Отново за нощното хранене

  • 1 590
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 092
Здравейте мили мами !
Искам да помоля за съвет онези от вас , който са спрели да хранят децата си през ноща - как и по какъв начин отказахте малките палавници да сучат  нощем.
Дъщеря ми е на 8 месеца и половина и до сега не е пропуснала дори една нощ . в която да не ме събуди поне 2 или 3 пъти , а напоследък заради зъбите това е постоянно и непрекъснато явление.Все пак зъбите мъчат децата и когато станат на повече от годинка.Не може да е все така , нали  Tired
Разбира се , бих изчакала още месец поне , но вече ми е доста трудно да издържа  физически. Confused
Не всички деца са така -майките ,който познавам нямат такива проблеми е , вярно може и да стават по веднъж или два пъти нощем , но пък постоянно ... #Crazy
Моля помогнете със съвети ! 
Аз ли съм объркала нещо , пък и ако е така къде греша  ooooh!
Благодаря на всички , който ще се включат с отговор.  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 432
Майките ,които познава6 има късмет  Wink........
И ние сме така ве4е 7 месеца, не виждам изглед да се промени положението и не знам какво да те посъветвам.Мога само да ти кажа ,4е вси4ко 6те мине като станат на по 2 години  Joy.....нали казват ,4е тогава отмонавало буденето нощем... Twisted Evil.............Споко ,не си сама   bouquet

# 2
  • Мнения: 5 026
На 11 месеца сам се отказа от нощното хранене. Нищо не съм правила.

# 3
  • Мнения: 254
"  6те мине като станат на по 2 години  "

Боже, имало светлина в тунела... #Crazy #Crazy Grinning

# 4
  • Мнения: 37
И ние сме така. Само дето вече 11 месеца и то не по 2-3 пъти, а поне 8-9 (затова и спи при нас в леглото Simple Smile Така, че и аз като другите мога само да ти кажа, че не си сама. Даже, честно казано аз мисля, че децата не се будят от това, че са гладни, а просто да проверят къде е мама, дали е наблизо. Надявам се  скоро да спим по-спокойно Simple Smile Успех на вас

# 5
  • Мнения: 203
И ние сме в отбора. Ако се събуди 2 пъти на нощ, аз на това му казвам, че е спал  Mr. Green, иначе се буди и по 4-5 пъти. Имаше един период, в който се събуждаше на буквално час и половина, понякога и на по-малко и това продължи около месец и малко повече. Че и не всичкото отгоре не искаше да си спи в леглото  Twisted Evil. Накрая просто не издържах и една вечер отидох да спя в съседната стая. Мъжът ми остана да дежури ако Алекс се събуди, просто да има кой да го наглежда и успокои, но да не съм аз, че той от мен ще търси цица.  Бяхме решили да му дам да суче 2 пъти през нощта, защото едва ли е гладен на всеки половин час. Алекс се събуди малко по-рано от определения от нас час и мъжът ми го оставил да си пореве. Не че аз не чувах, но поне не беше до ухото ми. Плака около 40 мин. и заспа. От тази нощ имаме относителен мир. Буди се разбира се, но не така, както преди. Знам, че такъв вариант е малко жесток, че дедето може да се буди не от глад, обаче когато положението стане неконтролирано се налага да се вземат и такива мерки. Да не говорим, че в резултат на тези будения и самият той не можеше да се наспива през нощта и по цели дни се кривеше.

# 6
  • Мнения: 742
Ние сме така от два месеца - от както започнаха да ни мъчат зъбите Hug Всяка вечер ставаме по 4-5 пъти и отначало се хващах на въдицата и кърмех на всяко поискване. След това захитрях и започнах да редувам - залъгалка - цица; след това два пъти залъгалка -един път цица и така...но детенцето много се мъчи с тия зъби - така, че се успокоява като я гушна Hug
Вярвам, че когато се поуспокои - сама ще се откаже от цицата - до сега винаги съм се водела по детето и занапред смятам да е така...
Важното е да сме търпеливи! Всияко ще се подреди Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 702
До преди месец бебка спеше по 7 - 7,5 часа без прекъсване. Сега за този интревал се буди по 4-5 пъти. Вода и биберон не помагат. Даже напротив, изнервят ситуацията. Сигурна съм, че причината не е глад, но освен сукане, нищо не помага. Честно казано, не виждам как отново ще се научи да спи по-продължително. Вместо да се подобряват, нещата се влошават в това отношение.    Tired

# 8
  • Мнения: 1 873
Вили1 Аз съм в същата ситуация и продължавам да съм!  Grinning Опитът ми показва, че е по - добре да накърмиш детето отколкото да даваш каквото и да е друго, защото само се изнервя допълнително и спи неспокойно.Зъбките ще ви мъчат още дълго време, много е индивидуално при всички деца, някои се будят, други не.

# 9
  • Мнения: 8 242
Изобщо не броя по колко пъти се буди от месеци.. Давам да суче и толкоз  Mr. Green
Откак се е родил не е спал повече от 3 часа накуп и то като съвсем малко бебе.. Сега час ако поспи без да измънка съм щастлива  Crazy

# 10
  • Мнения: 2 309
И аз чакам заветните 2 годинки, Али се буди от ден първи, та досега без пропуск дори от една нощ, има нощи се буди само по 5 пъти и други през 20 минути, за мене начина да почина е следобед тя като заспи да полегна за 1 час до нея, реанимирам поне малко.

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моят син спря преди месец нощното хранене. Още спи при нас, обаче като се разхленчи - опитвам с водичка, след това с биба, ако рлодължава - ставаме и се люлеем на ръце - заспива моментално.
Друг е въпросът при неговите 11кг как издържам.

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми все още си яде нощем-на поискване.Вече може да говори и направо си иска мляко.Опитвала съм да му давам водичка,обаче номера не минава.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Вили1, здравей!
И ние сме като вас. От няколко дена започнах да му давам водичка вместо цици и понякога номера минава. В повечето случаи обаче иска и цици. Сукне малко и заспи, така няколко пъти / вече спрях да ги броя / до сутринта.
Дано скоро спрат да се будят, че и аз вече  #Crazy

# 14
  • Мнения: 81
Изобщо не броя по колко пъти се буди от месеци.. Давам да суче и толкоз  Mr. Green
Откак се е родил не е спал повече от 3 часа накуп и то като съвсем малко бебе.. Сега час ако поспи без да измънка съм щастлива  Crazy

Ох колко ми е познато. #Crazy Беба е вече на почти 11 месеца и само една единствена нощ когато беше на около 4 месеца спа непробудно 6 часа. Иначе даже не броя по колко пъти сучи нощем и колко пъти се буди, тъй като спи при нас иначе изнемогвах да ставам и лягам по безброй безброй пъти. Сега ако се събуди само 2-3 пъти ууууууууу  newsm17 казвам че сме спали.
Така че бъди оптимист. Все някога ще свърши - дали на 2 или на 12 години не се знае  Joy.
По важното е всъщност да си даваме кураж една на друга че да издържим. newsm10 smile3504

Общи условия

Активация на акаунт