Зъби ли е, нерви ли е? Що е то?

  • 659
  • 8
  •   1
Отговори
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Момичета, помагайте, ако можете. Допреди 3 седмици имах чудесно жизнерадостно детенце, палаво, но усмихнато и спокойно и тогава сякаш някой го смени отведнъж. Сега е нервна почти по цял ден, не иска да легне за смяна на памперс, а още не стои стабилно, че да и го сменям, докато е права. При всяка смяна изкарваме най малко по един рунд бокс с много рев - все едно се е ударила силно, а не е просто смяна. Не иска да седи и в столчето си за хранене, дори да е гладна, не иска биберона, дори да е жадна и всичко става с борба. Най-зле е вечер - уж и се спи, докато вечеряме и се преобличаме, но щом я сложим в леглото веднага се разсънва. Отначало просто си играе и се изправя в леглото си, но след 10-15 мин. това и омръзва и почва да мрънка, после рев и накрая изпада в истерия - пронизителен и сърцераздирателен рев с хълцане и викове. Ако я вземем в нашето легло започва да се върти и шари из леглото, мрънка и се сърди, но поне не се ядосва. И така приспиването отнема от два до три часа. Всичко това не само ме изнервя, но вече ме тревожи - не знам какво да правя. Единственото обяснение, което ми идва на ум са зъбите, но при първите два нямаше такива изпълнения. Някой преживял ли е нещо подобно? Как се справихте?

# 1
  • Мнения: X
Уффф...гадно, не знам зъби ли са, но аз оставих за седмица малката при баба и, защото ни нямаше и сега тя неиска да яде, баба и каза, че и дразнели зъбите, защото като и намаже венците с гел и тя почва да яде, иначе хем е гладна, хем плюе биберона, направо кошмар #Silly

# 2
  • София
  • Мнения: 16
Здрасти, мажеш ли с нещо венеца? Пробвай, може да се поуспокои. Целувки на София и поздрави от нас Grinning

# 3
  • sofia
  • Мнения: 562
здрасти!
може и да са зъби,това че при първите два не е имало такива нерви не е гаранция че при следващите няма да е така!при нас става все по зле!за зъбите аз имам теория че съсвсеки нов зъб става все по-зле,валидна е за моето дете,не знам как ще е при вас!добре че няма Т
но има и друго много вероятно е просто да е нещо временно,примерно да и липсват излизания, много дечица са така напоследък!моето слънце също има такива моменти!ВЛУДЯВА МЕ!но минава!
да ти кажа трик за памперса дай и да разглежда или да си играе с нещо, и повярвай ми дори и когато почне да стои стабилно по-лесно се слага памперса легнала!
дано всичко да мине бързо!

# 4
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Може да елиминираш фактора зъби като дадеш една лъжица Панадол. Ако и след него върти същите номера значи не са те  Grinning .
За смяната на памперса - нормално е да се държи така - давай нещо интересно в ръцете докато правиш тоалета, нещо непознато - туба от крем, спрей за нос и др иначе непозволени неща.
За съня - намали го - дневния и направи някакъв ритуал за вечерния.
За седенето в стола дай да се разбере, че само там се яде, не я гони с лъжицата из къщата, не я храни докато се катери по мебелите. Може да дадеш нещо интересно и по време на хранене, но рискуваш да си създадеш кофти навик.
Просто пораства не е бебе, но и детенце още не е, иска много неща, интересни са и, лесно се уморява от толкова емоции и се превъзбужда, а и седенето в къщи им действа кошмарно, като започнете повече да излизате ще се нагодят нещата  Grinning .
И друго има за този период, което се сещам сега, опитай се да създадеш режим, които да ви ползва дълго време, децата много обичат ритуалите, създай си система от такива – при смяна на памперс правим еди какво си, при сядане за хранене правим еди какво си, при лягане друго, намери приемливи и за двете страни действия и детето с радост ще ги спазва.
Успех и здрави нерви ти желая.

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Имаме си дневен режим, имаме си и ритуали при лягане, но не помагат. Мажа и венците с едно хомеопатично гелче - сестра ми го прати от САЩ - Teething Gel и Дентинокс, облекчават, но пак не ни решават проблема. А при смяната на памперса отдавна и давам разни неща да се занимава - от тубичка крем та до ръкавички и шапки - но щом я наклоня да полегне и надава вой и почва да се върти и да се мъчи да се изправи - с една дума кошмар.
Мерси за съветите - ще съчетавам Панадола с гелчетата, но за памперса не виждам решение  Sad

# 6
  • Мнения: 4 244
Ми то е от въzрастта - открила е колко е приятно дао стоиШ на 2 си крака и колко раzличен иzглежда света и zатова.
Аz имах честта с 2 такива zвяра да се боря и при мене трика беШе пеене на детски песнички. Добре че имам добре памет та откарвах по 4-5 докато си сменим памерса или се преоблечем.
Да не говорим че това е породено от факта, че се усеЩат вече и имат съпротива да ги слагат тия неЩа, въпреки че не са много сигурни оЩе zа сухотата си
Даже и да не можеШ да пееШ - тананикай си неЩо, пък дано да помогне.
Ще се радвам да чуя добри отzиви после

# 7
  • Мнения: 1 581
Аз трябва не да пея, а да крещя, силно и фалшиво, някоя нова и абсолютно непозната песен, за да привлека внимание и да сменя памперс, или да дам в ръцете компютъра  Rolling Eyes
Седене на едно място - абсурд, дори за ядене. Много енергия, малко излизане, кътници - това е при нас.
Тая причина "зъби" никога не е сигурна  Sad

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз го имам същият проблем от няколко дни (всъщност 1 седмица). Малкият постоянно е кисел, а когато започна да го преобувам\преобличам се дере като магаре Shocked Но вчера видях, че едното горно зъбче е избило, а венеца е много зачервен. Та сигурно са зъбки. Мажа с Дентинокс обаче никаква полза не виждам- а и той се дърпа и не го иска...

Общи условия

Активация на акаунт