Въпрос за обърната матка...

  • 3 537
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Така значи питането ми е малко странно.. тъй като това ми е втора бременност (първата неуспешна) е нормално да се притеснявам.. Имам болки в корема ниско.. не са чести и не са силни.. приличат на ПМС.. Лекарката ми каза, че е нормално тъй като съм с обърната матка и като расте ме боли..  newsm78
Искам малко информация от мамите с обърнати матки дали са имали подобни оплаквания.. да не се шашкам от нищо..

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз съм с такава. Да, имах точно такива болки и при двете си бременностти. При втората бяха по- силни. Пиех от време на време но-шпа. Между другото с напредването на бременността матката заемаше правилна позиция и известен период след това пак се "обръщаше". Не се притеснявай излишно, но се пази! Леко бременеене. Grinning

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз съм с обърната матка. Лекарят ми обясни, че докато заеме правилната позиция ще ме придърпва и опъва долу. Не съм страдала много от болки. Не се притеснявай.

# 3
  • Мнения: 1 043
Аз също съм с обърната матка,но не съм имала подобни болки Rolling Eyes

# 4
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Оказа се, че и аз съм с такава Shocked
Болки засега в самата матка нямам грам (тук чукам на дърво!), но от въпросното разтегляне на мускулите при обръщането в правилна позиция ме боли около ябълката на левия крак и опашката. Не бих казала, че е нетърпимо, по-скоро неприятно, но мен по принцип си ме болят гръб, врат, ръце непрекъснато, така че свикнах да не обръщам внимание. Целият проблем е, че съм скарана със спорта и дори най-малкото натоварване ми носи мускулна треска, иначе сигурно изобщо нямаше и да го усещам това.

# 5
  • Мнения: 327
Разбрах,че имам обърната матка,след като родих.Никой лекар преди това не ми го е казвал!Явно са мислили,че аз знам- #2gunfire
И мен ме болеше често по много,пих само 1 път Бускулизин/не посмях повече/,просто си търпях и мълчах.Рано получих контракции,но не пих нищо.Пазех се от натоварване,полежавах.Спокойно,всичко ще е наред Peace

# 6
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Явно са мислили,че аз знам- #2gunfire
Едва ли е така, просто повечето не го смятат за особено голям проблем.
При моята гинеколожка ходя от 100 години, и тя не ми го е казвала преди.
Това не е аномалия Peace.

# 7
  • Мнения: 2 309
И аз съм с обърната матка - забременях от раз, но цялата бременност имах болки, точно като теб /при мен впоследствие обаче се оказа и двурога, та оттам голяма част от болките/, съветвам те да почиваш и лежиш повечко Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз съм с обърната матка и от началото на бременността си имах почти постоянни болки долу ниско, както в началото на цикъла и отзад, в таза.

# 9
  • Мнения: 198
И аз съм с обърната матка, но не съм имала болки ниско долу.

# 10
  • Мнения: 7 418
  И аз имам обърната матка.Имах подобни болки в началото на бременността,и някакви по-силни с напредването,но като цяло изкарах една абсолютно нормална безпроблемна бременност.
  Изобщо не се притеснявай! Wink

# 11
  • Мнения: 320
И аз съм с обърната матка. Лекарят ми обясни, че докато заеме правилната позиция ще ме придърпва и опъва долу. Не съм страдала много от болки. Не се притеснявай.
Болките при мен се засилиха малко в последните 1-2 седмици, но всичко беше в рамките на търпимото. УСПЕХ!!!

# 12
  • Мнения: 701
И аз съм с обърната матка!Бях го приела като уродливост,но док ми каза,че всъщност много малко жени са с нормално разположена центрирана матка.
Сега си давам сметка за болките ниско долу отвреме навреме.Питах док за тях,а той каза само да пия но-шпа.
Е,търпи се!Не са силни!

Общи условия

Активация на акаунт