задължително ли е в столчето за кола?

  • 4 453
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
днес една приятелка ми се похвали че са си купили столче за кола ,пък аз и казах че ние няма да си копуваме тогава тя ми каза че вече било задлжително детето като се вози да седи в такова столче.знам че е по безопасно ,но дъщеря ми в мен не седи камо ли в столче ,но ако наистина е задължително ще купим ,иначе може би има някакви глоби.

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Все още не са приети поправките в Закона за движение по пътищата. Задължително е столче, ако возиш дете на предната седалка.

Това не означава, че возя децата си без столче и седалка Naughty

Последно (май) обсъждахме темата тук. Не се заяждам Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Незнам дали е задължително, но мойта дъщеря от както се е родила стои в колата винаги със столче. Не мисля, че глобата е нещото, което би ме накарало да купя столче. Безопасността на детето е на първо место. Таня е имала такива изблици на ярост, че я връзвам, но като си се нареве 10 мин и става спокойна. Сега вече е голяма и сама си сяда в столчето и чака да я закопчея. Дори съм и поръчала и следващото по размер, което е до 12 годишна възраст.
Винаги съм се изумявала като видя как някой вози детето си в скута си на предната седалака - ами ако недай си боже стане катастрофа - като е с дете не е сложен колан и има голяма вероятност да изхвърчат през предното стъкло!!! Онзи ден останах още по-шокирана като видях един баща който както караше и държеше детето в скута си - пред волана  Shocked
Просто нямам думи за такива родители. Според мен това е безотговорно!

# 3
  • Мнения: 113
да мерси.ще прочета какво се е изписало о тази тема

# 4
  • Мнения: 1 937
ЕлиТ е изчерпателна, както обикновено.
В допълнение - промените са приети само от МС и "въвеждат задължителното използване на детски обезопасителни седалки. Премахва се възможността на задните седалки на автомобилите да се превозват допълнително две деца до 7 години или едно до 14 години, защото за тях няма задържащи устройства".

Може би не е тук мястото, но да спомена още, че било задължително освен аптечка, пожарогасител и пр., да имаш и светлоотразителна жилетка.

# 5
  • Мнения: 136
Незнам дали е задължително, но мойта дъщеря от както се е родила стои в колата винаги със столче. Не мисля, че глобата е нещото, което би ме накарало да купя столче. Безопасността на детето е на първо место. Таня е имала такива изблици на ярост, че я връзвам, но като си се нареве 10 мин и става спокойна. Сега вече е голяма и сама си сяда в столчето и чака да я закопчея. Дори съм и поръчала и следващото по размер, което е до 12 годишна възраст.
Винаги съм се изумявала като видя как някой вози детето си в скута си на предната седалака - ами ако недай си боже стане катастрофа - като е с дете не е сложен колан и има голяма вероятност да изхвърчат през предното стъкло!!! Онзи ден останах още по-шокирана като видях един баща който както караше и държеше детето в скута си - пред волана  Shocked
Просто нямам думи за такива родители. Според мен това е безотговорно!

и аз продължавам да се изумявам като видя такива родители  newsm78
аз си разхаждам колата с двете столчета навсякъде. понякога ако няам дете с колата и искам да извозя някой просто слагам едното в багажника

# 6
  • Мнения: 5 393
Искам само да добавя, че моето дете също не стоеше мирно в столчето от начало, но за около седмица свикна и сега се вози без проблем мирно и тихо. Така ,че това не е извинение за неползване на столчето-струва си една седмица да помрънка ,но да се вози в безопасност(е, поне аз мисля така)

# 7
  • Мнения: 46 492
Не мога да повярвам, че не безопасността на детето, а една глоба е в състояние да накара родител да научи детето си да седи в столче  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
а дали е задължително оцеляването на детето при катастрофа newsm78
простете цинизма ми...

# 9
  • Мнения: 5 468
От тази вечер и ние имаме столче Peace. Само се чудя, как Гери ще седне в него newsm78. Тя, че ще седне - ще седне и то с мерак. Обяснено й е вече, че ще има едно столче и това ще е нейното място, а тя много обича да е НЕЙНО!:)). Но след 10 мин. ще й омръзне и ще започне да се дърпа и реве ooooh!. Не знам, как свикват така... Всъщност, като е от начало още в столче, да, но ние сме си виновни, че все отлагахме столчето и седеше в мен на задната седалка на колата. И не я научихме на дисциплина в колата още от първия й ден от изписването от болница. За което много съжалявам Confused. Дано свикне в стола сега...

# 10
  • Мнения: 605
И двете се возят в столчета от новородени. Не съм им давала право на избор, защото смятам, че това е най-безопасния начин за пътуване на децата. На голямата й взехме столче до 36 кг. и сигурно ще се вози поне до 1-ви клас в него  Simple Smile

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
  Задължително е. .... Йоан много ревеше в началото, но аз не го махах ..... само в много краен случай ...ако повърне или друго ...... и той свикна ....   знае, че в колата всички сме с колани..... ...качва се, сяда си сам на стола и даже ме поглежда и казва "Мамо, сложи ли си колана " .... аз седя до него, отзад ...и се возя с колан

# 12
за сигурността трябва да се направят някои инвестиции. Аз нямам и друг избор, защото обикновено аз я разкарвам напред-назад.
Като стана на 1 година имаше желание да слиза, дърпаше се, измъкваше си ръцете от коланите. Спирала съм насред пътя (на магистралата) да я оправям. Но с много убеждаване, с "ще ни глобят и ще ни вземат бонбоните и шоколадите" да видиш как се научи и се качва съвсем безропотно. друг стимул беше, че тя трябваше да ни подсеща да си слагаме коланите - много добре работи - чувства се много горда,че ни е напомнила. и сега дори за две преки слагаме колани - никакви отстъпления, че отиде личния пример.

единственият ми проблем е когато я взимат бабите - всеки път бера страх, щото нямат столчета

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Мартин никога не е протестирал срещу сточето си - от както се е родил пътува само така и ако инцидентно се наложи да пътуваме с чужда кола или такси му е много странно защо няма детско столче и той къде точно ще седне. Има изградени чудесни навици за пътуване в кола и изобщо за движение по улиците.
 Глобата да ви е проблема  ooooh! Ами ако се наложи да спрете рязко, а детето се е изправило между седалките? Това е най-"безобидния" пример, за който се сетих - обикновено е доста по-страшно...

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 От както са се родили са в столчета,за тях това е нормално. PeaceМалката е доста буйна,но в колата стои вързана в столчето и не протестира.Според мен всеки родител,който държи на сигурността на детето си не трябва да се замисля относно тази покупка. Hug

Общи условия

Активация на акаунт