Въпрос за болничните по време на бременност

  • 1 707
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 925
Мами, моля помагайте.  Praynig Вчера ми звънна шефката да ми каже, че била на среща на работодателите от нашия бранш и се разсиквал въпросът с болничните или по-точно тези които се падат в 2 месеца, както е последния ми от 21.02 до 09.03. НОИ нямали становище как се процедира в такъв случай, т.е. имало възможност да не ми се изплати целия болничен, защото имало дата до която се носят болничните за даден месец, а така като е в 2 не знаели кога трябва да се носят  Shocked . На 9.03. на мен ще ми издадат 45-дневния болничен преди раждане, който просто нямам как да е в един месец. Може ли някой да ми обесни каква е процедурата и имали наистина възможност да не ми се изплатят болничните ? Също така разбрах, че болничните ( примерно ) за февруари ще ми се изплатят след 20.03  Shocked , а тези за март след 20.04.  #Crazy

Благодаря предварително
  Hug

# 1
  • Мнения: 11 003
Ще следя темата! Последният ми болничен е до 27.02, а майчинството ми започва от 28.02 #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 273
Ами и аз незнам, но моя за раждането свърши на 14.02 и сега другия започва от 15 до 31.03. Ще ми е интересно да знам, макар че януари бях с два болнични единия за 1 и 2 януари(тия дни преносих) и от 3 за раждането и ми изплатиха целия месец наведнъж, така че не мисля, че няма да е проблем стига двата да се предадът в НОИ заедно!

# 3
Страчи,ще ти се изплатят болничните,няма страшно  Hug
Вярно,че тоя за февруари,ще ти бъде изплатен до края на март Sad ама така измислиха процедурата-работодателя ти носи болнични в НОИ в края на февруари(даже началото на март) и после трябват 20 дни за обработка на болнични и превод по банков път(а от там банката го превежда по сметката ти). Кофти процедура........

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Като носих болничните на фирмата в НОИ, питах за тези които са в два месеца. Казаха ми че се изплащат поотделно, т.е. месец за месец. Примерно ти ще имаш няколко дни за февруари, които работодателят ти ще начисли с февруарските заплати, съответно ще ги декларира след начисляването на февруарските заплати; после дните ти от март влизат в заплатите за март, които ще декларира най-рано след края на март, и тези дни от март ще си ги получиш през април. Дано ме разбра  Embarassed

# 5
  • Мнения: 227
Ще си ги получиш,но с доста голямо закъснение.

# 6
  • Мнения: 2 336
Да ти кажа моят болничен беше от 02.02 до 04.03/последния/. За сега не съм имала проблеми с изплащането на болничните днес дори са ми превели и болничните за февруари. Но както писах и в друга тема" Всичко си зависи дали работодателя ще си свърши работата на време и дали ще предаде комплекта документи на време". Дано в скоро време се оправи проблемът ти Peace

# 7
" Всичко си зависи дали работодателя ще си свърши работата на време и дали ще предаде комплекта документи на време".
Аз родих в началото на декември миналата година, а фирмата в която работя още не ми е изплатила болничните за декември, тъй като счетоводителя още не знае как се изплащат:2gunfire: За съжаление освен със заплахи и съд, не виждам как бих си получила парите.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 107
Ами аз доколкото знам се плащат месец за месец, независимо как се пада болничният. Т.е. първо ще ти платят дните от единия месец, а около месец след това  Blush дните от следващия месец. Аз още не съм си получила за януари- да не те отчайвам, ама........ Хем целият месец бях в болничен.

# 9
  • Мнения: 386
Не мисля че има проблем. Всичките ми болнични до сега /5бр/ са били от месец в месец и не е имало проблеми

# 10
  • Мнения: 9 050
Работодателката Ви май се е разсейвала нещо на тази среща. Абсолютно никакъв проблем няма с изплащането на болничните, които са в два месеца. Не се притеснявайте. Тя трябва да го предаде в НОИ след изплащане на заплатите за месеца, в който вие сте представили този болничен. А от там нататък НОИ си знаят какво да правят. Всичко ще ви се изплати. Възможно е даже, превода за март да си го получите още с пъвите преводи за месец март ( т.е. през първия четвъртък на април ).

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Единственото, което мога да кажа по темата е, че болничния ми от февруари месец - 7 дена, ще ми бъде изплатен към мартенската заплата. Това ми казаха от касата - в края на февруари месец счетоводителката носи болничните в НОИ и те се изплащат през март месец. Работя на държавна работа, за частниците (кога носят болничните в НОИ) не мога да кажа.

# 12
  • Мнения: 311
Здравейте,

Аз бях в отпуска (платена) през месец Януари. От 02.02. имам болничен до 04.03 и от 05.03 до05.04 имам нов болничен. До сега не съм получила никакво плащане от НОИ.
Моля, ако някой знае да напише евентуално кога мога да очаквам някакви парички.

Предварително благодаря и на всички мами желая успех и леко бременеене.

  bouquet

# 13
  • Мнения: 9 050
Здравейте,

Аз бях в отпуска (платена) през месец Януари. От 02.02. имам болничен до 04.03 и от 05.03 до05.04 имам нов болничен. До сега не съм получила никакво плащане от НОИ.
Моля, ако някой знае да напише евентуално кога мога да очаквам някакви парички.

Предварително благодаря и на всички мами желая успех и леко бременеене.

  bouquet

А кога изплащат заплатите за февруари там, където работите?

# 14
  • Мнения: 2 336
На мен лично изплащането на заплтата е в началото на месеца. Но ако си повече време в болнични като например месеци наред тогава има по-голяма вероятност да ти се изплатят на време без забавяне. Поздрави на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт