Запушени канали?

  • 757
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами моля каже те ми имам една бучка на гърдата от сутринта и не мога да я махна правих си топли компреси с кърпа цедих се бебо цока. Малко намаля но после като се напълнят пак се появява и се притеснявам дали не са ми се запушили каналите,защото сутринта ми се беше припълнила много Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 775
Скоро и аз имах този проблем. Спасих се с топъл компрес, масаж, леко изцеждане и слагах бебо да суче първо от тази гърда. Изцеждах, защото дори след сучене един канал оставаше  пълен и болеше. Когато е гладен дърпа по- силно, а аз масажирам през това време. Ако не се оправиш иди на лекар. Peace

# 2
  • Мнения: 8 917
Аз бях така в първите дни след раждането - помагаше ми топъл душ на гърдите. Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО цеди, ако трябва и постоянно, защото другата алтернатива е доста гадна.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Слагай често бебето на гърда- не само по негова инициатива, но и по твоя. Ако не иска- цедиш. Преди да го сложиш/цедиш- топли компреси, масажи. Ако те болят гърдите- парацетамол, зелев лист, студени компреси. Можеш да пиеш и Лецитин (хранителна добавка е)- 3-4 капсули на ден, а после известно време профилактично по 1 капсула.

# 4
  • Мнения: 104
Моят съвет е правиш горещи компреси(внимаваш да не се изгориш) и цедиш докато бучката изчезне.Аз само така се оправях.

# 5
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Brionia 15 хомеопатични са и са точно за отпушване на канали. На мен ми помогнаха много. Laughing  bouquet

# 6
  • Мнения: 204
Аз бях преди 2 дни така. Даже и температура вдигнах. Накрая се наложи инжекция да ми бият Sad Така че, ако можеш давай на бебо да яде повече от нея и масажирай през това време, и я изцеждай, че белята става за един ден.

# 7
  • Мнения: 1 321
Всичко което са ти казали по -напред момичетата много помага само да добавя да стоиш с компреси от извара и пресни зелеви листа намачкани.Аз така стоях една нощ и на сутринта бебо изцика бучката.Болката е наистина ужасна дано по-скоро отмине. Praynig

# 8
  • Мнения: 134
**Brionia 15 хомеопатични са и са точно за отпушване на канали. На мен ми помогнаха много. *


Много ви моля да напишете в какво количество и по колко таблетки на ден трябва да се пият от това лекарство. Купих си го, но не намирам никаква инфо за приложението му, а много се притеснявам, защото тази гърда, която е с бучката и бебка отказва да яде от нея, явно му е по-трудно засмукването и след като пояде десетина минути я плюе.

# 9
  • Мнения: 1 440
Педката ни ми каза за една "бабешка" рецепта, но твърди, че действа безотказно: компрес от цедено кисело мляко+настърган кромид лук се слага на цялата гърда, която след това се превързва (без да се стяга!) с нещо и така стои около 2 часа; прави се 2-3 пъти на ден. Успех Peace

# 10
  • Мнения: 689
Освен топли компреси и цедене трябва и масаж. Поне при мен беше така.

Общи условия

Активация на акаунт