Защо не мога да изговарям "Р' ?

  • 12 081
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 765
 Ммм? Някой ще ми помогне ли със смислен отговор ? Малко предистория - когато проговорих , не можех да изговарям и други звукове - "с" , "з" и естествено "р" . Имам  записи как пея песнички и казвам стихотворения , които можеш да разбереш само , ако си логопед , или имаш голямо въображение . Естествено ме записаха на логопед , той ми слагаше разни неща в устата ( знам как звучи  Blush ) и аз понеже съм схватлива бързо отстраних голяма част от проблема . Това "р" обаче остана . Аз не чувам разлика от моето "р " и това , което би трябвало да бъде - звучи ми еднакво в главата... Мистерия..човек без работа и проблеми ( лъжа)...все пак има ли и други като мен?  Thinking А дали дъщеря ми ще говори правилно , след като слуша това френско "р " постоянно?

# 1
  • Мнения: 1 002
френското ''Р'' е много секси всъщност , на мен много ми харесва

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Госпожо, Вие сте фрррренско гадже и никой логопед не може да поправи това.
За дъщеря ви..не се знае отсега.

Като е ясно кой е бащата, фините френски гени може да са се поразмили и да си изговаря здраво, балканско РРРРРРР

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Връхчето на езика ти трябва да тррррррепти ......

# 4
  • Мнения: 4 668
И аз не мога да казвам " Р " ... преди време се дразнех , но всички ме уверяват , че било много готино ...  Rolling Eyes
Дали е така ... не знам  Confused
И аз се притеснявах дали няма да повлияе това ми произношение на малкия , но мисля , че няма да има проблеми ... Особено като го слушам как казва бррррррррррррр , нещо което аз посмъртно не мога да изрека  Sad
Аз и зрррррррррр не мога де , ама все тая ...

# 5
  • Мнения: 765
 Благодаря ви момичета , благодаря за прекрасните думи и куража , за подкрепата и ...въобще ще ви поканя на вечеря и ще ви шепна  "трактор" на ушенце...Все пак ако София иска да стане актриса и говори като мен трябва да се пробва в някое кабаре или да замине за Франция , където това "Р" е на почит . А някой друг с такова "р" няма ли ? Да се преброим и да си дадем кураж - приемат се членове и с други звукови проблеми .

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Моето Р си е ОК, но толкова ми харесва френското, че по едно време в пубертета нарочно говорех така.  Blush

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Между другото, веднъж те мернах на някакви снимки ... имам навика да си доизграждам образ на хората .... и бях сигурна , че Ръ- каш ..... незнам защо ....  Crazy

...може би, ти отива

# 8
  • София
  • Мнения: 1 320
Aз също не мога да казвам "р" и всъщност това май е най-голямия ми чар. При мен обаче май си е наследсвено, баща ми също не може да го казва, сестра ми също, майка пък го произнася. На мен никога не ми е тежало, но пък при сестра ми е обратното, но и ние много я майтапим. Да речем в заведение никога не си поръчва айран, защото звучинещо като "айан". А пък гаджето и  Росен, всъщност се казва "Йосен"  Crazy . За сина ми незнам, но дори и да ръка, голяма работа!  Peace Аз лично много си го харесвам "р"-то!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 765
Добре дошла в клуба !
Моето Р си е ОК, но толкова ми харесва френското, че по едно време в пубертета нарочно говорех така.  Blush
  Grinning И аз имах тежък пубертет ...Нищо миличка , аз мога да те науча скъпа , мила , невероятна и добра  .....и . тн   Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 2 353
  Баща ми е френското"р" у нас. Дори не бях забелязала, че го прави преди да ми кажат разни лели и то на дърти години. Ние със сестра ми не се повлияхме, за съжаление.

# 11
  • Мнения: 677
Аз не мога да казвам-"Не!"..Тва брои ли се?

# 12
  • Мнения: 765
Аз не мога да казвам-"Не!"..Тва брои ли се?
Не .
 Баща ми е френското"р" у нас. Дори не бях забелязала, че го прави преди да ми кажат разни лели и то на дърти години. Ние със сестра ми не се повлияхме, за съжаление.
Ето това ми е странно - около мен няма никой , който да изговаря този звук така .

# 13
  • Мнения: 3 423
Накара ме да се замисля.
Всъщност не разбирам защо за това "р"
у нас пращат децата на логопед...
Мъжът ми също не може да изговаря
баш нашенското "р", а като се опитва
да казва "х", излиза някакво задно "р".
Което обаче не е пречка, недостатък,
каквото там би било според логопедите.
Замислих се, дали синът ни ще може да
казва моето "р" и това на баща си. Хммм.
Може би ще може даже и немско "р" да
докара. Или ще говори български с мек
немски акцент. И аз си блъскам главата.
На всичкото отгоре може и левичар да е.

# 14
  • Мнения: 14 654
не мога да произнасям "р", мислех, че мога докато не се чух на запис преди години, тогава открих, че и гласът ми е доста неприятен
и при това, не е френско, а е нещо между "р" и "д"
и синът ми така го признася този звук

Общи условия

Активация на акаунт