кърмене през нощта?

  • 4 495
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Адриан е на 7 месеца. Изключително кърмен е до 5 м и половина. На няколко пъти съм се опитвала да го отуча да  се храни през нощта, но по принцип не издържам и го взимам да го накърмя за да се успокои..... от една седмица се събужда на интервал 3 часа (12, 3, 5:30) след което заспива чак в 8......Идеята да го оставя да си плачи не ми допада, но и аз вече не издържам на този режим.....
Какво ще посъветвате?
М.

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 20:46 от mimoska

# 1
  • Мнения: 830
Аз бих правила всичко , което го успокоява . И аз не съм привърженик на оставянето да плаче . просто не бих могла да го направя.
Голямата ми дъщеря много се будеше до 8-мия месец , че и до по-късно , макар и по-рядко . Ако растат зъби , или е яла нова храна и има колики - на всеки 1-2 часа ме е будила , ако сънува... Но достатъчно беше да отида до леглото , да я погаля , да дам биба или да гушка нещо - и си заспиваше пак . До след 2 часа , да речем  Mr. Green.
Послушай инстинкта си , вътрешния си глас - ти най-добре знаеш от какво има нужда твоето дете.     

# 2
  • Мнения: 146
И аз кърмя всяка нощ, а вече сме на 11 месеца. Изтощително е. На мен ми помага съпруга и ако беба стане 3 пъти през нощта аз я кърмя 2 пъти, а после татко и дава шише с каша. И така пробвай с даване на нещо за пиене, което да я засити, за да поспи по-дълго.
Дръж се!

# 3
  • Мнения: 942
Знам какво е......но аз го гледам от другата страна-радвам се на момента(да изтощително е,но е и много сладко Heart Eyes).Ти защо се мъчеш да го откажеш от нощните кърмения?Ники през деня е заета с изучаването на света и кърменето е много бързо и в движение, та затова си наваксва през нощта.А и зъбки ако ви мъчат -кърменето успокоява.Понякога имам чувството, че суче вечер само и само за да се гушне в мен ида усети близостта ми(и това ме зарежда с любов).
Да понякога ме изтощава,но тогава поглеждам блаженото й личице и Heart EyesНезнам какъв съвет да ти дам и как да ти помогна....мога само да те  Hug и да те успокоя,че и този период ще мине все някога(е то не беше голямо успокоение Embarassed).Мила,послушай инстинкта си ,както те посъветвала nadia.

# 4
  • Мнения: 3 092
Мила ето тук съм пуснала горе-долу същата тема  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167677.msg3290809#new
Успех !

# 5
  • Мнения: 53
Благодаря за отговорите,
четох, че децата след 6 месец трябва да спат цяла нощ.....даже не е добре за тях да ядат на толкова често- развалят се зъби и т.н. За това търся начин да го отуча, но в същото време не ми се приемат такива драстични мерки като да го оставя да плачи.

# 6
  • Мнения: 3 089
на същата възраст петра се будеше х 3-8 п/нощ, за да суче. не ме питай как бях изтрещяла. и понеже никога не знаех колко точно е изсукала и дали пък случайно не е гладна /сега като й глеадам бузите от него време се питам как изобщо съм допускала, че детето може да е гладно  hahaha/, едва изчаках да дойде моментът на захранването и заместването на вечерното кърмене с каша. тогава вече бях сигурна, че детето не е гладно и че няма физиологични поводи за буденето през нощта и за непрекъснатото кърмене.
е, петра не спря да се буди.
и за информация, сега детето ена година и 4 месеца, не се кърмим откак установих, че пак съм бременна /детето беше на 10 м./, но предишната нощ с мъжа ми сме трамбовали 8 или 9 пъти от нашата стая до нейната по различни причини.
дали ще се буди за сукане, дали за вода, дали за бибнерон, дали защото растат зъби, дали защото сънува нещо си, дали за каша, ам или каквото и да било друго нещо - неспокойното дете си остава неспокойно и това си е. само ми остава да се надявам,че преломът наистина идва след 2-рата година. но тогава пък, живот и здраве, ще съм с бебе на 6 месеца  ooooh!

