе предното мляко си го изяжда без проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Да не би притокът на мляко да е много силен. Може да се дави и затова. Опитай да я храниш в по- изправена позиция или в позиция "футболна топка". Съжалявам, но в момента нямам време да търся- можеш ли  да провериш в Библиотеката. Има статия за препълнени гърди- там пише какво да се прави в такива случаи, а също има и за различните позиции. Peace

# 4
  • Мнения: 439
Да не би притокът на мляко да е много силен. Може да се дави и затова. Опитай да я храниш в по- изправена позиция
мислех да те попитам и аз дали не са ти препълнени гърдите.Като се махне пръска ли много от цицата?Опитай като и направиш някакъв режим на два часа например ако е гладна много.В книжката Хранене на детето към сп.Мама пише,че нормалното усвояване на майчиното мляко е 2,5часа,но може да се направи консултация с педиатър,ако е недоносено или въобще ако усетиш нещо нередно.
Успех!
П.С. и аз съм била такова диване.не съм сучела от мама,а тя е имала мляко.
И моя в родилното не искаше-аз му се заканвах, само да се приберем...проявява инат от бебче

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 84
Това със силната струя е вярно, обърни внимание дали това е така. В този случай, за да не се дави и дразни бебо, добре е да поизцедедиш малко кърма преди да предложиш гърдата.
Може да е в кърмаческа стачка бебчето - тогава е раздразнително, не иска да суче, сърди се на гърдата, дърпа се, сякаш му даваш нещо неприятно на вкус.
Решението е да не се отказваш да предлагаш гърда и да не даваш добавка, кърми на поискване, на тихо, затъмнено и спокойно място. Най-добре е да кърмиш когато бебо е сънен, преди да се е разбудил съвсем. Някои майки казват, че също помага и ако кърмиш докато се разхождаш из стаята или като смениш позата - легнали, на една стана, футболна топка.
Ето ти две статии, може да ти помогнат: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

# 6
  • Мнения: 3 591
А като легнеш по гръб и я сложиш по корем върху теб да суче как суче?
И защо като се разсърди не я слагаш на противоположната гърда? Там млякото ще е"смесено", ако е наистина нещо заради вкуса ще яде от другата.
Ако е силната струя след задействане на рефлекса /което е най-вероятната причина/ кърменето по гръб и бебето по корем отгоре ти е идеалното решение. На толкова малко бебенце може да се наложи да му придържаш челцето докато суче по корем отгоре ти.

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Благодаря ви за отговорите. По корем не иска да суче, сърди се, че още трудно си държи главата в това положение. А иначе струята в началото е много силна, но си суче без да протестира. Ще се борим пък дано отмине. А да - като е сънена изцежда гърдата до край, затова нощем най-обичам като папка Grinning

# 8
  • Мнения: 3 591
Храни я тогава докато спи - не я чакай да се сабуди.

Общи условия

Активация на акаунт