Кога сменихте кошарата с легло?

  • 1 711
  • 25
  •   1
Отговори

Анкета

Кога сменихте кошарата с легло?

Опции:

  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вече имам мерак да му купя хубаво легло, на моето слънчице. Но все си мисля, че още е рано, все още много се върти, като шило. Въпреки, че съм харесала легла които са на високо и са с предпазна преграда. Та се чудих вие кога сменихте кошарата с легло? За да преценя долу-горе, кога ще се усмири и моя та да го сложа в легло.

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Въпрос на свикване е, не е сигурно дали ще се усмири Wink

Гласувах с първа опция. Не знам дали ще съм ти от полза newsm78
Моите, и двамата, са шила. НО и двамата са научени от малки да спят без решетка. В началото решетката беше подпряна до леглото, долу на земята, после слагах възглавници пред леглото. Големият съм го намирала спящ на колене на земята, с глава и ръце на леглото. Малкият е тупвал два пъти върху възглавниците. Когато се е случвало някой от тях да спи при нас част от нощта, имам чувстовото, че ще ни свали от спалнята - ритане, въртене, чудо ooooh!

# 2
  • Мнения: 8 505
Преди около 2 месеца,т.е. на 2г и 3м и махнах решетката на кошарата.Самата кошара не мисля да сменям скоро,нядявам се да изкара още някоя година,докато се преместим в собствено жилище.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 333
На 1г. 9м.
Няколко месеца по-рано го намерих с единия крак на решетката на кошарата. Тогава махнах решетката. В началото слагах две олекотени завивки пред кошарата за да не се удари, ако падне. Случвало се е да го намеря на земята два-три пъти или да му висят крачетата. Но се научи да спи без да пада.  После поръчахме голямото легло и спи там без проблем.

# 4
  • Мнения: 1 640
Задавам си и аз този въпрос-кога?!Ама все си мисля,че щом кошарата ни е голяма/ 70 на 140 см/ и детето се чувства удобно в нея,може би няма смисъл от промяна.Иначе имаме и две големи ъглови легла в бъдещата детска стая..А за кошарата -вече вдигнахме на по-горното ниво матрака и опряхме до спалнята.Така без проблем си излиза от кошарата.
    Сигурно е правилно отрано да се приучи детето да спи без оградка,но при нас въртенето е доста и не смея да експериментирам.Опасявам  се , че ще се уплаши при падането на пода и ще реве.Но 1 ден  ще пробвам-неизбежно е!

# 5
  • Мнения: 1 734
Въпреки, че има вече легло все още спи в кошара. По-лесно ми е някак си, но след зимата ще го преместя в нормално легло. За това гласувах с опцията 3 г.

# 6
  • Мнения: 1 547
На 1г. и 10м.

# 7
  • Мнения: 999
А аз се чудех дали заспиват при вас и после ги местите в леглото без преграда и ли си заспиват сами.Ако сложа моята хубавица все си мисля че само ще слиза и няма да иска да заспи там, сега поне решетките не и позволяват да слиза.

# 8
  • Мнения: 245
ами то детето само си показва дали е се усеща
ама като гледам май към 2годинки масово децата вече са готови да спинкат на легло и се усещат като шават
Дъщеря ми беше на годинка когато спеше на легло и ми беше много трудно да я опазвам вечер да не пада.
Но когато стана на 2 вече беше съвсем дрго по-се усещаше

# 9
  • Мнения: 11 607
Не съм ползвала кошара, въпреки,че сме имали! Добре,че взех тази,която бе използвана от племенницата ми, иначе така щяхме да си дадем парите на вятъра!Спали са при нас децата и в момента спят при нас! Въпреки,че си имат и стаи и легла.......

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хах, Цоцоланке, къде се събирате толкова народ? Shocked

По темата - след 4-тата година го прехвърлих големия, малката си е още в кошарата, но мисля нея по-рано да я преместя при батко й. Може би към 2-2,5год.

# 11
  • Мнения: 11 607
Хах, Цоцоланке, къде се събирате толкова народ? Shocked

В 4 стаи  Mr. Green - една на нас и тати - нормална спалня, една на момчетата - голяма, една на каката - средна хубост и 1 - голяма всичкология, а леглата общо са ни 5! Когато си купувахме с тати леглото за спалнята искахме да се събираме всички - тогава бяхме 4-ма все още и татито дори се шегуваше,че тази голяма спалня заслужава още едно детенце!  Mr. Green Не закъсняхме.......

# 12
  • Мнения: 3 447
Още си спи в кошарата, долепена до нашето легло. Голяма е (70х140), така че му е достатъчно широко все още. А и много се върти и всеки път заспива с глава в различна посока  Crazy

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 1,2 год. възраст беше като махнахме решетката. Само 2-3 пъти е падала оттогава.

# 14
  • Мнения: 705
нашата детска стая е с 2 ъглови легла. симона беше на 1.4г, когато легна на леглото и е падала веднъж. слагам й стол, за да я пази. със сигурност и павел няма да има 2г, когато ще го преместим на другото легло. чакам го да се научи сам да се качва и слиза оттам, за мен това е важното, иначе падането през нощта може да се тушира с разни столове, табуретки, одеала на земята и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт