Дадох залъгалка и яде на 4-5 часа

  • 389
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Здравейте
 Преди 2 дни започнах да давам на бебчо залъгалка преди да заспива, защото беше много нервен. Заспиваше само на ръце с голям рев. На гърда не се успокояваше. Откакто му давам биберон, заспива много лесно и  е много по-спокоен. Давам биберона само преди сън.
Проблемът е, че започна да суче много по-рядко. Досега ядеше не 1-2-3 часа, различно. Но от вчера чде през 4-5. Гърдите ми се препълват. Много се притеснявам. Дали е заради залъгалката? Може ли така да ми намалее кърмата?
Благодаря предварително за отговорите  Hug

# 1
  • Мнения: 8 242
Бебока е голям, няма страшно Simple Smile Не е от залъгалката  Peace
На тони дадох като стана на 2 месеца биба - ама никога не е правил пауза повече от 2-3 часа  Crazy .. Е, сега като се захранихме е по-различно де  Mr. Green
Кармата няма да ти намалее, а ще се регулира според бебока  Wink

# 2
Да, не започвай да се цедиш, лактацията ще се регулира според това колко суче Бебо.Моят син също е правил паузи от 5-6часа като беш по-малък и само на кърма.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Това преди сън колко време означава? Дали не си задоволява сукателните потребности с биберона и за това да отказва да суче по-често? Защото интервал от 4-5 часа е притеснителен за вашата възраст. Все пак вие все още сте само на кърма и бебчо няма от къде да си набавя необходимите му калории. Бих те посъветвала да ограничиш използването на залъгалка. Предлагай гърда при всеки удобен момент.

# 4
  • Мнения: 487
viv4o, и аз за това се притеснявам. Опитвам да предлагам гърда по-често, но ако не иска няма как да го накарам. Започва да се дърпа назад и да пищи. Мисля дали не е нещо като стачка  newsm78 Досега не сме имали...Днес почти не съм му давала биберона, вече ще го давам само в краен случай. Възможно ли е ако си е задоволил сукателните потребности с него, дори и да е гладен, да отказва да суче?

# 5
  • Madrid
  • Мнения: 514
Възможно е да.Самуил като беше на два месеца така се беше пристрастил към биберона,че отказваше да суче Shocked.Предлагах му често но се дърпаше и започваше да нирвничи,,след което дотж дам биберон се успокояваше бързо.Тогава разбрах,че ще то махна Wink.Постоянно му предлагах гърда и постепенно стачката отмина,но в последствие започна да си смуче пръста Confused.Така че прецени,давай в краен случай според мен.

# 6
  • Мнения: 1 691
Мисля, че наистина може да ти намалее кърмата с това по-рядко сукане. Аз на моя затова не смея да му предложа залъгалка (на 3,5 месеца е). А това с дърпането от гърдата може и стачка да е, моето синче прави така, като е много изнервено.
Предполагам, че без залъгалка е трудно, но може би наитина трябва да я предлагаш рядко.

# 7
  • Мнения: 2 332
Използвам темата на Catty , за да се включа с въпрос - мен пък ме притеснява факта, че бебка не иска залъгалка... За разлика от голямата ми дъщеря, която свикна с нея сравнително бързо. Аз и я давам, тя я бута с езиче, смее ми се, понякога ако съм по-настоятелна прави физиономия все едно ще повърне... А защо съм толкова настоятелна ли? Защото ме е страх, че ще свикне да си смуче пръстчето, което няма как да бъде махнато на един по-късен етап... Като допълнение ще кажа, че е само на кърма - може пък това да има някаква връзка? Има ли защо да се притеснявам?

Благодаря ви предварително!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт