Деца и цветя

  • 1 050
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 441
Чувала съм ,а и съм почти убедена,че цветята не са най-подходящото нещо за бебшка стая.Интересува ме обаче има ли проблем,ако цветята са във всекидневната,т.е. ,в стаята ,в която бебчето стои през деня.Знам,че цветята са вредни през тъмната част на деня  Thinking Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 851
У нас е пъъълно с цветя. Хич и не съм мислила да ги махам. В спалнята където спим с бебо има поне 10. Габриела ги обожава. Първо започна да гука на цветята, не на мама, а на цветята. Гледа ги и им се усмихва! Не се втелясвам толкова и не пазя детето от всичко което може да е вредно. Даже гледам да свиква отрано с бита, които ще я заобикаля. Не се притеснявай Flutter

# 2
  • Мнения: 6 441
И аз все гледам да не се престаравам много,много,ама пусто...не винаги ми се получава..Благодаря ти ! Hug

# 3
  • Мнения: 1 925
У нас е пъъълно с цветя. Хич и не съм мислила да ги махам. В спалнята където спим с бебо има поне 10. Габриела ги обожава. Първо започна да гука на цветята, не на мама, а на цветята. Гледа ги и им се усмихва! Не се втелясвам толкова и не пазя детето от всичко което може да е вредно. Даже гледам да свиква отрано с бита, които ще я заобикаля. Не се притеснявай Flutter
Peace
И в къщи имаме доста цветя, около 10 саксии и то големи са в хола, но не мисля да ги махам... пък и аз април ги изваждам на балкона до октомври...  Peace

# 4
  • Мнения: 7 723
Единственото цвете, за което съм чувала, че е отровно- това е дифенбахията  Thinking
Не мисля, че е проблем да имаш цветя във всекидневната- все пак те са естествен филтър на въздуха в помещението  Wink

# 5
  • Мнения: 6 441
Единственото цвете, за което съм чувала, че е отровно- това е дифенбахията  Thinking
Не мисля, че е проблем да имаш цветя във всекидневната- все пак те са естествен филтър на въздуха в помещението  Wink
Аууу,аз имам дифенбахия!Но самите лисат ли са отровни или не е полезно да е в стая?Защото моите са две даже и не са никак малки!

# 6
  • Мнения: 4 392
За всекидневната не се препоръчват, поради същата причина, поради която не се препоръчват и тежки завеси, килими, китеници и прочие- задържат много прах и са източник на алергии.
Ако няма как, изберете цветя с миещи листа.
Аз си задържах  само 2-3 саксии с цветя във всекидневната, които "къпя" редовно с хладен душ във ваната. Останалите подарих.

# 7
  • Мнения: 4 392
Аууу,аз имам дифенбахия!Но самите лисат ли са отровни или не е полезно да е в стая?Защото моите са две даже и не са никак малки!
Листата са и отровни. Котките я избягват, например.
Премести я на високо в стая, далеч от бебето. Peace

# 8
  • Мнения: 7 723
....Но самите лисат ли са отровни или не е полезно да е в стая?Защото моите са две даже и не са никак малки![/b]

Листата са отровни , в случай че се лапат, естествено  Wink
Но пък всички знаеме, че бебетата не подбират какво си пъхат в устата, та затова- високо, на недостъпно място  Wink

Ей, Амаренке, що си ме ипредварила  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 6 441
Щом листата са отровни,мисля,че засега няма да имаме проблеми.Все пак не сме родени още  Rolling Eyes Има време,докато почнем да пълзим и лапаме всичко.Доколкото знам и листата на трилистниците също са отровни..

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
в къщи е пълно с цветя включително и в бебешката стая. и аз нямам намеение да махам нищо. Peace

# 11
  • Мнения: 11 003
Не мисля, че са опасни Wink
Пък и бебето няма да ги стига само поне до първата си годинка.

# 12
  • Мнения: 1 232
Винаги е имало цветя в къщи,няма никакъв проблем Hug,освен ако детенце не реши да опита листата на някое ,но аз не съм имала проблем

# 13
  • Мнения: 94
Аз обичам много цветята ,но  в стаята за спане на малката съм махнала всички .Тези които останаха съм ги добре барикадирала,защото сега сме на лазене ,прохождане и всичко в устата....Чувала съм ,че не толкова цветята са вредни,колкото почвата със съдържащите се в нея микроорганизми.
  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 026
В стаята на детето нямам цветя, но в хола е пълно. Не мисля, че има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт