следобеден сън - до каква възраст на детето

  • 457
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте мами!  Simple Smile

От скоро се присъединих към вас и прочетох голяма част от мненията тук, за което съм много доволна Sunglasses
Но интересува ме, до каква възраст вашите деца са спяли следобед.? Синът ми е на 6.5 години, вече не си ляга на обяд, но става рано сутрин - 6-7 часа и вечер не заспива много рано -около 9.30-10 часа. Моето мнение е, че този сън не му е напълно  достатъчен Naughty Много често е нервен след 18 часа, неспокоен и превъзбуден, но прави всичко възможно за да не заспи в 8 часа Twisted Evil. Има големи сенки под очите, опитвам се поне събота и неделя да го накарам да поспи следобяд, но уви безуспешно Tired.
Посъветвайте ме, случва ли ви се и на вас или на ваши причтелки, какво правите в такива ситуации?
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 522
Ако не заспива в 8 сега като не спи след обяд,как ще го накараш след като си е дремнал и е отпочинал newsm78?В смисъл,че сега издържа до 10 без да е спал през деня,а представи си ако е ...12ч не ти мърдат Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 157
Права си, ако спи на обяд не ми мърда и 1ч. даже  Twisted Evil, но мен ме притеснява повече факта, дали е здравословно за него да не си доспива. Или пък това е съвсем  нормално?  newsm78 Просто се чудя. Не го насилвам никога, ако ще, все пак, детския организъм е самонастройващ се...
И благодаря   bouquet

# 3
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми е на 2г и 5м и много често не спи наобед.

# 4
  • Мнения: 1 883
Няма не искам.До 1 клас всеки ден на обяд в кревата за 2 часа.Ако не му се спи ,си почива.Вечер 8-9 най- късно в кревата.Когато беше 1 клас ,задължително в събота спеше.Много се изморяваше.Сега е втори клас ,рядко спи на обяд през почивните дни.Но пък аз гледам през седмицата най късно в 8.30 да е в кревата.Ако го оставя няколко дни да си легне в 9, трудно става сутрин, имаме сенки под очите.А и на него след няколко поредни дни ,ако не си легне навреме, започва да му се приспива и сам си ляга. PeaceТова е то режима.Дълго време с таткото се борихме и накрая успяхме.И сега ни е лесно.
Е, има и изключения:Празници, в петък и събота,Р.Дни,отвреме на време ходи с приспиване при един приятел.Но като цяло той вижда ,че като не се наспи след това му е трудно.Когато беше по- малък ставаше много нервен и незнаеше какво иска.
И да се похваля ,в резултат на режима ,сутрин става без часовник в 7.15часа.

# 5
  • Мнения: 2 757
Нуждата от сън при всички хора е различна. Има много, които и на дърти години при възможност задължително спят след обяд. Аз лично със сигурност от как имам спомени, около 3 годишна не съм  спяла след обяд. Ако синът ти се занимава с нещо интересно вечер е нормално да не заспи. Ако можеш след 8 примерно да направиш така че да скучае. Или да гледа банална ТВ - аз пред ТВ много бързо заспивам. Не казвам, че при него ще работи, само като идея от човек, който също по начало спи малко. Знам че като деца си лягахме в 8 или 8.30. Майка ми ни беше създала такъв режим и нямахме проблем да го правим. Ама и тя беше твърда, пък и ние си бяхме послушни деца. И ставахме в 6.30 за училище наспани и бодри.

# 6
  • Мнения: 157
Vela и NikiFin, и аз го слагам в леглото в 8 или 8.30 най-късно. Проблема е, че той просто не заспива и се върти и "вода ми се пие", и "до тоалетна ми се ходи". Почивката следобед си я прави понякога, но със съня хич не успявам. Лично аз съм по-взискателния родител в къщи и понякога, когато съм сама, успявам и да го накарам да заспи. Лошото е, че той не спи по 1час, а по 3-4 и не мога да го събудя.... Whistling #2gunfire каквото и да правя Joy освен ако не му разреша компютър или филмче, но това не ме устройва и не го правя. И 10x за съветите - м/у другото TV не помага-кокори се до последно "да не пропусне нещо важн" Naughty а скучаенето - ще се пробвам, може и да излезе нещо Mr. Green

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми до втори клас спеше следобед (тогава започна на две смени училище). Често и когато е първа смяна се прибира от училище и ляга, защото учат всеки ден по 7часа. След това се чувства отпочинала и свежа. И аз при възможност подремвам  Embarassed

# 8
  • Мнения: 888
всеки човек им различна необходимост от сън, явно детенцето не се уморява достатъчно, или просто нощният сън спи дълбоко и отпочива и през деня не чувства нужда да спи...може би наистина като почне училище нещата ще се нормализират... Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя е на 5,5 г и едва сега започна да прескача обедния сън отвреме на време.В смисъл,че лежи със затворени очи върти се но  не винаги успява  да заспи.Вечер ляга 22-22,30,а сутрин става в 7,30-8,30,независимо дали е спал наобяд или не.Дори съм забелязала,че ако спи повече на обяд,по-рано му се приспива вечер.Всичко си е до организъм Peace

Общи условия

Активация на акаунт