Може ли да се отбие ако ме няма един месец

  • 492
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 321
Здравейте скъпи майчета. Hug
Имам да разрешавам следния проблем.Шефката ми иска да отида да работя в Италия за 1 месец понеже имали нужда от повече хора и решила да ме обезпокои.Сумата която ми предложи е доста съблазнителна.
Да ама моя бебо е изцяло на кърма и не ще и да помирише биберона.Какво ли не съм правила но не успях да го превъзпитам Mr. Green
Ако евентуално реша да отида мога ли само с цедене да успея да задържа лактацията и да не я загубя кърмата напълно?
И другия ми въпрос е може ли бебо като се върна за този период с биберона  да се отбие и да не иска да суче повече от мен?
Много ме притеснява всичко това и мисля че вече почти съм взела решение но ви моля за съвет.
Благодаря ви предварително. Hug  bouquet

# 1
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Честно да ти кажа бебчо ми се струва твърде малък, за да остане толкова време сам. Ти си знаеш де, но след един месец на шише ... абе може и да иска да си суче пак, ама не се знае. Ти ако си упорита и се цедиш поне 4-5 (или поне 3-4) пъти дневно ще задържиш лактацията, но по вероятно е по някое време да ти писне и да се откажеш. А бебо гладен няма да остане, от глад няма да умре, ще не ще, ще захапе биберона рано или късно. А и нали някои казват, че веднъж "отбито", не е хубаво после да го връщаш на цицата, че ставали ... абе не знам, нещо ставали. Не че трябва да се вярва на всяка глупост де ...

# 2
  • Мнения: 950
Ние бяхме около месец на шише (наложи се да я раня с АМ), след това не искаше да суче и вече 5,5 месеца се цедя.

# 3
Да според мен може и да се откаже след това, но не е сигурно...а аз се цедя вече седем месеца - моя син не хвана от мен изобщо и до ден днешен се изтисквам, за да му давам...да като се изцеждаш мисля, че ще си имаш мляко и за след това...въпроса ще е дали ще суче, но ще можеш и да се изтискваш и това е решение...

# 4
  • Мнения: 1 321
Благодаря ви момичета за отговорите. Hug
Аз вече реших никъде няма да ходя и да си зарежа детенце.Парите не могат да се мерят по никакъв начин с това което имам и дори един месец ще бъде много за мен да не бъда до него.
Радвам се че живота ме поставя понякога пред такива трудни решения, за да осъзная че вече имам истинско семейство което се нуждае от мен както и аз от него.
Обичам ви всички. Heart Eyes Hug

# 5
  • Мнения: 1 691
Мила, само искам да те подкрепя Simple Smile Вярвам, че никога няма да съжалиш за взетото решение, пари никога не са излишни, но винаги могат да се печелят и харчат. Успех ти желая и 31 щастливи дни с Калоян, макар и с по-малко парички и не в Италия.

# 6
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Радвам се за теб, правилното решение е това, което ни радва. Аз имах големи съмнения дали да отида на едно пътуване от работата за два дни извън София, но реших все пак да отида, ще се връщаме към помпите за малко, но толкова време вече никъде не съм ходила... ще се справим

# 7
  • Мнения: 867
Поздравявам те за избора. Честно казано мнооого малко вероятно ми се струва да не се отбие и да не ти намалее кърмата за толкова време. Нали знаеш с цедене лактация трудно се поддържа.

Общи условия

Активация на акаунт