Как предпазвате от молци прибраното в гардероба?

  • 6 731
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Визирам одеала,завивки,зимни дрехи и т.н. като искам да уточня,че ме интересува средство,различно от нафталин   Sick  и лавандула.Дайте съвет,моля ви

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Аз си слагам изсушен босилек, увит в тензух, за да не се рони.

# 2
  • Мнения: 4 176
Аз си купувам от онези специалните за молци на РАЙД, дето се закачват в гардероба. Онзи ден купих пак подобни, ама са като пликчета чай. Идват с една специална закопчалка и пак се провисват като закачалка. Миришат страхотно.

# 3
  • Мнения: 4 490
Чувала съм за кестени в гардероба, но честно казано, нсе знам колко е ефективно newsm78

# 4
  • Мнения: 823
Аз си купувам от онези специалните за молци на РАЙД, дето се закачват в гардероба. Онзи ден купих пак подобни, ама са като пликчета чай. Идват с една специална закопчалка и пак се провисват като закачалка. Миришат страхотно.
newsm10

# 5
  • Мнения: 448
Прочетох някъде, че молците всъщност "бягат" от силни миризми- нафталин, лавандула, карамфил и всякакви такива. Отварям гардероба пръскам по малко дезодорант и готово, одялата ми са в един горен шкаф и веднъж на няколко месеца е достатъчно. От около 8 години само така. Не съм имала проблеми.

# 6
  • Мнения: 479
Ще напиша как се спасих от молците, макар да не отговаря на условието да не е лавандула. Напръсквам памучна кърпа с лавандулово масло и я пъхвам вътре в сгънатото одеяло. За прогонване използвах едно шишенце, което вмириса за ден-два гардероба, но после миризмата постепенно се разсея. Сега за профилактика слагам по няколоко капки от време на време. Вече няма и помен от молци.
Преди това бях пробвала с райд, но без особено забележим резултат.

# 7
  • Мнения: 8 505
Орехова шума също върши работа.

# 8
  • Мнения: 4 970
Молците багат от силните миризми ,но свикват с тях Peace,така 4е трябва да име се предлага разнообразие  Joy
Аз си пазя пианото с най-разли4ни аромати- карамфил, орехова шума,нафталин, ароматизатори, самун, специални препарати за молци.... Peace

# 9
  • Мнения: 6 314
Аз също трудно намерих нещо, което да върши работа и да не ме дразни с миризмата, тъй като не мога да понасям миризмата на нафталин и наситената миризма на лавандула.
За съжаление обаче не помня каква марка беше - купих го Бриколаж.
Представляваше кутийка, в която имаше 10 пакетчета като за чай, но са без закачалка.
Миришат приятно - на билки, но ненатрапчиво.

Дрехите на вилата пък ги опазвам с пликче с изсушени орехови листа.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 772
Аз си купувам от онези специалните за молци на РАЙД, дето се закачват в гардероба. Онзи ден купих пак подобни, ама са като пликчета чай. Идват с една специална закопчалка и пак се провисват като закачалка. Миришат страхотно.
newsm10

И аз тези ползвам  bowuu

# 11
  • Мнения: 2 609
Слагам кестени м/у дрехите.

# 12
  • Мнения: 1 101
Аз си купувам от онези специалните за молци на РАЙД, дето се закачват в гардероба. Онзи ден купих пак подобни, ама са като пликчета чай. Идват с една специална закопчалка и пак се провисват като закачалка. Миришат страхотно.
Peace

# 13
  • Мнения: 4 176

За съжаление обаче не помня каква марка беше - купих го Бриколаж.
Представляваше кутийка, в която имаше 10 пакетчета като за чай, но са без закачалка.
Миришат приятно - на билки, но ненатрапчиво.

Дрехите на вилата пък ги опазвам с пликче с изсушени орехови листа.
Купувала съм подобни от аптеката, но не бях доволна. Нещо менте работа ми изглеждат да ти кажа  newsm78

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Ами след като молците бягат от миризми, чудя се дали ако се опушват дрехите и одеалата  от време на време с аромтна пръчица ще има резултат. Правил ли го е някой?

Общи условия

Активация на акаунт