Изтичане на гной от ушето!!!!

  • 2 383
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Става дума за 5г ми дъщеря .От вчера и тече гной от едното ушенце. Няма болка , ТП и никакви други оплаквания. Звънях на личната и каза , че щом няма болка е добре и може да изчака до понеделник за да я прегледа , но аз се притеснявам , защото продължава и днес .На някой случвало ли се е подобно нещо и какво може да е това ? Благодаре ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 708
Ние преди две седмици бяхме с възпаление на ушето.И преди 2-3 дена изтече някаква течност прозрачна.Било нормално.И беше еднократно.

Щом не я боли не се притеснявай,но пък ако искаш заведи ако трябва на спешен,че сухо шега не бива.

# 2
  • Мнения: 8 585
Това е белег на възможна перфорация на тъпанче.
Моля извикайте "безгрижните" да прегледат детето без отлагане и да предпишат АБ, ако има отит.
Ако има отит ( и по принцип при мнозинството детски отити) капките са забранени.
Ако има тъпанчева перфорация са абсолютно забранени!

# 3
  • Мнения: 207
трябва да вземеш спешно мерки ,това че не я боли не трябва да омаловажава проблема
потърси спешно консултация

# 4
Birdie e права. Това може да е белег за перфорация на тъпанчето .
Задължително направете преглед в спешен УНГ.
При такива случай не се слагат капки в ушите.

 

# 5
В момента можеш да отидеш до ИСУЛ. Ще чакаш около час, час и половина, но лекарите са добри.

# 6
  • Мнения: 1 883
След преглед УНГ и някакво " изсмукване " / като прахосмукачка/ лекаря е установил , че има някаква перфорация , но не може да каже каква и на какво точно , тъй като от гной нищо не се виждало. Предписал е Зинат на 12ч  и Виброцил .Казал  е , че до понеделник АБ ще е поизчистил гнойта и ще може да се види какво й  е точно . Трябва обезателно в понеделник да я заведа при специалист УНГ , имате ли идея за добър такъв ?

# 7
  • Мнения: 952
Това е белег на възможна перфорация на тъпанче.
Моля извикайте "безгрижните" да прегледат детето без отлагане и да предпишат АБ, ако има отит.
Ако има отит ( и по принцип при мнозинството детски отити) капките са забранени.
Ако има тъпанчева перфорация са абсолютно забранени!
а това за капките при тъпанчевата перфорация само за децата ли се отнася? Rolling Eyes защото и аз лекувам спукано тъпанче от месец и половина насам и все не зараства,но на мен и капки за ухото ми изписаха/които са всъщност капки за очи/, заедно с капки за нос и антибиотик newsm78

# 8
  • Мнения: 8 585
За деца е абсолютно.
За възрастни зависи дали се изолира микроб. Ако не се изолира, капките не са толкова нужни.
Зависи от капките обаче (за възрастните пациенти).

# 9
  • Мнения: 631
Ушната клиника на транспортна болница София
проф.Едрев
д-р Василев
д-р Заяков

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Викуна, какво става с детето?

# 11
  • Мнения: 1 883
Викуна, какво става с детето?
Пихме АБ , ходихме при доц Тодоров в Исул . Перфорирало се е тъпанчето от вирусна инфекция .Сега всичко е ОК . Няма и следа от гной , ....

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
.. Сега всичко е ОК . Няма и следа от гной , ....

Чудесно! Радвам се  Hug

Общи условия

Активация на акаунт