Въпрос за предното и задното мляко

  • 518
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Имам въпрос. Започвам да кърмя от едната страна.Малкия изпива първото мляко и няма нерви да изчака да слезе следващата порция. Слагам го на другата гърда и когато там тръгва първото мляко, усещам ,че в другата гърда също потича мляко-това "задното" мляко ли е?
И изобщо какво ще ме посъветвате да правя когато малкия няма търпение да изчака втора порция мляко и започва да нервничи?Изнервя и мен и предполагам ,че това също възпрепятства бързото слизане на втората порция мляко. Врезултат на това от два дни кара на хранения от по 60мл от двете гърди общо.

# 1
# 2
  • Мнения: 565
Много благодаря.В статията има линк към едни клипчета за кърменето.Там се говори за asymmetric latch. тъй като ги гледам без звук, можете ли да ми обясните за какво точно иде реч?

# 3
  • Мнения: 988
това означава, че бебето трябва да захапе доста от ареолата, но задължително повече отдолу, отколкото отгоре. Т.е. на горната му устна трябва да виждаш останала навън повече от ареолата, отколкото под долната устна. Така долната челюст, кото действа по-мощно, "дои" гърдата по-дълбоко.

моментът, когато физически усещаш потичането на млякото, е именно слизането на задното мляко, да. т.е. от първата гърда бебето е пило само предно мляко. Можеш, ако е много нетърпеливо, да пробваш switch nursing - кърмене със смяна на гърдите - слагаш на втората, но като потече млякото връщаш на първата, където в момента вече има само задно мляко. Можеш да сменяш гърдите няколко пъти така на едно кърмене, особено когато целта е да се стимулира лактацията.

имай предвид, че ако гърдите ти са свикнали да произвеждат по малко мляко по-често, то ти по принцип във всеки един момент ще имаш по-малък процент предно, "нехранително" мляко от една майка с препълнени гърди. "Предното" мляко става такова с времето, в което престоява в гърдата, т.е. ако кърмиш начесто, млякото ти е по-маслено. Това е един от начините бебето да регулира маслеността на всяко следващо хранене (имаше изследване но сега ще ми е трудно да го намеря).

За информация - аз съм майка която е кърмила винаги по-често от стандартното, с по-малки количества на кърмене, от двете гърди на всяко кърмене в течение на месеци (до доста скоро всъщност) и първите месеци с доста switch nursing като също като теб имах (и още имам) бавен рефлекс на потичане и ужасно много се влияя от притесненията си за бебето и дали се е наяло (е сега вече не се притеснявам, очевидно защо). Още се кърмим успешно. Ако мога да ти помогна с нещо, ще се радвам. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт