Трета сливица

  • 1 631
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24 467
Уважаема д-р Слънчева, използвам възможността да Ви благодаря за дадените от Вас на мои запитвания отговори и да Ви поставя нов.
Имаме фамилна обремененост по отношение поставеното заглавие- аз, брат ми, родителите ми, съпругът ми и сестра му имаме проблеми със сливиците. Всички сме с отсранени трети сливици, а съпругът ми и големият ми син нямат нито една сливица вече. Сигурна съм, че това чака и малкото бебе като поотрасне малко, просто не мога да си представя, че ще ни отмине това зло. Предварително да Ви кажа, че преди да оперираме сина ми сме пробвали мазане с разни предписани ни неща, като един от лекарите УНГ беше откровен и ни каза, че в случаи като нашия /хипертрофирали сливици- и трите/ от това просто няма смисъл и наистина се оказа точно така, поради което се наложи операция. Дори детето ми имаше рецидив на третата сливица, като на 3,5 години тя бе отстранена, а на 4,5 години отново бе премахната, заедно с останалите две.
Въпросът ми е: има ли някаква профилактика в тази насока и евентуално неоперативно лечение при хипетрофия на третата, а и на останалите сливици, за които мога да се подготвя от сега по отношение на малкия ми син.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Най-сигурната профилактика е бебето, а след това и в ранната възраст момченцето Ви да не боледува. Надявам се да бъде така Sunglasses
Всички имат трета сливица, която след третата година намалява по размери и около 6 год. изчезва. При някои деца общо сливиите са доста големи. Ако обаче не боледува- т.е. не прави гнойни ангини не се препоръчва махането. Те се явяват бариера срещу слизане на инфекиите към фарингса, ларингса и долните дихателни пътища.
Ако трета сливица остава голяма и след 3 год. и това се отразява на дишането (хърка по време на сън, диша през устата, стои с атворена уста) тогава се обсъжда махането и то само на нея.

Общи условия

Активация на акаунт