# 7
  • France-Bulgaria
  • Мнения: 94
Ние се кърмихме до 9м,след,което започнах да и давам,водичка или AM и сега продължаваме с AM,отби се(което не никак добро,но пак се будим през ноща и си иска AM) Пробвай да и даваш вода,ако не и предлагай гурда и постепенно се опитай да намалиш до min цокането ...през ноща,но не замествай с AM,че може да се отбиете,като нас.
 Успех  Peace

# 8
  • Мнения: 5 026
 Сам се отказа около 11 месец, не съм го отучвала аз.

# 9
  • Мнения: 439
и ние сме на същото дередже.и аз като теб си мисля,че трябва вече да мине на друг режим,но както казва Yvonne през деня любопитстват и кърменето е много бързо и в движение,а през нощта е привързаност и наистина е много сладко-ако даже е и в просъница сучат по енергично и по развит сукателен рефлекс.Една мама,казва по често да му давам чай лайка-една вечер го залъгах -изпи 50мл/при условие,че не пие и вода/ и това беше.Следващия ден-стария режим с папкането,даже се събужда с рев.И аз давам

# 10
  • Мнения: 2 553
Аз съм я кърмила през нощта винаги, когато поиска, без оглед на възрастта й  Peace Към 6-тия месец сама се отказа от нощтното кърмене  Peace Бих те посъветвала да си кърмиш, щом бебко иска.Другия вариянт е (ако се буди от глад) да даваш нещо засищащо за вечеря, но сте още мънички  Thinking А ако се буди от жажда опитай да му дадеш водичка (може да се успокои и да не иска да суче).  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 033
Синът ми - на 1г и 3 месеца почти още се буди да суче нощем. Не смятам да му "спирам кранчето" поне засега Simple Smile

# 12
  • на село
  • Мнения: 1 028
Благодаря за отговорите,
четох, че децата след 6 месец трябва да спат цяла нощ.....даже не е добре за тях да ядат на толкова често- развалят се зъби и т.н. За това търся начин да го отуча, но в същото време не ми се приемат такива драстични мерки като да го оставя да плачи.



Добре де , как ще се развалят зъбите,  като още ги няма  Thinking ?Ето тоз въпрос ме терзае мене. Звучи ми като кърмачески фолклор.

За протокола - дъщеря ми е на 1,2 г. и я кърмя нощем откакто се е родила. Понякога имаме спокойни вечери, друг път / особено когато и никнат зъби / не спи по цяла нощ и се успокоява само на цица. Не се опитвам отдавна да я отуча, защото знам какъв ще е резултата- рев до посиняване. А и няма гаранция че ако детенцето мине на АМ или кисело мляко няма да се буди вечер за хранене. Познавам една майка която ми се оплака че детето и /на същата възраст като моето/ изпива по три кофички кисело мляко на вечер. Е, тя също не спи   Rolling Eyes Аз съм се спряла на нощното кърмене - не само защото кърмата е полезна, но и заради моето нежелание по цяла нощ да ходя като таласъм, да преварявам вода и да мия шишета. Освен това ако си решила да кърмиш по- дълго, няма гаранция че ако спреш нощното хранене нещата ще се получат - кърмата може рязко да намалее.

# 13
  • Мнения: 143
И при нас положението е същото.Кърмя минимум 3 пъти на нощ. Flutter Сега особено от никненето на зъби положението е още по тежко.Хленчи и мрънка цяла нощ, само сученето го успокоява.Тук от седмица суче по 5-6 пъти, не питай как се чувствам, направо съм като разглобена Tired Както каза тук една мама, неспокойното бебе си остава такова, ама ние все търсим причини да си ги оправдаваме, къде колики, после пък зъби, все има за какво да мрънкат.Аз мисля, че докато не  приключи кърменето винаги ще се буди нощем за сукане. Thinking  ooooh!

# 14
  • Мнения: 568
Уффф, и ние сучем по цяла нощ.на 9 м.
Накрая я оставям да спи до мен и само се обръщам и я кърмя легнала.
Мечтая само за сън!

Общи условия

Активация на акаунт