Забавяне в растежа на бебето?

  • 2 024
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, днес xодиx на гинеколог, прегледа ме на видеозон и ми каза, че имам забавяне с растежа на бебето. Трябва да съм в 9-та седмица, а аз съм в 6-та.
В четвъртък съм пак на контролен преглед.
Случвало ли се е на някой от вас?

Цитат
zdraveite dnes xodix na ginekolog pregleda me na videozon i mi kaza 4e imam zabaviane s razteja na bebeto triabva da sam v 9 sedmica a az sam v 6 v 4etvartak sam pak na kontrolen pregled.Slu4valo li se e na niakoi ot vas?



Пишете на кирилица, моля!

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 08:02 от Mamma

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Възможно е. Зависи на какъв апарат те гледат и какъв специалист е лекаря. Дори най-малкото трепване при измерването или неотчитане на 1 мм. значи седмица в развитието на плода.
Изчакай и втория преглед.

# 2
  • Мнения: 8 917
Не се връзвай на тези измервания Peace Hug

# 3
  • Мнения: 472
Ако се чувстваш несигурна, отиди на преглед при друг гинеколог. Както са казали и по-горе при най-малкото трепване ултразвука дава грешен резултат.
Поздрави

# 4
  • Мнения: 25
Горе главата Laughing Бях по средата на бременността, когато ми казаха, че бебето изостава в растежа, а сега имим прекрасен син, роден в нормите.
Не е важно да те видят на видеозон, а дали този който те преглежда може да го разчете правилно. През цялото време ходих паралелно при двама лекари - единият по здравна каса/с допотопен видеозон/ и в частна клиника/с доста добра апаратура/. След раждането се установи, че лекарят по здравна каса с лошия апарат е бил много по-близо до реалните ръст и тегло на бебето.
Съветът ми е винаги запазвай спокойствие и проверявай диагнозата при още един лекар. Желая ти лека бременност и бързо ражданe newsm10

# 5
Според мен е много рано да се каже, дали има някакви отклонения. Лекарите дори и в края на бремеността правят грешки. Не им се връзвай. Успех!

# 6
tova si e mnogo golqm problem,no moje6 da go re6i6 kato zapo4ne6 da se xrani6 s opredelenite xrani ot doktora!ne go podstenqvai za6to tova e za deteto ti!ako pie6 kafe i pu6e6 gi spri za pvoi dobro, a i za deteto ti!

# 7
  • Мнения: 100
Моята бебка през цялото време я виждаха твърде дребна на ултразвук , все изоставаше с 2-3 седмици , накрая се роди жива и здрава в 39 г.с. , е малко дребничка но в нормите. Не се притеснявай още е твърде малко бебето за да може да се каже със сигурност. Обикновено за това гледат чак в 7-я месец.Все пак винаги можеш да потърсиш мнението на друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт