Учестени детски сърдечни тонове - 160-200 и стара плацента

  • 5 084
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 625
[color=black][/color]
Здравейте! Моля за съвет: термина ми е на 26 февр 2007, а днес бях на запис на сърдечните тонове /ходя 2 пъти седмично/ и се оказа, че са 160-190, дори до 200 удара. Досега са били нормални - 120-140-160, само веднъж стигнаха и до 180. Док ми каза, че не му харесват, и утре пак ще ми правят запис. Плацентата ми е доста зряла според него, преди около месец смяташе, че заради нея ще родя към 10-15 февр, но вчера ме преглежда и каза, че не вярва да родя тези дни - а ми остават само 3 дни до термин! Някой имал ли е подобен проблем и колко лошо е да е толкова учестен пулса на бебето? Cry

# 1
  • Мнения: 3 089
не съм била в твоята ситуация, но се готви за предизвикано раждане. аз лично бих настоявала за това при узряла плацента и чести тонове на бебето. бих се тръшнала, е точната дума даже. но аз, разбира се, не съм лекар!
успех желая! и след някой-друг ден да се похвалиш тук с малкото си бебенце!

# 2
  • Мнения: 1 273
Аз бях така. В момента който чуха тоновете и предизвикаха раждането . Оказа се че бебо е бил с заплетена пъпна връв и за това!май е по-добре да ти предизвикат раждането
Успех Hug

# 3
  • Мнения: 140
Аз бях точно така но месец преди термина,затова ми предписаха медикаменти за старата плацента и за пулса на бебка.Нещата се подобриха и се наложи секцио 2 седмици преди термин поради изтекли води,а беба беше седалищно и с тройно увита пъпна връв.Успех и само се успокой за да е спокоен и бебчо.Ние сме живи и здрави.

# 4
  • Мнения: 686
Не съм била в твоята ситуация,но по - написаното се разбира,че много скоро ще си имаш бебче.Ще ти стискам палци-леко раждане и здраво бебче

# 5
  • София
  • Мнения: 6 625
Като допълнение, от 1-2 часа корема ми се втърдява, но не съм сигурна дали това са контракции, през няколко минути са, но не са болезнени, при истинско раждане не би ли трябвало да са болезнени?

# 6
  • Мнения: 140
Дано днес си по-спокойна.При родилните контракции болката е много силна и няма как да се обърка,а и контракциите са регулярни.Желая ти леко раждане и здраво бебче.Не се тревожи.

# 7
  • Мнения: 1 992
Бих настоявала за предизвикано раждане. При мен тоновете бяха нормални, въпреки силно калцираната плацента, но по време на раждането нещата се закучиха и тоновете й почнаха да падат, и тъй като беше късно за спешно секцио се наложи да приложат форцепс.
Дано при теб всичко да мине леко и успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 625
Тази нощ ходих до болницата, тъй като контракциите станаха болезнени, но се оказа, че нямам разкритие и че са подготвителни. Днес бях на преглед и запис на тоновете на бебето, оказа се, че е слязло надолу от контракциите, а тоновете му вече са добри - 140-160. Док каза, че чакаме. Благодаря на всички за подкрепата!

# 9
  • Мнения: 1 273
Тази нощ ходих до болницата, тъй като контракциите станаха болезнени, но се оказа, че нямам разкритие и че са подготвителни. Днес бях на преглед и запис на тоновете на бебето, оказа се, че е слязло надолу от контракциите, а тоновете му вече са добри - 140-160. Док каза, че чакаме. Благодаря на всички за подкрепата!

Успех и леко раждане! И после тука във форума да се похвалиш Mr. Green Hug

# 10
  • Мнения: 686
Чакаме да се похвалиш. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 625
Здравейте отново! След всички притеснения вече мога да се похваля - имам дъщеря - Анна, родена на 28.02.2007, 3.300 кг и 50 см.!  Grinning Раждането беше малко драматично накрая, тъй като от системата с окситоцин на бебето му падаха сърдечните тонове, а накрая се наложи да я извадят с вакуум, за да не се мъчи, но е добре, дори няма подутини по главичката от вакуума. Вече сме вкъщи, кърмим се /малко не по схемата на педиатърката - на 3 ч. и нощем с почивка и само на вода - просто бебето е гладно и ми писна да го будя, когато му се спи, и да го приспивам, когато е гладно/. Само че мрънка след като я оставя да спи - не е като плач от глад, а хленчене - според вас от какво е - иска да е гушнато от мен или действително има проблем? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 273
Здравей!            ЧЕСТИТА ДЪЩЕРЯ   smile3525 smile3525 smile3525
Да ви е жива и здрава и много радост да ви носи.

Колкото до храненето, аз лично още от началото кърмя бебето на поискване. А колкото до хленченето може наистина просто да е  свикнало да се гушка, а може и колики да го мъчат. Успех и не се притеснявай ще има много неизвестни мрънканици Hug

П.П. Страхотно име сте избрали Mr. Green Mr. Green Mr. Green (така се казвам и аз Heart Eyes)

# 13
  • Мнения: 2 332
Здравейте отново! След всички притеснения вече мога да се похваля - имам дъщеря - Анна, родена на 28.02.2007, 3.300 кг и 50 см.!  Grinning Раждането беше малко драматично накрая, тъй като от системата с окситоцин на бебето му падаха сърдечните тонове, а накрая се наложи да я извадят с вакуум, за да не се мъчи, но е добре, дори няма подутини по главичката от вакуума. Вече сме вкъщи, кърмим се /малко не по схемата на педиатърката - на 3 ч. и нощем с почивка и само на вода - просто бебето е гладно и ми писна да го будя, когато му се спи, и да го приспивам, когато е гладно/. Само че мрънка след като я оставя да спи - не е като плач от глад, а хленчене - според вас от какво е - иска да е гушнато от мен или действително има проблем? newsm78

Да ти е жива и здрава дъщеричката!!!   bouquet

Абсолютно подкрепям Аpv -  и аз кърмя на поискване, не давам вода, за хленченето - също си мисля, че може да са колики - Гери още в родилния дом имаше, въпреки че принципно се очакват след 2-та седмица... гушкай я - това успокоява, още повече пък носенето по коремче - движението също ги успокоява, от утробата още са свикнали така  Peace.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 625
Благодаря, Apv, радвам се, че сте съименнички! Мисля, че не са колики - плача не е неистов, а просто мрънкане и проплакване преди заспиване по 10 мин.

Общи условия

Активация на акаунт